Najnowsze

Najnowsze

Najzimniej w Białymstoku: -10,4 st. C

Białystok stał się minionej nocy polskim biegunem zimna. Temperatura spadła tam do -10, 4, a przy gruncie nawet do -14 st. C. Ujemne temperatury utrzymały się do rana, a widocznym śladem mrozu był szron, który pobielił wszystkie powierzchnie.

Google uruchomiło serwis huraganowy

Udostępniono tzw. kryzysowe wersje map Google, na których można śledzić aktualny zasięg i ścieżkę huraganu Sandy. Na mapach znaleźć można też m.in. lokalizację miejsc, które mogą posłużyć za schrony.

Pierwsza z dwunastu misji Dragona zakończona

Po odłączeniu się od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej prywatny statek transportowy Dragon powrócił w niedzielę na Ziemię. Na jego pokładzie znalazło się około 400 kg ładunku zwrotnego z ISS. Astronauci pozbyli się m. in. zużytego sprzętu i przekazali na Ziemię próbki krwi i moczu.

Lodowica uparcie mrozi drogi

W południowej części Polski kierowcom znowu we znaki będą się dawać opady śniegu i śniegu z deszczem. Po południu dotrą także do centrum. Pogoda nie powinna utrudniać jazdy po północnych i zachodnich trasach.

Śnieg znowu idzie z południa na centrum

Dla mieszkańców północnych i zachodnich regionów tydzień zacznie się pogodnie. Na południu natomiast będzie się chmurzyć i popada śnieg. W centrum kraju aura będzie się zmieniać - po pogodnym poranku dotrą tam chmury z opadami.

Napoleon pokonany przez wiatr. Prom uderzył w nabrzeże

Huraganowe porywy wiatru poważnie uszkodziły francuski prom pasażerski Napoleon Bonaparte. Wiatr był tak silny, że jednostka zacumowana w porcie w Marsylii zerwała się z kotwicy, uderzyła w nabrzeże i przechyliła się na prawą burtę.

Współpraca wyżu z z niżem. Efekt? Będzie cieplej

Początek listopada kojarzy się wprawdzie z przenikliwym zimnem na cmentarzach i zmrożonymi kwiatami na grobach, jednak w tym roku ma być inaczej. Początek listopada przyniesie ocieplenie. Wszystko za sprawą współpracy układów wysokiego i niskiego ciśnienia.

Trzech mężczyzn zmarło z wychłodzenia

Ciała dwóch mężczyzn znaleziono w niedzielę w powiecie świdnickim na Lubelszczyźnie. Zwłoki trzeciego mężczyzny odnaleziono w Nysie (woj. opolskie). Według wstępnej opinii lekarzy wszyscy zmarli na skutek wychłodzenia - poinformowała policja.

Globalne ocieplenie powstrzyma malarię?

Globalne ocieplenie może sprzyjać wycofaniu się malarii z niektórych części świata, lub w ogóle zapobiec pojawieniu się tej choroby w innych regionach. Jak udowodnili amerykańscy badacze - to nieprawda, że im wyższa temperatura, tym większego ryzyko rozprzestrzeniania się tej choroby.

Zima zaskoczyła moskiewskich kierowców

Sporo kłopotów sprawił moskiewskim zmotoryzowanym niespodziewany atak zimy. W ciągu dnia doszło do wielu stłuczek, a na wieczór i noc synoptycy prognozują gołoledź.

Wstrząsy w Kanadzie o wielkiej sile, tsunami na Hawajach

Silne trzęsienie ziemi, o sile aż 7,7 st. w skali Richtera, wystąpiło w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego u zachodnich wybrzeży Kanady - poinformowały amerykańskie służby sejsmologiczne. Wstrząsy sprawiły, że w Hawaje uderzyło tsunami. Stu tysiącom mieszkańców wybrzeża nakazano przeniesienie się na wyższe tereny.

Błoto pośniegowe wciąż na wielu drogach

Choć krajowe drogi są przejezdne, w wielu miejscach nie jest łatwo się po nich poruszać. Utrudnienia w postaci błota pośniegowego występują m.in. w województwach śląskim i małopolskim.

Prawie cała Polska pod śniegiem

Każdy z Was przeżył inaczej weekendowe spotkanie z zimą. Uwieczniliście je na ciekawych zdjęciach. Nasz uwagę szczególnie mocno przykuły śnieżne obłoki, zasypana śniegiem mroczna Zielona Góra oraz ledwo przyprószona białym puchem Głowaczowa.

Zmieniliśmy czas, zyskaliśmy niewiele?

