Najnowsze

Najnowsze

Tak równonoc wygląda z Kosmosu

Równonoc wiosenna już za nami. Jeden z satelitów pogodowych uchwycił, jak Słońce w wyjątkowy sposób oświetlało Ziemię w trakcie jej trwania.

Prognoza pogody na dziś: dalsze opady śniegu

W czwartek śniegu będzie pod dostatkiem - szczególnie w centrum i na południu. Synoptycy ostrzegają, że na miejscami opadom białego puchu mogą towarzyszyć opady deszczu. Na termometrach zobaczymy od -3 do 5 st. Celsjusza.

Szczur spowodował awarię w Fukushimie

To szczur mógł spowodować przerwę w zasilaniu japońskiej elektrowni atomowej w japońskiej Fukushimie. Zwłoki gryzonia znaleziono w pobliżu miejsca, gdzie doszło do zwarcia, które w poniedziałek wywołało awarię systemów chłodzących. Opanowany już kryzys był pierwszym tak rozległym problemem od czasu katastrofy z 2011 r.

Przetrwają tylko najtłustsze? Taki jest skutek spędzania lata bez fok

Solidny zapas tkanki tłuszczowej dla niedźwiedzi polarnych z Zatoki Hudsona to szansa na przeżycie, jak wynika z badań kanadyjskich naukowców. W obliczu postępujących zmian klimatycznych zwierzęta te dłużej przebywają na lądzie, przez co są pozbawione dostępu do głównego źródła pożywienia - fok.

Brud i ubóstwo chińskich wód przybrzeżnych

Wody przybrzeżne Chin są coraz bardziej zanieczyszczone. W roku 2012 ich jakość jeszcze bardziej się pogorszyła, jak informują oceanolodzy pracujący dla chińskiego Ministerstwa Ziemi i Zasobów.

Reporterzy 24 na tropie wiosny. Rezultaty marne

Dziś ta astronomiczna, jutro kalendarzowa. Wiosna. Krajobraz za oknem na razie nie wskazuje na to, że zmieniamy porę roku. W poszukiwaniach nie ustają jednak Reporterzy 24, ale i im trudno znaleźć pozytywne oznaki ocieplenia.

W Walencji zima poszła z dymem

W nocy z wtorku na środę Walencja płonęła, jednak nie dosłownie. W tym hiszpańskim mieście żegnano zimę i witano wiosnę, podkładając ogień pod gigantyczne kukły.

Ciężkie warunki na wschodzie i północy

Niebezpiecznie od opadów śniegu zrobiło się na drogach północy, wschodu i centrum kraju. Lepsza aura panuje na południowym zachodzie, ale i tam może być ślisko z powodu zalegającego na jezdni błota pośniegowego.

"Módlcie się". Szef NASA o asteroidach wokół Ziemi

Jeśli w stronę Ziemi leci niezidentyfikowana asteroida, nie pozostaje nam nic innego niż modlitwa - przekonuje szef NASA, Charles Bolden. Według amerykańskich ekspertów żyjemy w bardzo aktywnym Układzie Słonecznym, którego ciała niebieskie mogą zniszczyć naszą cywilizację, jeśli w porę nie zostaną odkryte. Czy powinniśmy się bać?

Długa zima słono nas kosztuje

Jest zima, więc musi być zimno, ale chłód wiosną, to już przesada. Nieustające śnieżyce i mróz słono nas kosztują. W tym roku ze wzgędu na przeciągającą się zimę więcej wydamy na ogrzewanie, benzynę czy zdrowie - wylicza reporter magazynu "Polska i świat" w TVN24, Łukasz Wieczorek.

Mamy już wiosnę! Ale nie w pogodzie

Dokładnie o godzinie 12:02 rozpoczęła się astronomiczna wiosna. Choć aura na to nie wskazuje, ciała niebieskie sie nie mylą. To właśnie dzisiaj długość dnia zrówna się z nocą. Niestety, na wiosnę w pogodzie przyjdzie nam jeszcze poczekać. Pojawi się wraz z tzw. wiosną klimatyczną, ale tej na razie nie widać.

