Najnowsze

Najnowsze

Plażowicze w Sydney o włos od tragedii. U wybrzeży znaleziono "ludojada"

Turystom wypoczywającym w Sydney na Bondi Beach, jednej z najpopularniejszej z australijskich plaż, krew zastygła w żyłach na wieść o pojawieniu się w okolicy dorosłego, mierzącego blisko 3 metry żarłacza białego. Na szczęście nikomu nic się nie stało - drapieżnik sam stał się ofiarą, zaplątując w przybrzeżne sieci.

Polak przemierzył Furtkę Arktyki. Był o włos od śmierci w potoku

Przeszedł Furtkę Arktyki, pracował ramię w ramię z Alaskanami. Polak, który nie jest już cheechako. Adrian Gronek był nim, zanim w lipcu 2014 roku przeszedł Dalton Highway na Alasce. Ta 666-kilometrowa droga, nazywana Furtką Arktyki, stała się symbolem jego przemiany z “obcego” w “swojego”. W rozmowie z tvnmeteo.pl podróżnik opowiada o tym, czego doświadczał podczas swoich wypraw do najdzikszego amerykańskiego stanu.

Ekstremalne śnieżyce w USA spowodowane "efektem jezior"

Potężna śnieżyca przeszła nad Buffalo w Stanach Zjednoczonych. To już nie pierwszy raz kiedy miasto nawiedzane jest przez żywioł. Odpowiedzialny za taką pogodę jest tak zwany "efekt jezior", bowiem Buffalo położone jest w sąsiedztwie Wielkich Jezior Północnoamerykańskich.

Pierwsza Włoszka poleci na ISS. Rakieta Sojusz wystartuje 24 listopada

Włoska astronautka Samantha Cristoforetti przygotowuje się do misji, podczas której poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną ISS. W kosmos wyniesie ją rakieta Sojusz, a start odbędzie się z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie 24 listopada. Cristoforetti będzie pierwszą włoszką, która przebywać będzie w ISS.

Jednym pocałunkiem obdarowujemy ukochaną osobę 80 milionami bakterii

Zespół holenderskich naukowców przebadał 21 par, odkrywając, że całując się ze swoim partnerem przez zaledwie 10 sekund, przekazujemy mu około 80 milionów bakterii. - Francuskie pocałunki to świetna propozycja, jeśli planujemy w rekordowo krótkim czasie przyjąć gigantyczną "bombę bakteryjną" - komentują eksperci.

Ostatnie chwile przed historycznym lądowaniem w cieniu skały

Przez ponad dekadę Rosetta przemierzała kosmos, by dokonać przełomowego w historii osadzenia lądownika na powierzchni komety. To się udało, co widać na opublikowanych przez ESA zdjęciach rejestrujących ostatnie minuty lotu, punkt pierwszego zetknięcia się z powierzchnią i ostateczne miejsce lądowania. Jak wiadomo lądownik Philae z powodzeniem zakotwiczył się w kosmicznej skale, choć zupełnie nie tam gdzie powinien.