Temperatura wzrosła, zaczęły się roztopy. Co oznacza, że topnieje nie tylko śnieg, ale także lód. Mimo ostrzeżeń niektórzy nadal wchodzą na zbiorniki wodne, które pokrywa bardzo cienki lód. Od początku roku przez takie zachowanie zginęły 23 osoby.
Do Polski napływa ciepłe powietrze. To dzięki niemu termometry mogą w najbliższym czasie wskazać nawet dwucyfrowe wartości. O aktualnej sytuacji pogodowej opowiada prezenter TVN Meteo Tomasz Wasilewski.
Początek tygodnia w wielu regionach przyniesie opady deszczu i silniejszy wiatr. Na Wybrzeżu możliwe są porywy do 80 km/h. Termometry wskażą od 3 do 9 st. C.
Niedziela zapowiada się na ogół pochmurnie i mgliście. Na północy popada, ale na południu niewykluczone są przejaśnienia. Wszędzie odnotujemy dodatnią temperaturę.
W ciągu najbliższej doby Polska będzie pod wpływem wyżu znad Niziny Węgierskiej, z tym, że na północy w ciągu dnia zaznaczy się wpływ frontu atmosferycznego.
Pogoda pod koniec lutego nie będzie zimowa. Temperatura z dnia na dzień zacznie rosnąć. Ponadto będzie coraz więcej padać. Nie będzie to śnieg, tylko deszcz. W przyszłym tygodniu wszędzie zacznie silniej wiać, pojawią się groźne sztormy, nawet 10 w skali Beauforta.