Najnowsze

Najnowsze

Trzy razy oglądali, by ustalić, że to chłopiec

Radość w kalifornijskim zoo. Po pięciu tygodniach i trzech badaniach weterynaryjnych wreszcie udało się ustalić płeć małej pandy. Zwierzak urodził się nieco ponad miesiąc temu. Teraz trzeba mu jeszcze wybrać imię.

Leslie odwołuje loty na Bermudach. Michael zdegradowany

W niedzielę burza tropikalna Leslie pojawiła się w bliskim sąsiedztwie Bermudów. Cyklon tak popsuł pogodę, że odwołano loty. We wtorek Leslie, która znów stanie się huraganem, ma znaleźć się w okolicach Kanady. Na sile traci za to cyklon o imieniu Michael.

Strażacy nie panują nad ogniem

Kilkuset strażaków od kilku dni walczy z potężnym pożarem, który wybuchł w centralnej Portugalii. Najtrudniej jest zapanować nad płomieniem szalejącym nieopodal położonego na górzystym obszarze miasta Arganil.

Pora deszczowa zabija

Powodzie nękające Nigerię od lipca zabiły już prawie 140 osób, a ponad 36 tysięcy zmusiły do opuszczenia swoich domów - podał w niedzielę nigeryjski Czerwony Krzyż.

Skalne lawiny utrudniają akcję ratunkową

Chińscy ratownicy z trudem docierają do ofiar piątkowego trzęsienie ziemi. Wstrząsy sprawiły, że wiele dróg górzystej prowincji Yunnan stało się nieprzejezdnych odcinając od świata część miejscowości. Uciekać z domów musiało 200 tys. Chińczyków.

Nad wodą ciepło, ale sporo chmur

Wypoczywający nad wodą mogą liczyć w poniedziałek na przyjemne temperatury. Jednak przejściowe zachmurzenie nie pozwoli w pełni skorzystać ze słońca.

Kilkadziesiąt statków uwięzionych na Dunaju

Ponad 40 statków utknęło na mieliznach, jakie utworzyły się na bułgarskim odcinku Dunaju. Stało się tak, ponieważ poziom wody w rzece jest najniższy od 60 lat. Wkrótce żegluga może w ogóle ustać.

Uparta foka skończyła w zoo

Na jednym z deptaków przy plaży w Melbourne pojawił się nietypowy gość. Z uroków nagrzanych płyt postanowiła skorzystać foka.

Zarodniki grzybów mocno dokuczają

Alergikom w najbliższych dnia będą się dawać we znaki zarodniki grzybów mikroskopowych. Stężenie silnych alergenów Alternaria w większości kraju będzie średnie lub wysokie, jeszcze więcej w powietrzu będzie nieco słabiej uczulających zarodników Cladosporium.

M4 w obiektywie Teleskopu Hubble'a

Teleskop Hubble'a przyzwyczaił nas do niezwykłych zdjęć. Tym razem NASA udostępniła zjawiskową fotografię Messier 4 (M4) - gromady kulistej w gwiazdozbiorze Skorpiona.

Wielka Rzeka Jangcy spłynęła purpurą

Jangcy zmieniła kolor na purpurowy. Władze Państwa Środka nie potrafią ustalić, co sprawiło, że woda w najdłuższej chińskiej rzece przybrała krwistoczerwoną barwę.

Pogoda rządzi na kortach US Open

To już powoli staje się tradycją - US Open potrwa dłużej. Z powodu niekorzystnej aury panującej w Nowym Jorku organizatorzy wielkoszlemowego turnieju tenisowego podjęli decyzję o przesunięciu terminów rozegrania meczów finałowych. Pogoda wpłynęła na terminarz US Open piąty rok z rzędu.

Niedziela jak marzenie. Wraca słońce

W niedzielę pogoda znacznie się poprawi w stosunku do ostatnich dni. Prawie w całym kraju dzień upłynie pogodnie, z wieloma słonecznymi chwilami. Jedynie na północnym wschodzie może od czasu do czasu przelotnie padać.

Rozświetlony but z wysokości 400 km

Niektóre elementy ziemskiego krajobrazu są tak charakterystyczne, że wystarczy jedno spojrzenie, żeby je rozpoznać. Tak właśnie jest w przypadku zdjęcia zrobionego podczas sierpniowego przelotu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nad Morzem Śródziemnym. Nawet z wysokości 400 km łatwo rozpoznać kontury słynnego "włoskiego buta".

Suchą nogą po dnie Jeziora Solińskiego

Woda w Jeziorze Solińskim opadła tak bardzo, że w wielu miejscach po jego dnie można chodzić suchą stopą. W rejonie miejscowości Chrewt łodzie stoją w płytkich kałużach albo na odsłoniętym dnie. Niski poziom wody wyraźnie widać też na zaporze w Solinie.

El Nino w Argentynie mocno przesadził

Ogromne obszary rolniczych terenów środkowej Argentyny znalazły się pod wodą. To efekt rekordowo obfitych opadów deszczu, które wystąpiły w sierpniu. Powódź szczególnie dała się we znaki hodowcom bydła.

Studenci docenieni przez NASA: "Chcemy w Polsce robić kosmos"

- Chcemy w Polsce robić "kosmos" - powiedział w rozmowie z tvnmeteo.pl Mateusz Jakubiuk, jeden z autorów docenionego przez NASA łazika "Husar". Jakubiuk opowiedział nam też m.in. jak będzie działać "księżycowa koparka" i co jest kluczem do sukcesu studentów Politechniki Warszawskiej, którzy w maju zmierzą się w międzynarodowym konkursie Lunabotics Mining Competition.