Najnowsze

Najnowsze

Wiele kurortów świata nawiedzą burze

Burzowo zrobi się w wielu kurortach w Europie i na świecie. Zagrzmi między innymi na Półwyspie Iberyjskim, nad Zatoką Meksykańską i Indonezją. Słońce zobaczą ci, którzy wypoczywają na Cyprze, Lazurowym Wybrzeżu i w Afryce.

Piękny dzień na wschodzie polskiego wybrzeża

W kurortach mazurskich, a także w części ośrodków nadmorskich prognozuje się słoneczne, bezchmurne niebo. Jedynie w górach i w zachodnich rejonach polskiego wybrzeża przewidywane są burze. Termometry wskażą od 21 st. C do 25 st. C.

Pogoda dla biegaczy na weekend 6-7.09

Ubiegły weekend był zdominowany przez dwie duże imprezy triathlonowe. Wbrew wielu obawom pogoda dopisała, co zaowocowało wieloma dobrymi wynikami. W tej prognozie pogody dla biegaczy przyjrzymy się warunkom, jakie będą panować m.in. w Zielonej Górze, Świnoujściu, Lesznie czy Malborku.

Po świętych, politykach i byłych żonach synoptyków. Skąd huragany mają imię?

Każdego roku na wodach Atlantyku i Pacyfiku rodzi się średnio kilka huraganów. Niektóre sieją spustoszenie, inne przechodzą niezauważone. Żeby je rozróżnić, trzeba nadawać im konkretne imiona. Dlatego nie raz można usłyszeć o Ricie, która sunie na Teksas, czy Norbercie, który uderzył w Meksyk. Jak się jednak okazuje, takie imiona to wcale nie przypadek.

W Świętokrzyskiem jak na Marsie. Łaziki stanęły do walki

Kosmiczne łaziki opanowały Świętokrzyskie. Jest prawie jak na Marsie - z tą różnicą, że czerwoną planetę pod Kielcami i niezwykłe pojazdy, które po niej jeżdżą mogą zobaczyć wszyscy. A jest na co popatrzeć, bo w zawodach bierze udział aż 10 drużyn z całego świata. Zawodnicy muszą zaprezentować najlepszy łazik marsjański, który być może poleci w Kosmos.

Prognoza na 3 dni: coraz więcej deszczu

- Sobotni poranek w całym kraju będzie bardzo pogodny. Trochę więcej chmur zobaczymy w południowych regionach. Po południu pojawią się tam burze. W pozostałych miejscach będzie spokojnie. Warunki biometeo będą korzystne, na południu neutralne - zapowiada prezenter TVN Meteo Maciej Dolega.

10 śladów życia na Marsie? Zobacz niezwykłe fotografie, które wykonały marsjańskie łaziki

Mózg płata nam figle, czy może naprawdę istnieje życie na Marsie? Sondy i marsjańskie łaziki rejestrują zdjęcia obiektów, które przypominają twarze i kości różnych stworzeń. Psychologowie twierdzą, że to nasz mózg szuka wzorów i porównań, dopatruje się znanych nam kształtów. Takie zjawisko w psychologi nazywane jest pareidolią. Sami zdecydujcie, czy patrzycie na złudzenie, czy na prawdziwe dowody życia na Czerwonej Planecie?

Komunikat dla alergików

Sezon pylenia bylicy dobiega końca. W najbliższych dniach stężenie pyłku bylicy na przeważającym obszarze kraju będzie bardzo niskie i nawet lokalnie w pobliżu bylic nie przekroczy wartości niskich.

Latająca tuba z wiatrakiem w środku zrewolucjonizuje energetykę?

Nowy model turbin wiatrowych, stworzony przez amerykańską firmę, może zrewolucjonizować rynek energetyczny. Twórcy nowego modelu pozbyli się słupa, na którym zwyczajowo instaluje się gondolę z generatorem i wiatrak. Zastąpili go nadmuchiwanym balonem w kształcie tuby i wynieśli na pułap, gdzie wiatr wieje prawie 10 razy silniej.

Z Szanghaju do San Francisco łodzią podwodną w 100 minut

Łodzie podwodne są jednym z najwolniejszych środków transportu. Rekordowa prędkość wyniosła prawie 84 km/h, co jak na odległości przez nie pokonywane, jest wynikiem bardzo słabym. Instytut Technologiczny w Harbinie w Chinach chce stworzyć taki okręt, który prześcignie samoloty odrzutowe.

Było ich 5 miliardów. Minęło 100 lat od wyginięcia gołębia wędrownego

Jeszcze pod koniec XIX wieku uważano, że gołąb wędrowny jest najliczniejszym gatunkiem ptaków na ziemi. Jego wyginięcie zadziwiło wszystkich. Przyczyniły się do tego masowe polowania i ograniczenie siedlisk. Ich zagłada trwała zaledwie 40 lat. Nikt nie spodziewał się, że człowiek tak szybko może wyniszczyć ten gatunek.