Najnowsze

Najnowsze

Dlaczego zwierzęta nie jeżdżą na kołach?

Rolnictwo, tamy czy też sonary - m.in. takie wynalazki człowiek kopiował od natury. Dlaczego więc nie wykształciła ona czegoś tak prostego i oczywistego, jak koło, jako narząd ruchu? - pyta Natalie Wolchover z serwisu livescience.com. Odpowiedzi udziela sama ewolucja.

Wataha wilków w Puszczy Goleniowskiej

W lasach niedaleko zachodniopomorskiego Goleniowa po raz pierwszy od kilkunastu lat w zaobserwowano obecność wilków. Młode, które zostały zauważone na początku sierpnia, są dowodem na to, że w Puszczy Goleniowskiej żyje cała wataha.

Frida zalała południową Norwegię

Podtopione domy, ewakuowani mieszkańcy, zablokowane drogi - to skutki ulewnych deszczy, jakie nawiedziły południową Norwegię we wtorek rano. Gwałtowne zjawiska pogodowe przyniósł niż o imieniu "Frida".

Do Danii jedzie z Monachium największy wiatrak świata

Ma moc 6 megawatów, średnicę wirnika wiatraka niemal dwukrotnie większą od rozpiętości skrzydeł największego Airbusa i najdłuższe na świecie łopaty, mierzące 75 metrów. Siemens ukończył prace nad największą wiatrową turbiną świata, która stanie na morskiej farmie w Danii.

Natura uwzięła się na syryjskich uchodźców

Na granicy z Jordanią przybywa uchodźców z Syrii. Warunki życia w obozach pod egidą Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) są coraz gorsze na skutek przeludnienia, ale też pogarszającej się pogody. We wtorek przeszła tam potężna burza piaskowa.

Chiny pod ostrzałem tajfunów

Tracąc na sile i omijając Szanghaj, tajfun Haikui w środę rano dotarł do wschodnich wybrzeży Chin, skąd wcześniej w obawie przed żywiołem ewakuowano ponad milion osób. To jednak nie koniec kłopotów; przez cały dzień w regionie mają występować ulewne deszcze.

Huragan uderzył w kurorty Jukatanu

Huragan Ernesto zmierza w stronę południowej części Zatoki Meksykańskiej, na popularne i przepełnione o tej porze roku kurorty. Ewakuowano już 1500 osób ze wschodniej części Półwyspu Jukatan, gdzie żywioł uderzył we wtorek wieczorem. Towarzyszą mu obfite opady deszczu, mogące przynieść lawiny błotne.

Trąby wodne w krainie Wielkich Jezior

Amerykanie znad Wielkich Jezior już szykują aparaty fotograficzne. Na ten weekend meteorolodzy przewidują pojawienie sie trąb wodnych. Warunki do ich uformowania się mają być idealne.

Za gorąco nawet dla Południowców

Fala upałów ponownie zaatakowała Greków i Rzymian. We wtorek słupki rtęci pokazywały w Atenach i Rzymie 42 i 44 st. C. To za gorąco, nawet dla Południowców, a co dopiero przebywających tam turystów, m.in. z Polski.

Deszcz, towarzysz podróży w całym kraju

Drogi w całym kraju będą dziś mokre od deszczu. Grozi to to wpadnięciem w poślizg i ograniczy widzialność, dlatego apelujemy o ostrożność. Dodatkowo biomet będzie niekorzystny, co utrudni koncentrację za kółkiem.

Niebo gęste od deszczowych chmur

W środę mocno da o sobie znać ochłodzenie. Termometry wskażą od 18 do 25 st. C. To drastyczny skok w dół w porównaniu z poprzednimi dniami, dlatego na pewno go odczujemy. Dodatkowo w całym kraju spadnie deszcz, a na północnym wschodzie mogą pojawić się burze.

Jedziesz do Chorwacji? Poznaj tamtejszy "baywatch"

Miłośnicy sportów wodnych wybierających się do Chorwacji - miejcie się na baczności! Tamtejsza policja wzbogaciła się o skuter wodny, dzięki czemu szybciej i skuteczniej może reagować na przypadki naruszania prawa.

Znowu zagrzmiało na północy Polski

W przeważającym obszarze naszego kraju jest pogodnie, ale początkowo na Warmii i Mazurach, a potem także na Wybrzeżu i Pomorzu pojawiły się burze. Wyładowania rozsiane są po całym północnym regionie Polski.

W kurortach więcej słońca, ale też chłodu

W środę nad morzem i jeziorami pojawi się więcej słońca, ale będzie chłodniej niż we wtorek. Słupki rtęci pokażą 18-20 st. C. Na dodatek w niektórych kurortach mazurskich mogą pojawić się burze z piorunami. Nie obejdzie się też bez przelotnych opadów deszczu.

