Najnowsze

Najnowsze

Hiszpania: w kleszczach śnieżyc i powodzi

Północ i centrum Hiszpanii walczy ze śnieżycami, z kolei na południu z powodu intensywnych opadów deszczu doszło do podtopień. Władze wprowadziły stan podwyższonej gotowości.

Karambol w Niemczech: możesz powiedzieć jedynie "do widzenia"

- Jeśli masz przed sobą jedną ciężarówkę, druga uderza w ciebie z boku, a trzecia wielka od tyłu, możesz powiedzieć jedynie "do widzenia" - powiedział Karl-Heinz Butzmann, którego samochód brał udział we wtorkowym karambolu w Niemczech. Zniszczonych zostało ponad sto samochodów.

Grał w golfa i nagle zapadł się pod ziemię

- Dookoła było ciemno. Jedyne, czego chciałem, to żeby mnie stąd wyciągnęli - wspomina Mark Mihal. W czasie gry w golfa zapadła się pod nim ziemia i wpadł do głębokiego na 5 metrów leja krasowego.

Kiedy są głodne, stają się bardziej trujące

Kiedy glonom z Zatoki Meksykańskiej brakuje odżywczego fosforu, zaczynają stawać się coraz bardziej toksyczne. To ich sposób na przetrwanie - zaznaczają naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Karoliny Północnej i z Narodowej Administracji ds. Oceanów i Atmosfery (National Oceanic and Atmospheric Administration).

15 tys. pługów na ratunek Moskwie

Gwałtowna zimowa aura dotarła na zachód Rosji. Śnieg intensywnie pada od rana. Silne opady poważnie utrudniły ruch samochodowy w Moskwie. Na wielu ulicach tworzyły się ogromne korki. Stanęły też auta na drogach dojazdowych do stolicy.

Uczą się chodzić po śniegu i jeździć po lodzie

Gruba warstwa śniegu przykryła paryskie bruki po wczorajszych opadach śniegu. Nie radzą z nią sobie ani piesi, ani kierowcy. Dodatkowo ok 2,5 tys. aut stoi w gigantycznym korku na północy Francji. To również efekt wtorkowego ataku zimy.

Tak głęboko w Kosmos dotąd nie zaglądano

Kolejne anteny najpotężniejszego obserwatorium na świecie zaczynają działać, co oznacza, że od teraz pracować ich będzie aż 50. ALMA, bo tak nazywa się teleskop, ma zapewnić badaczom wgląd w najodleglejsze zakamarki Kosmosu.

Naukowcy wyhodowali ludzko-mysi ząb

Naukowcy pobrali nabłonek z dziąsła dorosłego człowieka i połączyli go z komórkami myszy. W ten sposób udało im się wyhodować ząb - donosi "Journal of Dental Research". Jednak, jak twierdzą uczeni, metoda wymaga jeszcze długotrwałych badań, więc nieprędko znajdzie zastosowanie w stomatologii.

Sypało, sypie i będzie sypać. Biało w całym kraju

W połowie marca zima się rozkręciła. Od kilku godzin intensywnie pada śnieg, skutecznie utrudniając życie kierowcom i pieszym, którzy spieszą się do pracy. Na drogach i chodnikach jest ślisko. Auta trzeba odśnieżać kilka minut. No i ten chłód. W wielu miejscach kraju słupki rtęci pokazują ujemne wartości.

Wir jak wielkie oko cyklonu

Niezwykły wir utworzony z chmur u Wybrzeży Kalifornii został sfotografowany przez NASA. Zdjęcie wykonał satelita Aqua 17 lutego 2013 roku, a zjawisko wygląda na nim, jak wielkie oko cyklonu.

Niemcy: ponad 100 aut w karambolu

Ponad setka samochodów osobowych i ciężarówek wzięła udział w karambolu, do jakiego doszło na niemieckiej autostradzie A45 niedaleko Munzenberga. Kilkadziesiąt osób zostało rannych. Padający od wczoraj śnieg i oblodzenie powodują setki kolizji w całych Niemczech.

Zima dobiega końca. Będziecie tęsknić?

Zima dobiega końca - prognoza pogody pokazuje, że zostanie z nami zaledwie do końca tygodnia. Niektórzy się cieszą, bo mają już dość śniegu i mrozu. Innym będzie za tym tęskno. Jakie są te ostatnie dni zimy?

Wielka Brytania: drugi dzień w korku

Paraliż komunikacyjny w Wielkiej Brytanii - zamknięto lotniska, odwołano pociągi. Pasażerowie muszą liczyć się z wielogodzinnymi opóźnieniami. Niektórzy kierowcy spędzili noc w samochodzie po tym, jak utknęli na zaśnieżonej drodze w południowo-wschodniej Anglii w prawie 50-kilometrowym korku. Wielu stało także we wtorek.

Zimowy paraliż Europy na chwilę przed wiosną

Na 10 dni przed kalendarzową wiosną Europę sparaliżowały opady śniegu. W Belgii, Francji, Niemczech i innych krajach warunki pogodowe są tak fatalne, że sparaliżowały transport lotniczy, kolejowy i drogowy. Dziesiątki tysięcy ludzi nie mają prądu.

Sikory zdradzają dla silniejszych lub bardziej kolorowych samców

Samice wielu gatunków ptaków, nie zważając na ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową czy groźbę porzucenia ich lęgów przez partnerów, decydują się na zdradę - do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Jagielońskiego. Samica wybiera partnera, który jest większy, silniejszy lub bardziej kolorowy od tego, z którym wychowuje pisklęta.

Rosja stawia mur przed meteorytami. Superagencja ma obserwować Kosmos

Rosja utworzy zintegrowane centrum ostrzegania przed meteorytami - zapowiedział we wtorek szef agencji kosmicznej Roskosmos Władimir Popowkin. Decyzja władz ma związek z wydarzeniami w Czelabińsku sprzed miesiąca. Odłamki dużego meteorytu, który spadł na miasto, uszkodziły tysiące budynków i zraniły ok. 1,5 tys. osób.

To nie flotylla, lecz wyspy prujące brzuchy chmur

Flotylla statków, która przedzierała się przez spienione fale. To pierwsza myśl, jaka pojawia się, gdy spojrzy się na to niezwykłe zdjęcie satelitarne. W rzeczywistości to nie statki, a góry wysp Sandwich Południowy, nad którymi chmury rozwiewa wiatr.