Najnowsze

Najnowsze

Najpierw mgły, potem droga wolna!

Złe miłego początki - tak najkrócej można opisać niedzielne warunki na drogach. O poranku spodziewane są mgły, później aura rozpogodzi się i warunki atmosferyczne nie utrudnią nam jazdy.

Niedzielne lato w pełni. Pęknie 30 st. C

Tegoroczne lato znów ma się dobrze. Najlepszym dowodem na to jest niedzielna aura. Przed nami ciepły i słoneczny dzień. Termometry w wielu miejscach pokażą wartości przekraczające 30 st. C.

Zaraz zapłoną greckie plaże

Silne pożary straszą turystów i mieszkańców greckiej wyspy Chios położonej na Morzu Egejskim. Ogień wybuchł w sobotę rano. W obawie przed dymem jedna wioska została ewakuowana.

Trzęsienie zniszczyło domy. Ranne dziecko

- Trzęsienie było silnie czuć przez 15 sekund - relacjonuje Sutopo Purwo Nugroho, rzecznik indonezyjskiej Agencji ds. Łagodzenia Skutków Katastrof Naturalnych. Bilans wstrząsów o sile 6,6 st. w skali Richtera? Ranne dziecko i niemal pół setki uszkodzonych domów.

A nad wodą lato w pełni

Lato wraca nad wodę w wielkim stylu. Będzie słonecznie i ciepło. Pogoda powinna więc zadowolić nawet najbardziej wybrednych. Termometry pokażą 28 st. C.

Wielobarwny wał szkwałowy nad Wielkopolską

Chmura niczym z filmu katastroficznego zawisła nad woj. wielkopolskim. Obłok o niezwykłym kształcie i barwach przypominał połączenie trąby powietrznej i dymu. Rzadkie zjawisko uwiecznił Reporter24 Krzysiek.

"Ma znaczne szczękoczułki i długie nogi"

Nowa rodzina pająków została odkryta w jaskini w amerykańskim stanie Oregon. Według naukowców rodzi to nadzieje, że na nazwanie i opisanie czeka jeszcze wiele innych gatunków zwierząt.

Jeśli na grube ryby, to tylko do Chorwacji

Jak się okazuje Chorwacja to raj nie tylko dla turystów, ale również dla wędkarzy lubiących sportową rywalizacje. Na wyspie Vis odbywają się bowiem zawody "Big Game Fishing". O tym i o innych atrakcjach na wodzie w kolejnym odcinku "Magazynu Żeglarskiego".

36 godzin strachu Meksykanów

Cyklon Helene, przed którym meteorolodzy już od kilku dni ostrzegają Meksykanów, w piątkowy wieczór stał się burzą tropikalną. Jeszcze w sobotę nadciągnie nad ląd, gdzie przez około 36 godzin może przyczyniać się m.in. do powodzi i osunięć ziemi.

Przed nami potężne upały. Towarzyszyć będą im burze

Przez pięć najbliższych dni będziemy cieszyć się prawdziwie letnim gorącem. Niestety, tylko w niedzielę radości nie zmącą nam gwałtowne zjawiska atmosferyczne takie jak burze. Synoptycy ostrzegają, że miejscami wyładowaniom atmosferycznym może towarzyszyć grad.

Zostało nam 5 mld lat. Nadzieja w białym karle

Już za około pięć miliardów lat z Ziemi zniknie życie. Stanie się to po przemianie Słońca w tzw. czerwonego olbrzyma - informują brytyjscy badacze. Nie porzucają jednak nadziei, bo ich zdaniem jest duża szansa, że życie odrodzi się na pozostałościach planety lub podobnych obiektach. Wszystko dzięki tzw. białym karłom.

Boa, pytony, kaczki-samobójcy... Zwierzęta na ulicach Warszawy

Boa dusiciele, pytony, kameleony - to tylko niektóre egzotyczne zwierzęta, na które można natrafić w Warszawie. Odławianiem tych nietypowych pupili, którym zdarza się zbiec z własnego terrarium, w stolicy zajmuje się Eko patrol. Należącym do niego strażnikom miejskim zdarza się też interweniować w sprawach pluszowych pająków i kaczek-samobójców.

