Najnowsze

Najnowsze

Mały zawór unieruchomił rakietę. Gra idzie o miliardowy kontrakt

Nie udało się wystrzelić w kosmos prywatnej rakiety Antares. Miała wynieść na orbitę próbny ładunek i tym samym zagwarantować firmie Orbital Sciences Corp kontrakt z NASA na prawie dwa miliardy dol. O niepowodzeniu zadecydowała drobna, ale bardzo ważna część rakiety.

Setki ludzi bez dachu nad głową

Wtorkowe trzęsienie ziemi w Pakistanie zniszczyło setki domów, pozbawiając ludzi dachu nad głową. Dla tych ludzi straty są ogromne - wielu z nich jest bardzo ubogich, a proste domy były całym posiadanym majątkiem.

Trwają poszukiwania rowerzysty porwanego przez Bug

Nadal ani śladu rowerzysty porwanego przez Bug. Dochodzą za to nowe szczegóły dotyczące zdarzenia: mężczyźnie usiłowała pomóc 20-letnia kobieta, która nie zdołała utrzymać go w wartkiej wodzie.

W kilka dni od zimy do lata. Skąd ta zmiana?

Niespełna dwa tygodnie temu w Polsce było zimno i śnieżnie. Na czwartek prognozuje się prawdziwie letnie gorąco. Jak tłumaczył Tomasz Wasilewski na antenie TVN24, ta zmiana pogody wiąże się ze zmianą położenia wyżu i niżu.

Zapis eksplozji gwiazdy w bakteriach

Ślady po supernowej najprawdopodobniej odnaleziono w skamieniałościach bakterii z dna Pacyfiku. Jeśli odkrycie się potwierdzi, będzie to oznaczać, że mamy pierwsze biologiczne "zapisy" po eksplodującej gwieździe.

Milion zdjęć w 12 lat. Ziemia z perspektywy ISS

Ta mapa to ślad każdego zdjęcia, jakie astronauci wykonali podczas swojej 12-letniej bytności w kosmosie. Wyraźnie zarysowuje się na niej cały świat, a szczególnie wyraźnie widać Zatokę Meksykańską, wschodnie wybrzeże USA i Arktykę.

Wiosna w pełni, a tam wciąż lód

Zima nie wszędzie chce odpuścić. Są jeszcze takie miejsca w kraju, gdzie jeziora są skute lodem. Zdjęcia zamarzniętego zakątka Polski dostaliśmy od Reportera 24.

Fala jesiennych deszczy zalewa południe Afryki

Jesień daje się we znaki na południu Afryki. Tamtejszym miastom grozi powódź ze względu na przechodzące przez RPA chłodne fronty atmosferyczne. Od wtorku przynoszą ulewne deszcze i porywisty wiatr.

Krwista czerwień zalała miasta

Chmury pyłu i ograniczona widoczność. Miasta na północy Chin walczą z burzami piaskowymi. W niektórych miejscowościach widoczność jest ograniczona do 30 metrów.

Bardzo jasny meteor nad Polską. "Coś nieprawdopodobnego"

Bardzo jasny meteor przeleciał we wtorek późnym wieczorem nad Polską, Czechami, Słowacją i Węgrami. Wielu z Was go widziało, o czym informowaliście na naszym forum. "Pięknie to wyglądało - duży jasny obiekt, spadający z dużą prędkością, sprawiający wrażenie jakby się spalał, zgasł zaraz nad widnokręgiem" - pisaliście. Zdjęcia i film przelatującego zjawiska dostaliśmy od Pracowni Komet i Meteorów.

Kilkaset gospodarstw odciętych, tysiące hektarów pod wodą

W gminie Hanna na Lubelszczyźnie nie można dojechać do 120 gospodarstw - poinformowało w środę popołudniu Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. 1,85 tysięcy hektarów ziem znalazło się tam pod wodą. W gminie Sławatycze (woj. lubelskie) zalało z kolei 1,7 tys. ha.

Toruń coraz bliżej alarmu. Zrzucają wodę we Włocławku

Niewykluczone, że nocą w Toruniu Wisła przekroczy stan alarmowy. To dlatego, że płynie do niej woda zrzucana ze zbiornika retencyjnego we Włocławku. Jak informuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, na Mazowszu z powodu podtopień ewakuowano kilka osób.

"Ludzie muszą zrozumieć, że z rzeką trzeba współżyć. Trzeba się od niej odsunąć"

Lubelszczyzna walczy z rozlewającym się na wsie Bugiem, a Witold Sumisławski, szef Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, tłumaczy: "Rzeki na wschodzie kraju nie są uregulowane, dlatego w czasie wezbrań naturalnie rozlewają się na okoliczne tereny". Według niego rozwiązaniem jest odsunięcie się ludzi od rzeki, nie budowanie domów w jej pobliżu. - Rzeka musi mieć miejsce - podkreślił w TVN24.

Z Duchem Świętym przez Włochy

Dowiozą, opowiedzą, pokażą. Włoskie biura wprowadziły ofertę La Strada del Papa - śladami papieża. Jak się okazuje, wiele osób zaintrygowała możliwość poznania okolic Piemontu, skąd pochodzi dziadek papieża Franciszka.

Zrewidowali model i wyliczyli: deszczu w tropikach będzie więcej

Badając charakter i chcąc przewidzieć zmiany w natężeniu tropikalnych deszczów, naukowcy napotykali dotąd na problem z oceną, który z dwóch znanych im mechanizmów ma większy wpływ na to zjawisko pogodowe. Salomonowe rozwiązanie na dziś brzmi: oba mechanizmy się uzupełniają. Jeden działa sezonowo, drugi w dłuższej skali - dowodzą naukowcy z Hawajów i San Diego. Co to oznacza?

"Wyhodowane" nerki zadziałały w ciałach szczurów

Naukowcom z General Hospital w Bostonie udało się stworzyć w warunkach laboratoryjnych szczurzą nerkę, która po przeszczepieniu do organizmu prawidłowo podjęła pracę. Narząd powstał dzięki nowej metodzie osadzania komórek macierzystych na rusztowaniu z białek włóknistych. Jeśli w podobny sposób uda się zbudować ludzką nerkę, pozwoli to na lepsze leczenie cierpiących na niewydolność nerkową.

Ropuchę wiaderkiem, czyli jak gdańszczanie chronią swoje płazy

Gdańszczanie chcą chronić ropuchy szare, które rozpoczęły okres godowy. Gdy płazy wędrują do zbiorników wodnych, grozi im rozjechanie przez samochody. Dlatego też w mieście rozstawiono specjalne siatki, a w teren wysłano wolontariuszy, którzy będą przenosić ropuchy na drugą stronę jezdni.