Ławica rekinów straszy Australijczyków

Rzadko spotykana duża ławica rekinów pojawiła się niedaleko popularnych australijskich plaż w zachodniej części kraju. Właściciele kurortów musieli ogłosić alarm. Zakazano wstępu do wody.

Pekin oddycha, bo spadł śnieg

W Polsce utyskiwaniom na spóźnienie wiosny nie ma końca, ale są miejsca, gdzie to zima jest błogosławieństwem. Lekki mróz i intensywne opady ucieszył mieszkańców Pekinu, stolicy Chin. Dzięki wilgotnej aurze znacząco obniżył się indeks zanieczyszczenia powietrza w tym najbrudniejszym mieście świata.

Katastrofalna powódź w Brazylii. Miesięczne opady w dobę

Co najmniej 27 osób zginęło w wyniku powodzi i obsunięć mas ziemi podmytych przez długotrwałe deszcze w brazylijskim stanie Rio de Janeiro. Ostatniej doby spadła tam gigantyczna suma 428 litrów deszczu na metr kwadratowy, czyli o połowę więcej niż średnia dla całego miesiąca. Ulewy pozbawiły dachu nad głową półtora tysiąca osób.

Niemcy poczuli polskie trzęsienie

Trzęsienie ziemi, do którego doszło we wtorkowy wieczór pod Polkowicami, odczuwalne było w promieniu ponad 100 km. Jak informuje amerykańska służba geologiczna USGS, donosili o nim nawet mieszkańcy niemieckiego Chociebuża (Cottbus). Trzęsienie miało siłę 4,7 w skali Richtera.

Lew morski człapał ulicami kurortu

Ogromny lew morski niespodziewanie pojawił się w centrum brazylijskiego kurortu. Ku uciesze turystów cierpliwie pozował do zdjęć. Skrzyżowanie, które osobnik wybrał sobie na spacer, było zamknięte przez 20 minut.

Prognoza pogody na dziś: wiosny nie widać

Poranek będzie pochmurny na wschodzie i północy kraju. Tam spadnie śnieg lub deszcz ze śniegiem. Na sporo rozpogodzeń mogą za to liczyć mieszkańcy południowego zachodu, a po południu także reszty kraju. Wciąż będzie mocno wiać, do 50 km/h. Na termometrach gdzieniegdzie lekki mróz.

Huragany będą tworzyć się 10-krotnie częściej?

Przy wzroście globalnej temperatury o 2 st. C, huragany będą tworzyć się 10-krotnie częściej – ustalili naukowcy. Według nich globalne ocieplenie ma wpływ na powstawanie ekstremalnych zjawisk pogodowych. Huragan o mocy Katriny powstawałby w takiej sytuacji co roku.

Berlin jak Warszawa. Też pod śniegiem

U naszych zachodnich sąsiadów również króluje zima. Opady śniegu i gołoledź we wschodniej części kraju były we wtorek przyczyną wielu wypadków drogowych. Służby meteorologiczne ostrzegają przed zaspami na drogach.

Szpilki i kalosze Mai Popielarskiej. Nowy program TVN Meteo

Już 7 kwietnia na antenie TVN Meteo zadebiutuje nowy program Mai Popielarskiej. Prezenterka i ogrodniczka, znana widzom z poradnika „Maja w ogrodzie”, tym razem pojawi się w nowej roli – prowadzącej rozmowy z ciekawymi ludźmi o ich pasjach, stylu życia oraz roli przyrody i ogrodów w ich życiu.

Śnieg nie przestaje sypać. Coraz gorzej na drogach

Wtorkowa pogoda nie sprzyja kierowcom. Na północy kraju oraz częściowo w centrum i na wschodzie sypie śnieg. Jego opady w części regionów utrzymają się do końca dnia, miejscami kierowcy muszą się też liczyć z marznącym deszczem.

"Gra chmur" nad Teheranem

"Czasem chmury pokazują niesamowitą potęgę, czasem grozę, a czasem piękno" - tak opisał swoje zdjęcia z Teheranu @Krzysztof. Zrobił je w trakcie wycieczki na jeden ze szczytów masywu Tochal - Kolakchal Peak. Udowadnia nimi, że zimowe wyprawy w góry dostarczają niezapomnianych widoków.