Osama bin Laden

Osama bin Laden

Telewizja Fox News ujawniła tożsamość byłego komandosa SEALs, który jest autorem nowej książki opisującej misję zabicia Osamy bin Ladena. Mężczyźnie grozi sąd za ujawnianie tajemnic wojskowych. Wywołał też wielki spór o to, czy wojskowi w ogóle mają prawo do wolności słowa.

Komandos sił specjalnych amerykańskiej marynarki wojennej (Seals), który uczestniczył w akcji zabicia Osamy bin Ladena, zamierza opublikować swoją relację z całej operacji - poinformował w środę dziennik "New York Times".

- Barack Obama trzy razy odwoływał misję zabicia Osamy bin Ladena. Zatwierdził ją dopiero pod naciskiem Hillary Clinton - twierdzi w swojej książce dziennikarz Richard Miniter. Książka, która ukazała się we wtorek, wywołała sporo zamieszania. Biały Dom zaprzeczył rewelacjom autora.

Pakistański lekarz Shakil Afridi, który pomógł amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) zlokalizować Osamę bin Ladena, został skazany na 30 lat więzienia - poinformowały w środę pakistańskie władze.

Osama bin Laden był w Pakistanie i według Hillary Clinton jego następca również ukrywa się w tym kraju. Podczas wizyty w Indiach amerykańska sekretarz stanu powiedziała, iż USA sądzą, że Ajman al-Zawahiri znajduje się na terytorium sąsiada.