Najnowsze

Najnowsze

Cała Japonia chowa się pod stołami. Na wypadek powtórki z 1923

Japoński premier Shinzo Abe przewodził ćwiczeniom na wypadek trzęsienia ziemi, w których w niedzielę wzięła udział cała Japonia. Ćwiczenia odbywają się co roku. Ich tegoroczna odsłona upamiętnia tzw. Trzęsienie Ziemi w Tokio, do którego doszło równo 90 lat temu. Zabiło ono prawie 143 tys. ludzi.

Tablet i długopis pomogą chorym na Parkinsona

Zespół lekarzy z North Tyneside General Hospital stworzył czuły długopis i precyzyjny program, by pomóc osobom chorym na Parkinsona. Dzięki temu są w stanie dokładnie zmierzyć stopień zaawansowania choroby i lepiej dobrać choremu leki.

"Marco Rubio niszczy wszystko, co stanie mu na drodze". Huragany będą nosić nazwiska polityków?

Od ponad pół wieku wszystkie większe huragany otrzymują nazwy. Czasami jest to Sandy, innym razem Katrina - imiona nadawane są według uznania Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO). Jednak Organizacja "350 action" chce to zmienić i wprowadzić pewną innowację... huragany mają się teraz nazywać tak jak czołowi amerykańscy politycy sprzeciwiający się polityce proekologicznej.

Wiedeń nową stolicą luksusu?

Wiedeń rozszerza swoją ofertę dla krezusów, zwłaszcza tych pochodzących z krajów arabskich, azjatyckich, a także z Rosji. Do tej pory najbogatszą klientelę przyciągały do stolicy Austrii hotele, takie jak Sacher, Bristol, Imperial, a także "uliczka luksusu" Kohlmarkt. Teraz w ekspresowym tempie powstają kolejne niebotycznie luksusowe hotele i butiki.

Jazda nie będzie komfortowa

Drogi śliskie, widzialność ograniczona. Niedzielna pogoda sprawi, że po polskich drogach na pewno nie da się jeździć komfortowo.

Wojsko się zbroi, a turyści wypoczywają. "Każdy wie, że coś może się wydarzyć"

Więcej żołnierzy na wzmocnionych posterunkach, wojskowe ćwiczenia terenowe - na okupowanych przez Izrael Wzgórzach Golan, leżących na granicy z Syrią, widać oznaki zwiększonego pogotowia bojowego. Jednocześnie w tym rejonie kwitnie ruch turystyczny. Przyjeżdżających tam na wypoczynek nie odstrasza rosnące prawdopodobieństwo wojny z sąsiednią Syrię.

Pięć ofiar silnych wstrząsów w Chinach. Osuwiska uwięziły autokary

Pięć osób zginęło, a 24 zostały ranne według chińskich mediów w trzęsieniu ziemi, które nawiedziło w sobotę odległy rejon niedaleko malowniczego regionu turystycznego Shangri-La. Silny wstrząs odczuli mieszkańcy dwóch prowincji na południowym zachodzie. Na pomoc mieszkańcom wysłano wojsko.

13 Polaków chce kolonizować Marsa. Przejdą rekrutację?

Już 13 Polaków wysłało swoje aplikacje do udziału w kolonizacji Marsa. Wszystkich chętnych do wyprawy w jedną stronę na Czerwoną Planetę jest już ponad 165 tys. To ostatnie chwile, żeby zgłosić się do projektu Mars One.

Trąba wodna zdewastowała marinę

Gwałtowne zjawisko zakłóciło sielskie popołudnie w hrabstwie Pinellas na Florydzie, zostawiając za sobą zdewastowaną marinę. Według świadków za zniszczenie łodzi odpowiada trąba wodna.

Wilczek wróci do domu. "Wywołają" jego rodzinę

Kilkumiesięczny wilczek, który został przygarnięty przez warmińskiego rolnika już niedługo odzyska wolność. Aktualnie przebywa w izolatce, by nie "nasiąkł" ludzkim zapachem a pasjonat wilków, potrafiący naśladować głosy tych drapieżników, odszuka jego rodzinę.