I stało się - spaliśmy godzinę dłużej. Ze zmiany czasu z letniego na zimowy najwięcej skorzystali ci, którzy w niedzielny poranek musieli... iść do pracy. Niestety - zgodnie z tym, co mówią fizycy, zalet zmiany czasu jest niewiele.

Pociągi utknęły w polu, nie latały samoloty

Pierwszy tej jesieni śnieg dał się we znaki nie tylko kierowcom, lecz także pasażerom kolei na Mazowszu i lotniska w Modlinie. Pociągi na wiele godzin utknęły na trasach, a loty odwołano. Ponadto w związku z obfitymi opadami śniegu w woj. mazowieckim w niedzielę rano blisko 70 tysięcy odbiorców nie miało prądu.

Ofiary śmiertelne, dziesiątki aut w rowach

Mocno śnieży w krajach Europy Środkowej, przez co warunki drogowe są ekstremalnie trudne. W Austrii, na skutek zderzenia samochodu osobowego i autobusu na śliskiej drodze, zginęła kobieta. W Czechach też doszło do wypadku śmiertelnego, ponadto siedem osób zostało rannych, a dziesiątki samochodów wylądowały w rowach.

Zagrożone wyginięciem? Jest ich dwa razy za dużo!

Dwa razy więcej słoni niż powinno być jest w jednym z afrykańskich parków narodowych. Taka ilość gigantycznych ssaków oznacza nie tylko zwiększone koszty utrzymania ośrodka, lecz także niesie zagrożenie dla ekosystemu.

Zagadka pumeksu wyjaśniona. A sądzili, że wulkan wygasł...

W lipcu i w sierpniu tego roku wielkie jak powierzchnia Belgii pokłady pumeksu dryfowały po Oceanie Spokojnym nieopodal wybrzeży Nowej Zelandii. Badaczom udało się potwierdzić, że za ich pojawienie się odpowiadał wybuch podwodnego wulkanu Havre Seamount.

Opadów śniegu ciąg dalszy, do tego wiatr

Dzień w wielu miejscach upłynie pod znakiem rozpogodzeń, nie zabraknie jednak i regionów, w których wciąż będzie śnieżyć. Mowa tu przede wszystkim o wschodzie i południowym wschodzie kraju. Temperatura zawaha się od 2 st. C w Krakowie do 8 st. C w Szczecinie. Silnie powieje.

Drogi przejezdne, ale śliskie

Dzień dobiegł końca, ale warunki stały się jeszcze trudniejsze: wieczorem pośniegowe błoto zaczął skuwać mróz, do tego w wielu miejscach spadła marznąca mżawka. Gołoledzie i lodowice pokryły drogi niemal całego kraju.

Zima obudziła wrażliwość artystów

Reporterzy 24 pilnie śledzą warunki pogodowe w całym kraju i, za pomocą zdjęć i filmów, donoszą o nich naszej redakcji. Wielu z nich ujawnia przy tym artystyczną duszę.

Takiego huraganu nie było tam od 100 lat. Sandy zbliża się do stolicy USA

Spotkanie z najpotężniejszym od ponad 100 lat huraganem może czekać mieszkańców północnego wschodu USA. Stanie się tak, jeśli Sandy połączy swoje siły z burzą nadciągająca ze środkowego zachodu Stanów Zjednoczonych. Na nadejście żywiołu, który na Karaibach zabił już 41 osób, szykuje się 60 mln Amerykanów.

Krajobraz zmienił się z dnia na dzień

Sobota miejscami była naprawdę śnieżna, o czym mogliśmy przekonać się m.in. dzięki Waszym zdjęciom. Zabieliło się m.in. Mazowsze i województwo łódzkie. Lokalnie, tak jak np. w Warszawie, śnieg był nie tylko malowniczy, lecz także utrudniał poruszanie się po drogach. Na stołeczne ulice musiało wyjechać 170 piaskarko-solarek.

W tydzień temperatura spadła o 20 stopni C

Po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat zima zaatakowała już w październiku nizinne tereny Niemiec. Opady śniegu doprowadziły w sobotę do zakłóceń w komunikacji oraz wielu wypadków drogowych. W ciągu jednego tygodnia temperatura spadła o 20 stopni.

Koncerny naftowe bezkarnie trują morze

Zaledwie siedem razy od 2000 r. ukarano za zanieczyszczenie wody firmy naftowe działające w Morzu Północnym, tymczasem w tym okresie zarejestrowano w sumie 4123 wycieki - podał brytyjski Departament Energii i Zmian Klimatu (DECC). Do morza dostało się w sumie 1226 ton ropy.