Najnowsze

Najnowsze

WHO: diesel rakotwórczy jak azbest

Spaliny oleju napędowego powodują raka u ludzi - uznała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Stawia to popularnego diesla w tej samej grupie niebezpiecznych substancji co azbest, arsen czy gaz musztardowy. Przemysł motoryzacyjny jest oburzony tą wiadomością.

Morze Czarne zakwitło za wcześnie

Morze Czarne zakwitło wcześniej niż zazwyczaj. Wolne od mikroorganizmów są tylko wybrzeże bułgarskie i rumuńskie. Pozostała powierzchnia akwenu została zdominowana przez fitoplankton, co uchwycił spektroradiometr umieszczony na satelicie Aqua NASA.

Komarom sroga zima niestraszna

Nie mamy dobrych wiadomości. Choć dotąd wydawało się, że skutecznym remedium na letnią inwazję komarów jest sroga zima, naukowcy odbierają tę nadzieję. Zdaniem polskich entomologów, agresywność owadów nie ma związku z ostrością tej pory roku.

Ekstremalna susza nęka Portugalię

Na niemal połowie terytorium Portugalii panuje ekstremalna susza, która pustoszy zwłaszcza regiony rolnicze. To wynik niezwykle skąpych opadów i majowych upałów, które wysuszyły rzeki i grunt. Eksperci ostrzegają, że nadchodzące lato jeszcze pogorszy sytuację.

Deszcz i burze zdominują krajobraz

W środę kierowcy powinni przygotować się na spore utrudnienia. Najwięcej opadów przewiduje się na południu i w centrum kraju. Uwaga, deszcz będzie ograniczał widzialność i powodował śliskość jezdni. Dodatkową przeszkodą w bezpieczniej jeździe będzie porywisty wiatr do 90 km/h, towarzyszący burzom.

Burze frontowe na południu, wewnątrzmasowe w centrum

Od rana południowy wschód Polski dostanie się pod wpływ burzowego frontu atmosferycznego. Zachmurzenie będzie wzrastać, a po południu pojawią się wyładowania atmosferyczne i deszcz. Padać i grzmieć ma też na Mazowszu, a przelotne opady pojawią się na północy kraju. Temperatura umiarkowana od 19 do 24 st. C.

Komórki burzowe wędrowały nad Polską

Silny wpływ frontu atmosferycznego kształtował we wtorek pogodę w Polsce. Nad krajem przesuwały się deszczowe chmury. Po południu rozwinęła się spora ilość komórek burzowych. Najwięcej odnotowano ich na Śląsku, w centrum, na Ziemi Lubuskiej, i na Pomorzu Zachodnim.

Trawy i pokrzywy dręczą alergików

Pyłki traw i zarodniki grzybów mikroskopowych to alergeny, które od jakiegoś czasu intensywnie atakują w całym kraju. Uczuleni na nie nadal muszą się liczyć z przykrymi dolegliwościami. Coraz bardziej będą też dokuczać pyłki pokrzywy. Objawy uczulenia nieco złagodzi deszczowa pogoda.

Bałtyk za zimny na bikini Shakiry

Deszczowo zapowiada się środa nad morzem i na Mazurach, dlatego zalecamy zaopatrzenie się w przeciwdeszczowe gadżety. Kto liczył na widok Shakiry spacerującej po polskiej plaży w bikini, przeżyje rozczarowanie. Dla gorącej Kolumbijki temperatura Bałtyku na poziomie 13 st. C jest daleka od zadowalającej.

Niż znad Niemiec przewędruje nad nami

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec, przewędruje nad Białoruś. Polska znajdzie się pod wpływem tego niżu i związanego z nim frontu atmosferycznego.

Trąba powietrzna postraszyła Wenecję

Do niespotykanego zjawiska pogodowego doszło dziś niedaleko Wenecji. Między pobliskimi wyspami Lidio, Św. Helena i Św. Erasmus przeszła trąba powietrzna. Uwięziła 15 dzieci, które próbowały schronić się przed nawałnicą.