Spokojniej, ale za to chłodniej

Najbliższe dni pozwolą nam odetchnąć od upałów i intensywnych burz. Słupki rtęci pokażą maksymalnie 25 st. C. Miejscami mogą wystąpić wyładowania atmosferyczne, nie będą mieć jednak gwałtownego charakteru.

Pogoda pozwoli wreszcie odetchnąć

Związane z upałem gwałtowne zjawiska pogodowe mamy już za sobą. Przed nami kilka dni względnego spokoju. O szczegółach Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

Obfity śnieg zasypał Afrykę Południową

Obfity śnieg spadł we wtorek w samo południe w Republice Południowej Afryki. Mieszkańcy Johannesburga położonego na wysokości 1700 m n.p.m. są zachwyceni, w przeciwieństwie do kierowców, którzy nie potrafią poruszać się po śliskiej nawierzchni. Śnieg w tamtym rejonie to pierwszy taki przypadek od 2007 r.

Po upałach nawałnice. Trudny weekend na wschodzie i południu Europy

Zwrotnikowe temperatury, gwałtowne burze i ochłodzenie - w tym tygodniu w krajach Europy południowo-wschodniej powtórzy się schemat pogodowy, jaki znamy z ostatnich dni w Polsce. Potężny front atmosferyczny przyniesie wprawdzie ulgę od panujących tam obecnie ponad 35-stopniowych upałów, ale może sprawić poważne kłopoty. W weekend mieszkańcy Ukrainy, Rumunii i Bułgarii powinni się przygotować na gwałtowne burze i nawałnice, prowadzące nawet do wezbrań rzek i lawin błotnych.

Zaatakowały surfera. Teraz same stały się celem

Władze miasta Saint-Leu na francuskiej wyspie Reunion na wschód od Madagaskaru żądają zatrudnienia rybaków do likwidacji około 20 rekinów. Inicjatywa ma związek z ostatnimi atakami drapieżników na ludzi, w szczególności surferów. Turystyka to po drugie źródło dochodu wyspy.

Sinic w Bałtyku nie widać, ale nadal mogą truć

Ekolodzy z WWF przestrzegają przed niebezpiecznymi sinicami, które co jakiś czas zakwitają w Bałtyku. Jak tłumaczą eksperci, mogą one być bardzo niebezpieczne, nawet gdy już ich w wodzie nie widać. Fotografowane z powietrza wyglądają zjawiskowo.

Pędzący potwór przestworzy, czyli co może pogoda w Polsce

Wakacyjna pogoda w naszej szerokości geograficznej obfituje w gwałtowne zjawiska pogodowe. Gdy temperatury szybko pną się w górę, po południu mamy do czynienia z niebezpiecznymi burzami, a nawet trąbami powietrznymi. Reporterzy 24, którzy wraz z nami śledzą drogę frontu burzowego, potrafią uchwycić ciekawe okazy pogodowe.

Słabo pada na Wybrzeżu

Niebie się rozpogadza. Północno-wschodnia, nad którą padało niemal przez cały ranek, zaczyna wysychać. Słabe opady występują jedynie na Wybrzeżu.

Uwięzieni na dachach błagają o pomoc. Manila pod wodą

Osiem osób zginęło w osunięciach ziemi w stolicy Fillipin - Manili od doby zalewanej przez silne deszcze. Służby ratunkowe usiłują dotrzeć do tysięcy ludzi odciętych przez wodę. Ulewa sparaliżowała miasto. Tysiące pojazdów utknęło na zalanych drogach, około 20 tys. osób musiało być ewakuowanych, a rząd zawiesił pracę biur i szkół.

Na upalne dni Zubi poleca koktajle

Zgodnie z obietnicą daną podczas wieczornego programu "Meteo News", przekazuję Internautom radę na gorące, upalne dni - co zrobić, aby nie były tak meczące.

Pół dnia na mokrych szosach

Przed południem pogoda będzie utrudniać jazdę w sporej części kraju. Deszcz i dość silny wiatr dadzą się we znaki szczególnie kierowcom w centrum i na wschodzie kraju. W drugiej części dnia się rozpogodzi, a warunki na drogach zdecydowanie się poprawią.

Najpierw deszcz i burze. Potem pogodne popołudnie

Mieszkańców centralnej i wschodniej Polski przed południem czeka deszczowo-burzowa pogoda. Po odejściu frontu atmosferycznego w całym kraju będziemy się cieszyć spokojnym i pogodnym popołudniem. Dobra wiadomość dla zmęczonych upałami: temperatury spadną o kilka stopni.

Alert pogodowy: Znad Czech idą kolejne burze

Intensywne burze, które od godzin popołudniowych przechodził nad naszym krajem odeszły już na Białoruś. Czeka nas kilka chwil spokoju, tylko kilka, bo od Czech nadciąga kolejny burzowy front. W nocy może zagrzmieć w pasie od Śląska po Suwałki.