Większość z nas czeka pogodny dzień. Opady pojawią się tylko na niewielkim obszarze kraju. Będzie chłodniej niż w weekend. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 11 do 15 st. C.
Pogoda na początku tygodnia nie będzie najlepsza. Spodziewamy się deszczu, chwilami silniejszego wiatru i temperatury dochodzącej do 15 st. C. Aura poprawi się dopiero w piątek, kiedy na niebie zaświeci słońce, a na termometrach odnotujemy 20 st. C.
Naukowcy stworzyli niezwykły obraz całkowitego zaćmienia Słońca. Przez połączenie zdjęć wykonanych z różnej perspektywy, otrzymali zachwycający obraz zjawiska, który w pierwszym momencie zdaje się nie przypominać Słońca, tylko oko.
W wyniku trzęsienia ziemi w Ekwadorze zginęło co najmniej 77 osób, a 588 jest rannych. Władze ogłosiły stan wyjatkowy w 6 prowincjach. Rzeczywisty obraz wszystkich szkód nie jest jeszcze znany.
Od pokoleń, każdej jesieni, miliony motyli wędrownych leci z Kanady, Stanów Zjednoczonych do Rio Grande. Tam napawają się ciepłem centralnego Meksyku. Jak tam docierają, nie gubiąc się?
Przelotne opady spadną dziś na Polskę, drogi będą mokre i śliskie. Dodatkowo możliwe są burze, a podczas nich może pojawić się grad. Apelujemy o ostrożną jazdę.
Dziś możemy się spodziewać zmiany pogody. Nadciąga do nas chłodna strefa frontu. Jeszcze tylko we wschodniej Polsce będzie ciepło, nawet do 22 st.C. Ze względu na te zmiany w atmosferze, w ciągu dnia będą tworzyły się burze.
W sobotnie popołudnie w wielu regionach Polski zagrzmiało. Podczas burz wiało z prędkością 80 km/h. Miejscami spadł grad. Na Kontakt 24 dostaliśmy wiele zdjęć burz.
Po kilku dniach naukowcy z Amerykańskiej Agencji Kosmicznej NASA odzyskali kontrolę nad Teleskopem Kosmicznym Keplera. Jego stan określają jako stabilny. Wkrótce rozpocznie dalsze badania Kosmosu.
W północnej części chińskiej prowincji Gansu pojawiła się niezwykła ściana piasku. Widoczność spadła do 600 metrów. Przejrzystość nieba przywrócił deszcz.
Do 32 zwiększyła się liczba zabitych po trzęsieniu ziemi w południowej Japonii. Rannych jest ponad 1000 osób, wiele jest wciąż uwięzionych pod gruzami domów. Do tragedii doszło w rejonie miasta Kumamoto w nocy z piątku na sobotę, czasu lokalnego.
Ratownicy TOPR zakończyli akcję poszukiwawczą w rejonie Kościelca. Przed południem zeszła tam duża lawina. Pierwsze informacje wskazywały na to, że pod śniegiem mogą być uwięzieni ludzie. Wszystko jednak wskazuje na to, że nikt nie został poszkodowany.
4 osoby zginęły, a setki jest rannych. - Firmy w centrum miasta są całkowicie zniszczone. Szkoły i kościoły zniszczone - mówi senator Guillermo Besozzi, opisując skutki tornada jakie w piątek przeszło przez urugwajskie miasto Dolores.
W ciągu najbliższych tygodni Mars, poruszający się zygzakiem, zbliży się do Ziemi najmocniej od listopada 2005 roku. W trakcie tej podróży jasno błyszcząca planeta pojawi się na południowo-wschodnim niebie. Z każdym tygodniem będzie ona coraz bardziej wyraźna.
El Nino słabnie, a jego miejsce prawdopodobnie zajmie La Nina. Zjawisko to wpływa na pogodę na całej Ziemi, jednak największe odchylenia od norm pogodowych występują w Australii.
W jednym ze stanów USA foki postanowiły wylec masowo na plaże. Brzeg wyspy Monomoy na półwyspie Cod był niemalże cały pokryty zwierzętami, które wylegiwały się na słońcu.
Dzięki Kosmicznemu Teleskopowi Hubble'a zrobiono najbardziej ostre i najdokładniejsze dotąd zdjęcie Mgławicy Czerwony Prostokąt. Okazało się, że tak naprawdę jest ona w kształcie litery X.
Łódzkie zoo świętuje narodziny małego wielbłąda. Ma dopiero dwa dni, a już waży około 30 kilogramów. Można go już też podziwiać na wybiegu. Nad maluchem cały czas cierpliwie czuwa jego mama.
W Japonii znów zatrzęsła się ziemia. Wstrząsy nawiedziły ten sam region co wcześniej, czyli okolice miasta Kumamoto, na południu kraju. Tym razem miały magnitudę 7,4, a w ich wyniku ogłoszono zagrożenie tsunami.
Najbliższe dni w wielu regionach będą deszczowe. Czeka nas za to ciepły weekend, podczas którego na termometrach zobaczymy nawet do 23 stopni. Wraz z początkiem tygodnia na niebie będzie więcej słońca, niestety zanotujemy także spadek temperatury.
Wstajesz i wiesz, że nadszedł ten dzień, w którym w końcu poczujesz się jak księżniczka. Będziesz mogła założyć koronę, wskoczysz w cudną tiulową kieckę, przygruchasz sobie rycerzy, by ruszyć na podbój śląskich hałd.
Leśniczy z Nadleśnictwa Przasnysz uratował przed śmiercią mężczyznę, który spadł z drabiny. Wspiął się na nią, by zniszczyć gniazdo jastrzębia, który miał zabijać mu gołębie.
Z wiosennego słońca cieszą się nie tylko ludzie, lecz także zwierzęta. Na przykład jaszczurki zwinki. Na jedną z nich natknęła się pracownica nadleśnictwa i zrobiła wdzięcznie pozującemu gadowi minisesję zdjęciową.