Najnowsze

Najnowsze

Nowy rezerwat na Mazurach. Tam rośnie manna

Rezerwat przyrody Czarnówko utworzono w Puszczy Rominckiej na Mazurach - podała w środę Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie. Na objętym ochroną obszarze występuje wiele rzadkich gatunków roślin, np. jedyne w Polsce stanowisko manny litewskiej.

Naukowcy: lawina miała siłę trzęsienia ziemi

Sejsmolodzy z Uniwersytetu Waszyngtońskiego analizują przyczyny osunięcia się potężnej połaci ziemi w stanie Waszyngton. Instrumenty zarejestrowały dwa silne i serię słabszych uderzeń, które badacze przyrównują do odczytów uzyskiwanych podczas trzęsień ziemi. W lawinie zginęły co najmniej 24 osób, a lista zaginionych obejmuje 176 nazwisk.

Habub przyniósł ciemność i chaos

Nietypowa ciemność zapadła we wtorek w rejonie Phoenix w amerykańskim stanie Arizona. Spowodowała ją burza piaskowa z porywistym wiatrem. Mimo złej widoczności, normalnie działało miejskie lotnisko, natomiast na drogach doszło do kilku kolizji.

Zmiana czasu zabierze godzinę snu. To już w ten weekend

W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni. 30 marca nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 2.00 na 3.00, przez co będziemy spali godzinę krócej. Według wielu badań te zmiany to korzyść dla środowiska, budżetu i naszego zdrowia, jednak niektórzy naukowcy przekonują, że nie zawsze tak jest.

"Trzynastka robi dużą różnicę"

- Ta trzynastka będzie robić dużą różnicę w naszym samopoczuciu - ostrzega prezenterka TVN Meteo Maja Popielarska. Chodzi o 13 hPa, o które miało podnieść się ciśnienie między wtorkowym a środowym południem. Ten gwałtowny skok w ciągu zaledwie doby może mocno odbić się na naszej kondycji.

4-latek cudem ocalony z lawiny

Ratownicy starający się pomóc ofiarom sobotniej lawiny błotnej, jaka zrujnowała amerykańskie miasteczko w stanie Waszyngton, cudem uratowali małego chłopczyka. Maluch był o krok od śmierci. - To błoto tak go pochłonęło i wessało, że nie mógł wykonać żadnego ruchu - mówią świadkowie.

W Moskwie marzec przynosi rekordy ciepła. Dotąd padło ich aż osiem

W Moskwie marcowe temperatury już ośmiokrotnie pobiły dotychczasowe rekordy. Ostatnie dwa padły w poniedziałek i we wtorek. Z ciepła i słońca korzystają i mieszkańcy, i turyści, którzy przesiadują w parkach i kawiarniach. - Wysiadłem z samolotu, poczułem ciepło i słońce na mojej twarzy i pomyślałem: jakie wspaniałe zaskoczenie - mówił jeden z turystów.

"Nie tylko na Dolnym Śląsku pada śnieg"

Najpierw pojawiła się na Dolnym Śląsku, jednak - jak wynika z fotorelacji Reporterów 24 - zima przypomina o sobie również w północnych rejonach kraju. Przed południem śnieg zaczął prószyć również na Kujawach i w Borach tucholskich.

Prognoza na pięć dni: piękna pogoda powróci na weekend

Synoptycy przewidują, że lokalne opady deszczu będą pojawiały się przez najbliższe trzy dni. W piątek jednak do kraju wróci pogodna, pełna słońca aura i temperatura zbliżona do 15 st. C, choć miejscami wartości będą wyższe. O szczegółach opowiada prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski.

Na suche drogi nie ma co liczyć

Od wczesnego rana zmotoryzowani muszą się liczyć z jazdą po mokrych i śliskich od deszczu drogach i osłabioną widzialnością. Lepiej nie będzie - okresowe opady mają przechodzić przez wszystkie regiony do końca dnia. Najwięcej wody spadnie w zachodniej Polsce.

Zobacz film, na którym widać żyrafę całującą umierającego opiekuna

Serca milionów internautów z całego świata poruszyła w ostatnich dniach historia umierającego mężczyzny, który przed śmiercią postanowił pożegnać się ze zwierzętami z zoo, w którym był opiekunem. Nagranie, na którym widać poruszający pocałunek, którym powiedziała mu "do widzenia" żyrafa, zostało udostępnione przez Dutch Ambulance Wish Foundation.

Czy "Święty Graal" zmieni naukowców w "demony Laplace'a"?

Odkrycie fal grawitacyjnych - "zmarszczek czasu" Wszechświata przewidzianych w teorii przez Einsteina pozwoli na ujednolicenie Teorii Wszystkiego. Jej definicja stanowi wyzwanie dla fizyków od lat, a odkryte przez superczuły teleskop na biegunie polarnym "zmarszczki" pomogą badaczom stać się demonami Laplace'a.

Mały baktrian w węgierskim Wielkim Lesie

W węgierskim ogrodzie przyszedł na świat wielbłąd dwugarbny, czyli baktrian. Maluch chwilę po narodzinach niepewnie stał na nogach, a zachwyceni goście i jego dumna mama przyglądali się, jak zapoznaje się ze światem.

Komunikat dla alergików

Wyjątkowo wcześnie w tym roku rozpoczyna się okres pylenia brzozy, której pyłek jest bardzo silnym alergenem. Na wysokim poziomie utrzymuje się stężenie pyłku topoli, który jednak nie powinien powodować silnych objawów alergicznych. Pylą również cisy, graby, jesiony, wierzby i wiązy.