Najnowsze

Najnowsze

"Tule fog" zanika w górach Sierra Nevada

Zdjęcia wykonane z satelity pozwoliły zaobserwować coraz mniejszą częstotliwość występowania gęstych mgieł w kalifornijskich górach. Od roku 1981 między listopadem a lutym liczba przypadków pojawiania się tego zjawiska zwanego "tule fog" spadła o 46 procent. Mgła unosiła się zawsze w porze zimowej w dolinie między pasmami górskimi Sierra Nevada i Coastal Range.

Huragan zepchnął pociąg z torów

W amerykańskim stanie Wisconsin doszło do wypadku kolejowego - 52 wagony spółki Union Pacific Railroad zostały zdmuchnięte z torów przez szalejący huragan. Wykolejony skład w chwili wypadku stał na torach niedługo po awaryjnym hamowaniu. - Na szczęście nikt nie został ranny - potwierdził rzecznik spółki.

W Europie wciąż przewaga niżów

W czwartek duża część naszego kontynentu pozostanie pod wpływem ośrodków niżowych. Oznacza to przewagę chmur nad słońcem, deszcz, a w wielu regionach również wyładowania. Spokojniejszą, słoneczną aurą będą się cieszyć mieskzańcy południowych krajów Europy.

Poranek upłynął nam pod znakiem gęstych mgieł

W wielu województwach Polski do późnych godzin porannych utrzymywały się gęste mgły, nadające okolicy tajemniczy charakter. Dla kierowców jednak malownicze zamglenia są uciążliwie, ponieważ wymuszają ograniczenie prędkości. A jak wiadomo - rano liczy się każda minuta. Synoptyk TVN Meteo zaznaczała jednak, że "mleko" po godzinie 9.00 będzie się rozrzedzało.

Wasze zdjęcia trąby nad Mazowszem

Niewielka, wąska trąba powietrzna utworzyła się w środę na Mazowszu. Jej zdjęcia przesyłacie na Kontakt Meteo oraz Kontakt 24. Jak wynika z prognozy pogody, czwartek zapowiada się burzowo. Czy dzień "zaowocuje" kolejnymi trąbami? - Przy każdym mocno wypiętrzającym się cumulonimbusie jest prawdopodobieństwo, że utworzy się takie zjawisko - powiedziała synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

Burze wymuszą szczególną ostrożność

W ciągu dnia na suche drogi mogą liczyć jedynie kierowcy poruszający się bliżej wschodnich granic. Z kolei w pozostałych regionach spodziewane są utrudnienia w postaci ograniczonej widzialności i przyczepności. Przyjemność z jazdy odbiorą prognozowane opady deszczu oraz burze.

Osunięcie gruntu po ulewnych deszczach. "Myślałem, że to trzęsienie ziemi"

Ulewne deszcze doprowadziły do osunięcia ziemi w miejscowości Tepequexpa w meksykańskim stanie Puebla. Kilka rodzin zostało bez dachu nad głową, 10 domów jest zagrożonych. Ulewy są związane z burzą tropikalną, która dociera do południowego wybrzeża kraju. Synoptycy ostrzegają, że na południu kraju może spaść nawet 250 l deszczu na metr kwadratowy.

Aura zróżnicowana i dynamiczna. W weekend 30-stopniowe upały

Jeszcze dzisiaj chmury, które napływają do nas ze wschodu przyniosą nam wilgotne powietrze i przelotne opady deszczu. Lokalnie może zagrzmieć. Jednak z dnia na dzień będziemy mogli cieszyć się coraz wyższą temperaturą i letnią aurą. Na weekend prognozowane są wartości powyżej 30 stopni. Pogoda będzie sprzyjać plażowaniu.

Cztery niże osaczyły Europę

W środę największy wpływa na pogodę na naszym kontynencie będą miały ośrodki niżowe. Aż cztery niże otaczają Europę od północy i południowego wschodu. To oznacza dużą ilość deszczowych chmur, a miejscami również burze.

Aż do soboty chłodno i burzowo, a od niedzieli upalnie i burzowo

W najbliższym czasie będą się utrzymywać burze o różnym natężeniu. W drugiej połowie tygodnia pochmurna i deszczowa aura nieco ustąpi, ale nasili się aktywność burzowa. W weekend grzmieć nie będzie często, natomiast zrobi się bardzo gorąco. Na początku nowego tygodnia upał się utrzyma, a do tego wyraźnie przybędzie burz.

Pensylwania jak w filmie Hitchcocka: ptak powalił kobietę i podbił jej oko

W Pensylwanii doszło do wypadku przypominającego scenę z z filmu Hitchcocka - kobieta została zaatakowana przez agresywnego myszołowa tuż przed jej domem. Ptasi agresor rzucił się na nią i powalił ją na ziemię. Ornitolodzy jako przyczynę agresji wskazują fakt, że terroryzujący przedmieścia Pittsburga osobnik został niedawno rodzicem.

Czerwone dachy Wenecji w ujęciu z Kosmosu

Czerwone dachy Wenecji widziane z Kosmosu. Astronauci z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wykonali wykonali niezwykłe zdjęcie Laguny Weneckiej. Doskonale widać na nim płyciznę między wyspami a stałym lądem.