Najnowsze

Najnowsze

Jak poprawnie wyczyścić telefon komórkowy? Instrukcja krok po kroku

W czasie pandemii i rozprzestrzeniającego się koronawirusa SARS-CoV-2 zwracamy szczególną uwagę na swoją higienę osobistą, ale możemy zapomnieć o utrzymywaniu w czystości swojego telefonu komórkowego. Naukowcy z Wydziału Mikrobiologii Kolegium Uniwersyteckiego w Londynie (UCL) wydali instrukcję pokazującą, jak poprawnie zdezynfekować telefon.

Wiatr wyrywał drzewa z korzeniami. Jedna osoba zginęła, kilka jest rannych

W czwartek nad Polską przeszły wichury. Wiatr łamał drzewa i niszczył samochody. Szczególnie niebezpiecznie było w północnych regionach kraju. Strażacy wyjeżdżali do interwencji ponad trzy tysiące razy, jedna osoba zginęła, a kilka zostało rannych. W szczytowym momencie prądu nie miało blisko 80 tysięcy odbiorców.

Mamy pandemię COVID-19. Czym jest pandemia

COVID-19 może być nazywany pandemią - powiedział na konferencji prasowej dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. - Jesteśmy w tym razem. Musimy postępować właściwie i zachować spokój - powiedział szef WHO. Koronawirus od końca grudnia 2019 roku spowodował śmierć ponad czterech tysięcy osób.

Najwięcej zgonów od kilku tygodni. Co jeszcze mówią liczby?

Na całym świecie liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 wzrosła niemal do 120 tysięcy. Włochy są drugim, po Chinach, krajem z największą liczbą zakażeń oraz liczbą śmiertelnych przypadków. 10 marca na świecie przez chorobę COVID-19 zmarło 271 osób - najwięcej od kilku tygodni.

Testy na koronawirusa. Wykres pokazuje, ile przeprowadza Polska i inne kraje

2024 - tyle testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 przeprowadziła dotychczas Polska. W krajach, gdzie stwierdzono znacznie większą liczbę przypadków zakażenia, liczba przeprowadzonych testów jest zazwyczaj większa. Portal Business Insider podał liczby w przeliczeniu na milion mieszkańców. Zestawienie zawiera osiem państw, dodaliśmy do niego Polskę.

Pandemia a epidemia - co to jest? Jakie są różnice?

Ostatnią pandemię Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w 2009 roku. Wtedy chodziło o grypę A/H1N1. Teraz, zdaniem WHO, świat ponownie stoi w obliczu jej ogłoszenia w związku z rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa. Wyjaśniamy, czym pandemia różni się od epidemii.