Najnowsze

Najnowsze

NASA podsumowuje rok 2012

Curiosity na Marsie, odkrycie wody na Merkurym, ale i pożegnanie pionierów lotów kosmicznych. NASA ma za sobą rok niezmiernie pracowity i pełen wielkich wydarzeń.

Dawniej nawet odśnieżanie miało swój urok

Gdzie te czasy, kiedy do odśnieżania na drogi wyjeżdżały konie ciągnące za sobą pługi albo niewielkie czołgi? Dziś można natknąć się co najwyżej na żółtą pługosolarkę lub pługopiaskarkę...

Piekielnie szybka gwiazda. Pędzi 86 tys. km/h

Zeta Ophiuchi to gwiazda, która przemierza przestrzeń kosmiczną z zawrotną prędkością 87 tysięcy kilometrów na godzinę. Dzięki temu wokół gwiazdy powstają niezwykłe zjawiska wizualne, takie jak łukowa fala uderzeniowa.

"Mój ojciec właśnie poleciał w kosmos!"

- To niesamowite, ale mój ojciec właśnie poleciał w kosmos - ekscytowała się Christiana Hadfield, obserwująca w środę start Sojuza TMA-7M. Misja zapowiada się śpiewająco, bo jej ojciec planuje zorganizować jam session na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

"Pokazać Podlasie mistyczne, tajemnicze"

- Zależy nam na uchwyceniu tego, co z pewnością za jakiś czas przeminie - opowiadali twórcy filmu "Cząstka Podlasia". Choć jeszcze nie nakręcony w całości, już teraz sprawia, że ludzie chcą odwiedzać północno-wschodni region Polski.

Norwegia rusza z pierwszą pomocą dla klimatu

- Musimy udzielić klimatowi pierwszej pomocy - oświadczył premier Norwegii Jens Stoltenberg. Zanim społeczność międzynarodowa wynegocjuje nową umowę ograniczającą wpływ człowieka na globalne ocieplenie, Norwegowie wydadzą jeszcze więcej pieniędzy, żeby powstrzymywać wycinkę lasów deszczowych oraz ograniczać emisję gazów cieplarnianych.

Mglisto, trochę śnieżnie i miejscami mroźno

Czwartkowa aura na pewno nie będzie przyjemna. Na południowym zachodzie, lokalnie, wystąpią mgły. Na pozostałym obszarze kraju poprószy śnieg. Miejscami temperatura maksymalna wyniesie tylko -7 st. Celsjusza.

"Śmierć wilczycy" i wilk-koniarz "zagrażający bezpieczeństwu publicznemu"

"Wilk pożarł półtorarocznego wieprza i zbiegł do lasu", "Śmiertelnie ranna wilczyca dogorywa na śniegu", "Podczas gdy wilki rzuciły się na owcę, Doliński szybko odjechał" - to tylko niektóre z wycinków prasowych o trudnym współżyciu wilków i ludzi sprzed niemal wieku. Dziś wilki podchodzące do domostw także są problemem.

Bociany, co polską zimę pokochały

Trzy bociany z województwa lubelskiego nie odleciały do ciepłych krajów. Przyszło im zmierzyć się z polską zimą. Jak zapewniają urzędnicy, kondycja zwierząt jest dobra. Ptaki są codziennie dokarmiane. Zdjęcia bocianów, które pokochały Polskę bez względu na porę roku wykonał Reporter24 Tomasz.

Podlasie, jakiego nie znacie. Zachwycający film trójki Polaków

Mozaika kultur, tajemnicza przyroda i nieprzeniknione miasta - to cząstki Podlasia. Pozbierane przez regionalnych artystów tworzą całość w postaci urzekającego filmu. Zobaczycie na nim zupełnie nową twarz tego północno-wschodniego regionu kraju. O pracy nad projektem opowiada tvnmeteo.pl fotograf Zdzisław Folga.

