Niemcy

Niemcy

Czarna owca w rodzinie. 63-letni książę z kochanką i pudlem

Choć tajlandzka armia chroni wizerunku monarchii jak oka w głowie, to udaje jej się to właściwie tylko w kraju. Poza jego granicami - choćby w Niemczech - obejrzenie następcy tronu, 63-letniego Mahy Vajiralongkorna w koszulce pięciolatka, z pudlem Fu-Fu na rękach i dwa razy młodszą kochanką nie jest już trudne.

Niemcy mają poważny problem. Znikają tysiące nieletnich imigrantów

Organizacje opiekujące się nieletnimi uchodźcami bez rodziców obawiają się, że zamach w pociągu dokonany przez 17-letniego imigranta z Azji skomplikuje ich pracę i wpłynie negatywnie na gotowość Niemców do pomocy. Liczba młodocianych imigrantów w Niemczech przekroczyła 50 tys. Wielu z nich samowolnie opuszcza ośrodki dla uchodźców i ślad po nich ginie. To poważny problem - mówi Niels Espenhorst z Federalnego Stowarzyszenia Niepełnoletnich Uchodźców pozbawionych Opiekunów.

Twardsze stanowisko UE wobec Turcji? "Oddala się od Europy"

Niemiecki eurodeputowany Elmar Brok powiedział w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk, że Turcja "idzie w złym kierunku" i przestała być państwem praworządnym. UE powinna jego zdaniem wykazywać w kontaktach z Ankarą większą pewność siebie.

Merkel mówi o "wyciąganiu wniosków" po ataku w pociągu

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapewniła w środę, że władze zrobią wszystko co w ich mocy, aby zapobiec aktom terroru ze strony ekstremistów. Szef MSW Bawarii Joachim Herrmann wezwał do zaostrzenia kontroli granicznych i szybszego rozpatrywania wniosków o azyl.

Zderzenie i wybuch ciężarówki. Słup dymu nad Berlinem

Płonąca ciężarówka i słup ciemnego dymu na jednej z głównych ulic Berlina, Frankfurter Allee. Nie wiadomo, co spowodowało wybuch, według świadków pojazd stanął w płomieniach po kolizji ze skuterem. Na zdjęciach zamieszczanych na Twitterze widać płonące pojazdy i dym.

Po ataku na pociąg, MSW Niemiec spodziewa się kolejnych ataków

Sytuacja w Niemczech jest poważna i należy spodziewać się kolejnych ataków terrorystycznych - oświadczył szef niemieckiego MSW Thomas de Maiziere. Stwierdził, że ataki te są szczególnie możliwe ze strony "samotnych wilków", podobnie, jak to miało miejsce w poniedziałek wieczorem w Bawarii.

Napastnik z pociągu mógł oszukać służby. Zdradza go nagranie

Młody muzułmanin, który zaatakował pasażerów w pociągu pod Wuerzburgiem, raniąc pięć osób, działał z pobudek politycznych i chciał się zemścić na "niewiernych" - powiedział prokurator Erik Ohlenschlager. 17-latek zginął z rąk policji. Początkowo myślano, że to Afgańczyk, dużo jednak wskazuje, że w rzeczywistości może pochodzić z sąsiedniego Pakistanu.

Merkel ostrzega Erdogana: kara śmierci wyklucza członkostwo w UE

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała w poniedziałek prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana do przestrzegania praworządności i ostrzegła, że kara śmierci jest nie do pogodzenia z członkostwem w Unii Europejskiej. Taką samą opinię wcześniej wyraził rzecznik rządu Steffen Seibert, który uprzedził, że przywrócenie kary śmierci w Turcji oznaczałoby koniec negocjacji o wstąpieniu kraju do UE.

Pierwsza podróż Theresy May. Cel: Berlin

Nowa premier Wielkiej Brytanii Theresa May pierwszą wizytę zagraniczną złoży w środę Niemcy, gdzie z kanclerz Niemiec będzie rozmawiać m.in. na temat Brexitu. Następnego dnia poleci do Francji - poinformowała w poniedziałek jej rzeczniczka.

Zniesienie wiz się odsuwa, członkostwo w UE "nierealne"

Szef chadeków w Parlamencie Europejskim, niemiecki eurodeputowany Manfred Weber, powiedział w radiu Deutschlandfunk, że uzyskanie przez Turcję pełnego członkostwa w UE jest nierealne, a likwidacja wiz dla Turków odsunęła się w daleką przyszłość. W takim samym tonie w niedzielę wypowiedział się szef współrządzącej w Niemczech CSU Horst Seehofer.

Merkel zaprosiła May do Niemiec. Schulz krytykuje nowy gabinet

Przebywająca z wizytą w stolicy Kirgistanu Biszkeku niemiecka kanclerz Angela Merkel poinformowała w czwartek, że w przeprowadzonej w środę wieczorem rozmowie telefonicznej z nową brytyjską premier Theresą May zaprosiła ją do Niemiec. Nieco inaczej wypowiedział się Martin Schulz, szef Parlamentu Europejskiego.

Niemcy policzyli nowych imigrantów. Rekord

Rekordowa liczba 2,1 mln imigrantów przyjechała w 2015 roku do Niemiec - podał Federalny Urząd Statystyczny (Destatis) w Wiesbaden. To wzrost o 46 proc. w porównaniu z rokiem 2014. Dane obejmują zarówno uchodźców, jak i imigrantów zarobkowych z UE.