Trójmiasto

Trójmiasto

Korupcja w armii: poszło o przetarg na ochronę jednostki

Przetarg na usługi ochroniarskie o wartości 13 mln złotych miał zostać zmanipulowany. Za jego "ustawienie" przedstawiciel jednej z firm ochroniarskich miał wypłacać żołnierzom łapówki, które sięgały nawet 5 tys. złotych miesięcznie - dowiedział się nieoficjalnie reporter TVN24.

Były policjant oskarżony o seksualne wykorzystanie 14-latki

O doprowadzenie do tzw. innej czynności seksualnej, został oskarżony przez prokuraturę w Kościerzynie b. policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Mężczyzna przebywa w areszcie, nie przyznał się do winy. Po zdarzeniu został wydalony ze służby.

Zarzuty ws. korupcji w wojsku. Mężczyznom grozi do 10 lat

Pracownicy firmy ochroniarskiej oraz wojskowy zatrudniony w Marynarce Wojennej usłyszeli zarzuty ws. ustawienia przetargu na ochronę obiektów wojskowych - dowiedział się nieoficjalnie reporter TVN24. Wobec pierwszego miano zastosować dozór policyjny, drugi zaś najprawdopodobniej przebywa w tymczasowym areszcie. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Dali dom gibonom, teraz zbudują lwiarnię

Najpierw zbudowali dom gibonom, teraz stworzą pawilon dla lwów. Przedsiębiorstwo z Kościerzyny wygrało przetarg na budowę lwiarni w gdańskim zoo. - Jeśli do 8 listopada nie wpłyną protesty, wówczas będziemy mogli podpisać umowę z wykonawcą - poinformował w rozmowie z TVN24 Michał Targowski, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego "Wybrzeża".

Centrum Solidarności szuka wykonawcy swojego "serca"

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku szuka chętnych na wykonanie swojego "serca", czyli wystawy stałej. Jej celem będzie m.in. pokazanie, jak Solidarność walczyła o wolną Polskę. Na oferty w przetargu, który otwarto w środę, ECS czeka do 10 grudnia 2013 roku.

Rozbiorą zabytkowy spichlerz na gdańskiej wyspie. Grozi zawaleniem

Pomorski konserwator zabytków zdecydował o rozbiórce stojących na gdańskiej Wyspie Spichrzów pozostałości Wolego Łba – jednego z nielicznych spichlerzy, które przetrwały działania wojenne 1945 r. Po wzmocnieniu gruntu oryginalne elementy mają wrócić na miejsce.

Przywracają ruch przy budowie przystanku PKM. Na Wszystkich Świętych

Już od środy kierowcy będą mogli jeździć wszystkimi czterema pasami ruchu na ul. Rakoczego w Gdańsku. Dwa pasy zamknięto w połowie października w związku z budową przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Prace zawieszono ze względu na zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych i związane z nim większe natężenie ruchu.

Skarby we wraku amerykańskiego bombowca

Wrak amerykańskiego bombowca Douglas A-20 to istna kopalnia skarbów. Przekonali się o tym gdańscy archeolodzy, którzy podczas prac przy wraku wydobyli z niego ok. 50 różnych "zabytków". Są wśród nich magazynki do karabinów, a nawet czarny pasek od zegarka. Samolot wciąż leży na dnie Bałtyku.

Prom z Polakami osiadł na mieliźnie. Wiatr zerwał kotwicę

Kursujący między Karlskroną w południowej Szwecji a Gdynią prom towarowo-pasażerski Stena Alegra osiadł na mieliźnie nieopodal Karlskrony z powodu zerwania kotwicy - poinformowała szwedzka straż przybrzeżna. Jednostka czeka obecnie na odholowanie do stoczni. Nikomu z przebywających na pokładzie nic się nie stało.

Okręty NATO w Gdyni. Przed ćwiczeniami zapraszają na pokład

Do Gdyni wpłynęły okręty NATO, które wezmą udział w największych od siedmiu lat ćwiczeniach morskich Steadfast Jazz. Wśród nich są jednostki Stałego Zespołu Sił Przeciwminowych, które dziś świętują 40. lecie powstania i są otwarte dla zwiedzających. Nam udało się wejść na pokład jednostki dowodzącej, polskiego okrętu ORP "Kontradmirał Xawery Czernicki".

Wałęsa wspomina Mazowieckiego: idealnie do siebie pasowaliśmy

- Ja miałem mój prosty punkt widzenia, on dokładał do tego teorie i negocjacje - wspominał współpracę ze zmarłym Tadeuszem Mazowieckim Lech Wałęsa. - To naprawdę pięknie się składało. Gdybyśmy pojechali dalej w takim układzie, to Polska byłaby w innym miejscu - powiedział były prezydent w "Faktach po Faktach".

Gdańsk kupił stoczniowy dźwig. Zbiera pieniądze na kolejne

Miasto Gdańsk kupiło jeden z nieczynnych dźwigów stojących na terenie należącym niegdyś do gdańskiej stoczni. Samorząd chce zadbać o dźwig, podobnie jak o kilkanaście innych, by przypominały o stoczniowej przeszłości obszaru przeznaczonego pod inwestycje.

"Imieniny będzie świętował w niebie". Gdańsk żegna Mazowieckiego

Zaangażowany w sprawy kościoła, narodu, głęboki patriota, a zarazem realista – tak wspomina zmarłego w poniedziałek Tadeusza Mazowieckiego arcybiskup Tadeusz Gocłowski. Były premier III Rzeczpospolitej był honorowym obywatelem Gdańska. W południe w budynku rady miasta wystawiono księgę kondolencyjną.

Katastrofa ekologiczna na Bałtyku? "Będzie groźniejsza niż Czarnobyl"

Zatopiona po II wojnie światowej w Bałtyku broń chemiczna do dziś stanowi śmiertelne zagrożenie. Głównie chodzi o bojowy środek trujący o nazwie iperyt. Eksperci ostrzegają, że to substancja parząca i trująca, która, jeśli dostanie się do organizmu, może powodować zmiany genetyczne. Ostatnie badania w ramach programu "Chemsea" wskazują, że trujące środki znajdują się niebezpiecznie blisko wybrzeża.

Tusk na zjeździe pomorskiej PO: "dla każdego starczy pracy w partii"

- Niezależnie od tego, kto w ostatnich dniach wygrał w wyborach wewnątrz PO, dla każdego starczy pracy w partii - mówił w niedzielę w Gdańsku Donald Tusk. Premier nieoczekiwanie pojawił się na wyborach pomorskich władz regionalnych PO. Liderem został jedyny kandydat na stanowisko, Sławomir Nowak.