Cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo

Afery mailowej ciąg dalszy i minister Michał Dworczyk znów w centrum uwagi. Wyciekły zdjęcia podglądu domniemanej skrzynki mailowej oraz informacje o odebranych i wysłanych wiadomościach wraz z ich tytułami, odbiorcami i nadawcami. Tym razem nie z prywatnej, a z sejmowej skrzynki szefa kancelarii premiera. Czy nieuprawnione osoby miały dostęp także do służbowej skrzynki ministra? Michał Dworczyk milczy, a ABW wskazuje, że to działania na zlecenie rosyjskich służb specjalnych, które jest częścią operacji dezinformacyjnej przeciwko Polsce. Dawid Rydzek.

Służby specjalne powinny wszcząć postępowanie kontrolne wobec szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka i natychmiast zawiesić mu dostęp do tajemnic NATO oraz Unii Europejskiej - mówi tvn24.pl były wiceszef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pułkownik Paweł Białek. Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych nie odpowiedział na nasze pytanie, czy zostało już wszczęte takie postępowanie.

W Sejmowej komisji przepadł wniosek Koalicji Obywatelskiej w sprawie odwołania ministra Michała Dworczyka. Dotyczył przede wszystkim organizacji wyborów kopertowych. Taki sam ma Mariusz Kamiński, szef MSWiA. Dochodzi jeszcze kwestia wycieku służbowej korespondencji z prywatnej skrzynki ministra. Prezydent stwierdził, że "nie sądzi, żeby bezpieczeństwo państwa było zagrożone". Ale kto odpowiada za ten wyciek. Barbara Sobska.