Mgła wisi nad połoninami. Potem możliwe burze

Warunki panujące w Bieszczadach nie są najlepsze, dlatego też GOPR zaleca ostrożność wszystkim, którzy sobotę planują spędzić na połoninach. Do południa uciążliwe będą ograniczające widzialność do 50 metrów mgły, a w drugiej części dnia mogą pojawić się burze.

Susza - kataklizm, który obala imperia

Kiedy amerykańscy rolnicy zmagają się z największą od lat suszą, niepokojące wieści dochodzą ze strony tamtejszych geologów. Badając pyłki roślin i okruchy węgla drzewnego, które zachowały się w skałach osadowych leżących głęboko w delcie Nilu, rekonstruują susze i pożary sprzed tysięcy lat. I dowodzą kruchości największych osiągnięć ludzkości w obliczu gwałtownych zmian klimatu, wskazując na suszę, jako kluczową przyczynę upadku m.in. starożytnego Egiptu.

Te skały odkryją tajemnicę życia na Marsie?

Do Ziemi dotarły najnowsze zdjęcia z łazika Curiosity. Widać na nich podnóża góry Sharp, którą łazik ma dokładnie zbadać. Naukowcy NASA wierzą, że to właśnie w jej skałach kryje się odpowiedź na pytanie, czy na Marsie mogłoby istnieć życie.

Słońce wraca nad wodę

W sobotę pogoda będzie sprzyjać spędzaniu czasu nad wodą. Zarówno na Mazurach jak i nad morzem zza chmur wyjdzie słońce. Będzie dosyć ciepło. Termometry pokażą wartości zdecydowanie przekraczające 20 st. C.

Ogień u bram raju surferów

Francuscy strażacy walczą z pożarem, który wybuchł w czwartek po południu nieopodal kurortu Lacanau na południowym zachodzie Francji. Jak poinformowały francuskie władze, żywioł strawił 450 hektarów lasów, nikt nie ucierpiał.

450 km dryfującej skały

Tysiąc kilometrów od wybrzeży Nowej Zelandii dryfują tony pumeksu. Plama jest tak duża, że można ją obserwować z kosmosu. Niezwykłe zdjęcia wykonały satelity NASA - Aqua i Terra.

Spacer u podnóży piramid na kliknięcie myszy

Meksykańskie zabytki na wyciągnięcie myszki. Google uruchomiło strony, na których możemy wirtualnie przejść się ulicami starych indiańskich miast czy zwiedzić świątynie Azteków i Majów.

Lato na półkuli północnej coraz cieplejsze

Nasza półkula staje się coraz cieplejsza. Za nami najcieplejszy lipiec na północnej części globu, co widać na mapie opracowanej przez NASA. Analiza temperatury wykazała także, że miniony miesiąc zapisał się jako czwarty najcieplejszy na Ziemi w historii pomiarów, czyli od 1880 r.

Bociany planują trasę do Afryki. Zbierają się na sejmikach

Podczas gdy my ogłaszamy powrót lata, przyroda czuje już jego schyłek. Mimo, że temperatury od weekendu mocno poszybują w górę, nie da się ukryć, że już za chwilę, już za momencik zwita do nas jesień. Wiedzą o tym bociany, które powoli szykują się do odlotu.

Fale zepchnęły statek na mieliznę

Wielkie fale u zachodnich wybrzeży Chile. Szalejące morze zepchnęło na mieliznę transportowiec, załogę musiał ewakuować helikopter. W wielu miejscach woda przelała się przez wały i zatopiła drogi.

TOPR uziemiony co najmniej do poniedziałku

Śmigłowiec TOPR unieruchomiony nad Zielonym Stawem po środowej akcji ratunkowej. Czeka na decyzję komisji, która oszacuje uszkodzenia. Ratownicy apelują do turystów o rozwagę, ponieważ do czasu naprawy śmigłowca akcje ratunkowe będą odbywać się w sposób tradycyjny, czyli pieszo.