Najnowsze

Najnowsze

Globalne ocieplenie przyniesie więcej tsunami

Jeśli topnienie lodowców nadal będzie tak szybko postępować, można spodziewać się częstszych tsunami. Wytopiona woda powoduje wzrost poziomu oceanów, a co za tym idą konsekwencje dla lądów. Na stromych podwodnych stokach kontynentów mogą się utworzyć osuwiska.

Kangur Emil wraca do domu

18 tygodni temu mały kangur musiał opuścić zoo. Zajęła się nim wówczas pewna rodzina. Zwierzę jest już na tyle samodzielne, że kilka dni temu mogło zostać oddane z powrotem do ogrodu zoologicznego.

Ćwierć miliona turystów ma odwiedzić Podhale. Sprzyja temu pogoda

Dobra pogoda, a także długi weekend w Zakopanem zawsze oznaczają turystyczne oblężenie. Najbardziej uczęszczane są ścieżki na Morskie Oko, Giewont i kolejka na Kasprowy Wierch. Szacuje się, że w ten weekend Podhale odwiedzi ćwierć miliona turystów. Na miejscu już są Małgorzata Kukuła i Tymoteusz Stach z TVN24.

Hamburgery z gołębi i żuki w sosie barbecue

Kolejki chętnych ustawiły się w samym sercu Londynu, by skosztować zaskakujących przysmaków serwowanych przez nowo otwartą restaurację. Chętni mogli spróbować m.in. hamburgerów z gołębi, a także żuków w sosie barbecue.

Rano w Katowicach było tylko 6 st. C!

- Prawdę mówi przysłowie "od Anki chłodne wieczory i ranki". Dziś rano temperatura w Polsce spadła do 6 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku - informowała przed godz. 9.00 synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

Naukowcy "na żywo" obserwują chmurę pyłu po eksplozji nad Czelabińskiem

Eksplozja nad Czelabińskiem w lutym tego roku wciąż o sobie przypomina naukowcom. Jak informują, satelity monitorujące ziemską atmosferę wykazały, że chmura pyłu wciąż jest obecna. Prowadzone badania są jedyne w swoim rodzaju - nieprędko zdarzy się, że badacze będą mieli okazję w rzeczywistym czasie określać skalę chmury.

Niebo nad Europą w piątek zagrzmi w wielu miejscach

Synoptycy prognozują, że piątek będzie gorący i burzowy dla całej Europy. Spodziewane są wysokie temperatury, które będą sprzyjać tworzeniu się gwałtownych zjawisk na całym kontynencie. Jednak synoptycy przewidują, że będzie sporo miejsc, gdzie na pogodę nie będzie można narzekać.

NASA: mamy 12 kandydatek na kosmiczne kopalnie

Naukowcy NASA ogłosili, że mają 12 potencjalnych kandydatek na kosmiczne kopalnie. Współczesna technologia pozwala na umieszczenie na orbicie i eksploatację tych meteorytów. Wizja sprowadzania surowców z planetoid przestała być science-fiction.

Polska się rozgrzeje. Gdzie będzie najcieplej?

Synoptycy przewidują, że każdy następny dzień długiego weekendu będzie cieplejszy od poprzedniego, a w całym kraju będzie sporo słońca. Ta fala upałów będzie inna od poprzednich - krótka i niezbyt uciążliwa, podkreśla prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski.

Dwa cyklony nad Atlantykiem? Erin już grasuje

Meteorolodzy monitorują sytuację nad Karaibami, gdzie istnieje szansa na utworzenie się cyklonu tropikalnego. Tymczasem na wschodnim Atlantyku już daje o sobie znać tropikalna burza Erin.

"Rockport Five" szaleje w Utah

"Rockport Five", piąty pożar w Utah ciągle przybiera na sile. Objął już obszar o wielkości 2 tys. ha. Z jego powodu ewakuowano wielu mieszkańców, a strażacy zmagają się z żywiołem zarówno na ziemi jak i w powietrzu.

Dlaczego mężczyźni zabijają swoje rodziny w sierpniowe niedziele?

Brytyjscy naukowcy odkryli pewną makabryczną zależność, mianowicie: rodzinne morderstwa często przytrafiają się w sierpniowe weekendy. Z badań wynika też, że zabójcą zazwyczaj jest mężczyzna, a do tych drastycznych sytuacji zachodzi w rodzinach, w których małżeństwa nie żyją razem.

Tajfun Utor uderzył w wybrzeże Chin, a teraz przesuwa się na zachód

Potężny tajfun Utor ominął Hongkong, przeszedł przez prowincję Guangdong, a teraz przesuwa się w kierunku zachodnim siejąc spustoszenie w regionie Kuangsi. Od kilku dni z powodu silnych wiatrów, sięgających już ok. 180 km/h, w wielu miastach zawieszono działalność instytucji państwowych.

Akupunktura uzdrowiła aligatora albinosa

Brazylijscy weterynarze leczą aligatory... akupunkturą. O tym, że to skuteczna terapia, najlepiej świadczy fakt, iż dzięki niej aligator albinos o imieniu Bino przestał cierpieć przez wadę kręgosłupa.

Prognozy nie są dobre. Agresywnych fal upałów będzie coraz więcej

Choć kilkadziesiąt lat temu niemal się nie zdarzały, aktualnie letnie, agresywne fale upałów dotykają 5 proc. powierzchni lądów. Prognozy pokazują, że w niedalekiej przyszłości będzie to częste zjawisko: do 2020 roku fal upałów będzie dwa razy więcej niż obecnie, a do 2040 r. - cztery razy więcej.

NASA chce zrewolucjonizować przemysł lotniczy. Ma strategię

Samoloty, którymi będziemy podróżować za 15-20 lat, będą w znacznie mniejszym stopniu wpływały na środowisko. Wszystko dzięki nowym kształtom, materiałom i technologiom, które pomogą zmniejszyć zużycie paliwa, hałas i emisję spalin - zapewnia NASA i zapowiada, że zamierza ściślej współpracować z przemysłem lotniczym.

Świecące króliki zrewolucjonizują produkcję leków

Dzięki wprowadzeniu do króliczych zarodków DNA meduzy, naukowcom udało się wyhodować świecące zwierzęta. To nie pierwszy raz, kiedy udało się tego dokonać, ale pierwszy, kiedy osiągnięto tak wysoką skuteczność. Według badaczy ta mutacja jest przełomowym krokiem, który pomoże wprowadzić innowacje w medycynie.