Lało przed meczem z Grekami. Pokropi też z Rosjanami

Głodni zwycięstwa nad Rosjanami polscy kibice poszukują jakichkolwiek oznak sprzyjających wygranej. Tvnmeteo.pl pochylił się nad czynnikiem pogodowym. Sprawdziliśmy, czy warunki atmosferyczne będą lepsze od tych, przy których 8 czerwca zremisowaliśmy z Grecją.

Najmniejszy księżyc krąży wokół Jowisza

Odkryty niedawno księżyc Jowisza jest najmniejszym naturalnym satelitą, jakiego kiedykolwiek odnaleziono - podali brytyjscy naukowcy. Ma on zaledwie 2 km średnicy. Dla porównania nasz Księżyc ma niemal 3,5 tys. km średnicy.

Synoptycy zakochani w futbolu

Futbolowa gorączka nie omija również wiadomości związanych z pogodą. Dlatego dzisiejsze Meteo News przygotowało solidny pakiet informacji o pogodzie, jakiej możemy się spodziewać podczas rozgrywek w najbliższych dniach. Zobaczymy także materiały o skutkach powodzi w Chinach i na Tajwanie oraz pożarów w USA.

W Polsce jak w USA: trąba za trąbą

Polska zaczyna przypominać Amerykę. A to za sprawą trąb powietrznych, jakie przetaczają się nad naszym krajem od dwóch dni. W poniedziałek żywioł zaatakował w Lubuskiem, na szczęście obyło się bez większych strat. O zdarzeniu poinformował Reporter 24.

Bociany z Kłopotu błyszczą w sieci

Wygląda na to, że rodzą się kolejne, po bielikach z Kutna, ptasie gwiazdy polskiego internetu. Od kilku dni można podglądać online życie bocianów białych w Kłopocie (Lubuskie), gdzie mieści się jedyne w Polsce muzeum poświęcone tym ptakom.

NASA walczy o budżet, sprzedając babeczki

W sobotę badacze NASA zajęli się nie spoglądaniem w niebo, lecz… sprzedażą ciasteczek i czyszczeniem butów. Ich nietypowa aktywność była protestem przeciwko cięciom budżetowym, jakie w 2013 roku zamierza wprowadzić w niektórych programach prezydent USA Barack Obama.

Deszcz zalał holenderskie toalety

Trzy litry deszczu na metr kwadratowy, które spadły w poniedziałek na Rotterdam, wiązały się z wieloma niedogodnościami dla Holendrów. Deszcz sprawił, że musieli oni opuścić m.in. kina i teatry w centrum miasta, w których podtopiło toalety i szatnie.

Nie dali rady uciec przed burzą. Pięć osób zginęło

Na Ukrainie w niedzielę rozbił się mały samolot pasażerski, na pokładzie którego znajdowali się miłośnicy skoków spadochronowych. Pięć osób zginęło, a 15 pozostałych zostało rannych. Pilot nie dał rady uciec przed wielką burzą.

Zbudują największy teleskop świata

Zatwierdzono budowę największego teleskopu optycznego świata. Średnica jego zwierciadła będzie cztery razy większa od dotychczasowych liderów i wyniesie prawie 40 metrów. European Extremely Large Telescope (E-ELT) stanie w Chile na wysokości 3060 metrów n.p.m. i, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zacznie pracować w 2020 r.

Nad Polską zawisną chmury. Burzowe

Wtorek zapowiada się burzowo - miejsc, które ominą wyładowania atmosferyczne, będzie niewiele. W ciągu dnia na pewno nie zmarzniemy. Termometry wskażą 20 st. Celsjusza i więcej.

Natura uwzięła się na Węgrów

U nas trąby powietrzne, a u Węgrów grad wielkości kurzych jaj. Średnica lodowych kul sięgała kilku centymetrów. Gwałtowne zjawiska pogodowe dają się we znaki całej Europie Środkowej.