W Krakowie powstanie wino lodowe

W winnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Łazach koło Bochni po raz pierwszy zebrano zamarznięte na krzewach winogrona. Ich przeznaczeniem jest wino lodowe. - Owoce są dobrej jakości, zawierają około 40 procent cukru, przy normie wynoszącej 20 procent - ocenia Adam Kiszka z UJ.

Rok klęsk: na świecie 140 mld dol. strat

Straty powstałe w mijającym roku w wyniku klęsk żywiołowych i katastrof zawinionych przez człowieka osiągną co najmniej 140 miliardów dolarów. Takie szacunki przedstawiła szwajcarska firma reasekuracyjna Swiss Re.

Trudna sytuacja na drogach. Ślisko, mglisto i śnieżnie

Od rana kierowcy zmagają się z trudnymi warunkami na drogach. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem utrudniają poruszanie się od Dolnego Śląska aż po wschód kraju. Na południowym zachodzie dokuczają też mgły. Trudne warunki drogowe utrzymają się przez cały dzień.

Jak przeżyć zejście lawiny? Pomoże supernowoczesny plecak

Śniegu w górach jest coraz więcej, a wraz z nim rośnie zagrożenie lawinowe. Czy można przeżyć zejście lawiny? Przy dużym szczęściu można. Na rynku pojawia się też coraz więcej sprzętów, które szczęściu temu mają pomóc. Jednym z nich jest specjalny plecak, który działa jak skrzyżowanie kapoku z poduszka powietrzną.

Fidżi: najsilniejszy cyklon od dwóch dekad

Do ponad 200 km/h dochodziła prędkość wiatru, towarzysząca cyklonowi Evan w Oceanii. W poniedziałek zaatakował wyspę Fidżi. Turyści schronili się z miejscową ludnością w centrach ewakuacyjnych, a niektórzy dzień wcześniej wyjechali z kraju.

Świąteczna bombka Wszechświata

W gwiazdozbiorze Muchy wisi... kosmiczna bombka. Bogato zdobioną szklaną kulę, podobną do tych, które towarzyszą nam w święta, wypatrzył Kosmiczny Teleskop Hubble'a.

Listopad piątym najcieplejszym w historii

Mamy za sobą piąty najcieplejszy listopad na świecie w historii pomiarów, czyli od 132 lat. Średnia miesięczna temperatura wyniosła aż 13,67 st. Celsjusza - podali amerykańscy meteorolodzy.

Błotna lawina zmiotła pociąg. Zobacz nagranie świadka

Schodząca z góry ziemia z impetem uderza i wykoleja pociąg towarowy. To nie kadr z filmu katastroficznego, a zdarzenie, które udało się zarejestrować przypadkowemu obserwatorowi w USA. Nikomu nic się nie stało; udało się też uniknąć skażenia terenu.

Zimowy wschód, jesienny zachód. Najnowsza prognoza na święta

Pogoda w święta zapowiada się naprawdę różnorodnie. Jeszcze Wigilia na wschodzie będzie mroźna, ale już zachód kraju zanotuje dodatnie temperatury. W samo Boże Narodzenie będzie coraz cieplej: pierwszego dnia świąt mróz zostanie już tylko w centrum i na północnym wschodzie, a drugiego opuści nasz kraj niemal całkowicie.

Syberyjskie zimno na wschodzie, atlantyckie ciepło na zachodzie

W środę Polskę podzielą dwie masy powietrza. Chłodnego znad Syberii na wschodzie i ciepłego znad Atlantyku na zachodzie. Różnica temperatur sięgnie 10 stopni Celsjusza: na zachodzie w najcieplejszym momencie dnia spodziewamy się 3 st. C, na wschodzie zaś jedynie -7. Tam, gdzie temperatura będzie ujemna, spadnie śnieg, a przy dodatnich wartościach deszcz ze śniegiem.

Białowieskie wilki podchodzą do gospodarstw

W okolicach Puszczy Białowieskiej coraz częściej można natknąć się na wilki - donoszą Lasy Państwowe. Zwierzęta te zapuszczają się nawet w pobliże ludzkich siedzib, ale leśnicy uspokajają: niebezpieczeństwa nie ma.