Globalne ocieplenie wcale nie zwalnia. "Maskuje je naturalna zmienność klimatu"

Zła wiadomość dla rządów, które liczyły na to, że uda się uniknąć wypełniania restrykcyjnych limitów na emisję gazów cieplarnianych. Według najnowszych badań to naturalne cykle pogodowe, a nie celowa działalność człowieka odpowiadają za obserwowany od początku tego stulecia spadek tempa globalnego ocieplenia. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego twierdzą, że zostało ono tylko zamaskowane przez efekty zjawiska La Niña.

Ściana ognia tuż przy rezerwacie. Nagranie z parku Yosemite

Nawet trzy tygodnie może zająć całkowite opanowanie pożaru lasów i zarośli w bezpośrednim sąsiedztwie kalifornijskiego parku narodowego Yosemite. Dotąd udało się to w 23 proc., a według władz stanowych sytuacja jest wciąż dramatyczna. Pracownicy rezerwatu przekonują, że park jest bezpieczny dla turystów i na dowód publikują nagranie.

Coraz więcej deszczowych chmur nad Europą

W sobotę w Europie będzie dość mokro. Północny zachód kontynentu zdominuje wpływ frontu atmosferycznego znad Atlantyku, za sprawą którego deszczowe chmury dotrą też do Polski. Szukającym słońca i upału polecamy wyprawę na Półwysep Iberyjski, Bałkany albo do Turcji.

Będzie ślisko w prawie całej Polsce

Pierwszy dzień weekendu będzie w większości kraju deszczowy i dosyć chłodny, przewidują synoptycy. Utrudnienia na drodze spotkamy na terenie prawie całej Polski. Jedynie drogi na południowym wschodzie kraju pozostaną suche.

Mięta, eukaliptus i atrapa gniazda pomogą odstraszyć osy

Czerwone ubranie, brak zapachu perfum, pęczek mięty na stole i przekąski w zamkniętych pojemnikach - to sposoby na to, żeby podczas pprzekąski w ogrodzie czy pikniku w parku nie oganiać się rozpaczliwie od natrętnych os. Choć przed nami ostatnie letnie tygodnie, dla tych owadów to czas intensywnej aktywności. Sprawdźcie, jak sobie z nimi radzić.

Setki modeli, tysiące analiz, a meteorolodzy nadal nie potrafią prognozować huraganów

Modele atmosfery, które pokazują, w jaki sposób i gdzie tworzą się cyklony tropikalne, są coraz bardziej dokładne. Dzięki nim meteorolodzy zdobywają wiedzę o niebezpiecznych zjawiskach i na jej podstawie potrafią określić drogę, jaką wybierze konkretny cyklon. Nadal jednak nie potrafią najważniejszego: ustalić, do jakich rozmiarów urośnie huragan.

Skrajne żywioły zaatakowały Hiszpanię

Na południu powodzie, na północy pożary. Hiszpania od wczoraj zmaga się z niszczycielskimi żywiołami. Spalonych zostało 400 ha, kilka miejscowości jest podtopionych. Władze hiszpańskich prowincji wprowadziły stan alarmowy.

Pożegnanie z wakacjami: bilans wypadków w polskich górach

Bilans wakacyjnych interwencji w górach z każdym rokiem jest coraz lepszy. Szlaki stają się bezpieczniejsze, a turyści bardziej odpowiedzialni. Jednak nadal zdarzają się tragiczne wypadki. W Tatrach zginęły dwie osoby, lepiej było w Bieszczadach, chociaż tam też nie obyło się bez interwencji ratowników.

Miały 30 proc. szans na przeżycie i wspólną wątrobę

Lekarzom ze Szpitala Dziecięcego Medical City w Dallas udało się rozdzielić sześciotygodniowe bliźnięta, donosi agencja Enex. Choć maluchy miały zaledwie 30 proc. szans na przeżycie, mają się dobrze i nabierają sił w placówce - oddzielnie, lecz wciąż blisko siebie.