Chorobę COVID-19 udało się zwalczyć ponad 1,9 miliona osób. W poniedziałek odnotowano także stosunkowo niski bilans ofiar śmiertelnych w porównaniu do wyników z ostatnich tygodni.
Od wielu tygodni trwają badania nad różnymi potencjalnymi szczepionkami przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Według szacunków szefa Europejskiej Agencji Leków (EMA) taka substancja może trafić do obiegu najwcześniej w przyszłym roku, ale już teraz trzeba zastanowić się, do kogo trafi w pierwszej kolejności.
W związku z falą krytyki ze strony kilku członków Światowego Zgromadzenia Zdrowia, szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus obiecał przygotowanie - najszybciej jak to możliwe -raportu dotyczącego oceny globalnej reakcji na pojawienie się koronawirusa SARS-CoV-2.
W najbliższych dniach może pojawić się sporo chmur i lokalnych opadów deszczu. Może się zrobić też nieco chłodniej. Pod koniec tygodnia do kraju zacznie napływać cieplejsze powietrze.
Remdesivir, lek przeciwko eboli opracowany przez amerykańskich badaczy, zostanie zatwierdzony do leczenia koronawirusa SARS-CoV-2 przez Europejską Agencję Leków. Z przeprowadzonych badań wynika, że znacznie skraca on czas powrotu do zdrowia zakażonych. Wykorzystywanie lekarstwa na szeroką skalę może pomóc opanować pandemię COVID-19.
U wybrzeży Stanów Zjednoczonych powstała pierwsza w tym sezonie burza tropikalna na Oceanie Atlantyckim. Arthur, bo tak została nazwana, zbliża się do Karoliny Północnej, niosąc silny wiatr i opady deszczu.
Wywołanie uśmiechu na twarzy to jeden z celów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2020. W zabawny sposób ma on także promować ochronę dzikiej przyrody. Zobaczcie najlepsze z dotychczas nadesłanych zdjęć.
Liczba wszystkich przypadków zakażenia koronawirusem na całym świecie przekroczyła 4,8 miliona. Ile osób zmarło, a ile wyzdrowiało w ciągu ostatniej doby? Sprawdź aktualne statystyki.
Poniedziałek w niektórych regionach kraju upłynie z przelotnymi opadami deszczu. Tam, gdzie będzie więcej słońca, temperatura przekroczy 20 stopni Celsjusza.
Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na pokładzie śmigłowca przetransportowali do zakopiańskiego szpitala dwóch mężczyzn poszkodowanych w wypadkach, do których doszło w niedzielę w Tatrach - do jednego w rejonie Zawratu, a do kolejnego pod Szpiglasową Przełęczą.
Gorsza wydolność fizyczna, przerost migdałków, wady zgryzu i częste infekcje to tylko niektóre ze skutków nieprawidłowego oddychania u dzieci. Statystyki podają, że około 40 procent najmłodszych oddycha przez usta. Przykrą konsekwencją moje być gorszy rozwój dziecka.
Łączna liczba zakażeń koronawirusem na świecie sięgnęła ponad 4,7 miliona przypadków. Najwięcej chorych pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Zobacz, co jeszcze mówią statystyki.
Nie wszyscy turyści w Tatrach noszą maseczki nawet tam, gdzie wokół jest dużo ludzi. Władze Zakopanego i Tatrzańskiego Parku Narodowego obserwują też "problem z zachowaniem dystansu społecznego". - Prosimy o szczególną rozwagę i ostrożność, by beztroskie korzystanie z turystycznych atrakcji nie przyczyniło się do powstania groźnego ogniska zakażenia - apeluje zakopiański Urząd Miasta.
W niedzielę miejscami mogą pojawić się opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie do 19 stopni Celsjusza, jednak ze względu na silniejszy wiatr, temperatura odczuwalna może być niższa.
Paralotniarz utknął na 20-metrowym drzewie w Beskidzie Wyspowym, a w rejonie Szpiglasowej Przełęczy w Tatrach turysta spadł z wysokości około 200 metrów. Oboje, z poważnymi urazami, zostali przetransportowani do szpitali. Ratownicy Tatrzańskiego i Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prowadzili w sobotę też kilka innych akcji.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę zagrożeń na kolejne dni. Miejscami może wystąpić porywisty wiatr, prognozowany jest też powrót przymrozków.
Maj to okres pylenia sosny, czyli moment, kiedy maski samochodów zaczyna pokrywać charakterystyczny żółty osad. Obecny czas może być uciążliwy dla alergików. Jednak królowa polskich lasów też ma kłopoty.
W następnym tygodniu możemy liczyć na cieplejsze dni. Miejscami temperatura wzrośnie powyżej 20 stopni Celsjusza. Nie zabraknie przelotnych opadów deszczu.
W Zatoce Bengalskiej formuje się cyklon tropikalny. Jak mówią meteorolodzy, nieustannie rośnie w siłę. Na razie nie jest do końca jasne, gdzie zejdzie na ląd, jednak według prognoz może poważnie zagrozić Indiom i Bangladeszowi.
Osiąga do siedmiu metrów wysokości, kwitnie raz na kilka lat i wydziela intensywny zapach gnijącego mięsa. W jednym z belgijskich ogrodów botanicznych rozkwitło dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum).
Mały lis w Wielkiej Brytanii był tak ciekawski, że postanowił zajrzeć do wazonu. Niestety zajrzał zbyt głęboko i miał problem z wyjęciem głowy. W opresji pomogli mu ratownicy z organizacji charytatywnej.
W piątek na całym świecie odnotowano niemal 100 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Tym samym całkowita liczba chorych na COVID-19 wzrosła do ponad 4,6 miliona osób.
To, że wodę pić warto i trzeba, wie prawie każdy. Nic tak jak ona nie gasi pragnienia, nawadnia i oczyszcza z toksyn. Wielu z nas jednak zadaje sobie pytanie, ile powinno się jej pić i jakimi produktami spożywczymi można ją zastąpić?
Sobota w niektórych regionach upłynie pod znakiem chmur i przelotnego deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 18 st. C. Na Wybrzeżu może silniej powiać.