Najnowsze

Najnowsze

Wir jak wielkie oko cyklonu

Niezwykły wir utworzony z chmur u Wybrzeży Kalifornii został sfotografowany przez NASA. Zdjęcie wykonał satelita Aqua 17 lutego 2013 roku, a zjawisko wygląda na nim, jak wielkie oko cyklonu.

Niemcy: ponad 100 aut w karambolu

Ponad setka samochodów osobowych i ciężarówek wzięła udział w karambolu, do jakiego doszło na niemieckiej autostradzie A45 niedaleko Munzenberga. Kilkadziesiąt osób zostało rannych. Padający od wczoraj śnieg i oblodzenie powodują setki kolizji w całych Niemczech.

Zima dobiega końca. Będziecie tęsknić?

Zima dobiega końca - prognoza pogody pokazuje, że zostanie z nami zaledwie do końca tygodnia. Niektórzy się cieszą, bo mają już dość śniegu i mrozu. Innym będzie za tym tęskno. Jakie są te ostatnie dni zimy?

Wielka Brytania: drugi dzień w korku

Paraliż komunikacyjny w Wielkiej Brytanii - zamknięto lotniska, odwołano pociągi. Pasażerowie muszą liczyć się z wielogodzinnymi opóźnieniami. Niektórzy kierowcy spędzili noc w samochodzie po tym, jak utknęli na zaśnieżonej drodze w południowo-wschodniej Anglii w prawie 50-kilometrowym korku. Wielu stało także we wtorek.

Zimowy paraliż Europy na chwilę przed wiosną

Na 10 dni przed kalendarzową wiosną Europę sparaliżowały opady śniegu. W Belgii, Francji, Niemczech i innych krajach warunki pogodowe są tak fatalne, że sparaliżowały transport lotniczy, kolejowy i drogowy. Dziesiątki tysięcy ludzi nie mają prądu.

Sikory zdradzają dla silniejszych lub bardziej kolorowych samców

Samice wielu gatunków ptaków, nie zważając na ryzyko chorób przenoszonych drogą płciową czy groźbę porzucenia ich lęgów przez partnerów, decydują się na zdradę - do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu Jagielońskiego. Samica wybiera partnera, który jest większy, silniejszy lub bardziej kolorowy od tego, z którym wychowuje pisklęta.

Rosja stawia mur przed meteorytami. Superagencja ma obserwować Kosmos

Rosja utworzy zintegrowane centrum ostrzegania przed meteorytami - zapowiedział we wtorek szef agencji kosmicznej Roskosmos Władimir Popowkin. Decyzja władz ma związek z wydarzeniami w Czelabińsku sprzed miesiąca. Odłamki dużego meteorytu, który spadł na miasto, uszkodziły tysiące budynków i zraniły ok. 1,5 tys. osób.

To nie flotylla, lecz wyspy prujące brzuchy chmur

Flotylla statków, która przedzierała się przez spienione fale. To pierwsza myśl, jaka pojawia się, gdy spojrzy się na to niezwykłe zdjęcie satelitarne. W rzeczywistości to nie statki, a góry wysp Sandwich Południowy, nad którymi chmury rozwiewa wiatr.

Dorota Gardias: Spodziewam się dzidziusia

To już pewne. Po tygodniach plotek i spekulacji okazało się, że Dorota Gardias, prezenterka pogody TVN Meteo rzeczywiście jest w ciąży. Przyznała to osobiście na po rozdaniu nagród Telekamery 2013.

Popi pomogą ofiarom katastrof

Do specjalistów rosyjskiego ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych dołączą wkrótce prawosławni duchowni. Będą współpracować z resortową brygadą psychologów, udzielając pomocy ofiarom wypadków i klęsk żywiołowych.

Śnieg w Normandii. Ma być jeszcze gorzej

Na północnym zachodzie Francji wydano ostrzeżenia przed pogarszającymi się warunkami pogodowymi. Aż do wtorkowego wieczora ma tam bardzo mocno śnieżyć. Opadom będzie towarzyszył wiatr dochodzący do 100 km/h.

Będzie problem ze "złotym runem". Padają kozy

Blisko 25 tys. kóz zginęło w tym roku z głodu w indyjskim Kaszmirze z powodu dużych opadów śniegu w Himalajach. Według władz padła taka liczba zwierząt, że zagrożona jest produkcja luksusowych szali z paszminy, najdelikatniejszej wełny z włosia kóz.

Rekordowe tłumy w Gangesie. Przybyło 120 mln pielgrzymów

Po dwóch miesiącach dobiegły końca obchody hinduskiego święta Kumbhamela. W tym roku świętowało je ponad 120 milionów pielgrzymów z całego świata. Festiwal odbywa się co 12 lat w jednym z czterech świętych miast: Allahabad, Haridwar, Ujjain, Nashik.

Setka samochodów utknęła w rowach

Ponad setka samochodów znalazła się w rowach w niedzielę na zaledwie 50-kilometrowym odcinku drogi. Amerykański stan Iowa zmaga się z intensywnymi opadami śniegu od soboty.

Bujna roślinność wkracza na Daleką Północ

Roślinność na wysokich północnych szerokościach geograficznych rozwija się tak intensywnie, jak jeszcze 30 lat temu na obszarach oddalonych setki kilometrów na południe. Naukowcy przypisują to zjawisko efektowi ocieplania klimatu.

Mokro i ślisko. Śnieg i błoto dają się we znaki

Pogoda nie jest dziś sprzymierzeńcem kierowców. Podróże utrudniają im opady - od śniegu przez deszcz ze śniegiem i sam deszcz po mżawkę. Kierowcy muszą uważać na mokre i śliskie drogi, ograniczoną widzialność oraz zalegające miejscami błoto pośniegowe.

Uroczystości, modlitwy, demonstracje. Japonia dwa lata po tsunami

Poniedziałek jest w Japonii dniem pamięci o ofiarach katastrofy w Fukushimie, do której doszło 11 marca 2011 roku po trzęsieniu ziemi i uderzeniu w wybrzeże fali tsunami. Od soboty odbywają się okolicznościowe uroczystości. Dzień przed drugą rocznicą tragedii w całym kraju manifestowały dziesiątki tysięcy ludzi, domagając się jak najszybszej rezygnacji ich kraju z energii nuklearnej.