Austria

Austria

Stan zdrowia syna królowej Holandii Beatrix, Johana Friso, którego w piątek pogrzebała lawina, pozostaje bez zmian - podała w sobotę holenderska rodzina królewska. Przy księciu w klinice uniwersyteckiej w Innsbrucku czuwa królowa oraz jego żona - Mabel Wisse Smit.

Mróz poważnie utrudnił, a na długich odcinkach uniemożliwił, żeglugę na Dunaju. W Serbii lód zablokował ruch statków na Dunaju na przestrzeni 170 km, w Bułgarii natomiast na odcinku 200-kilometrowym.

70-letni Polak zmarł w niedzielę na stoku narciarskim w okolicy St. Margarethen im Lungau w centralnej Austrii. Policja przypuszcza, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych.

Intensywne opady śniegu w nocy z niedzieli na poniedziałek przerwały połączenia komunikacyjne między najbardziej wysuniętym na zachód austriackim krajem związkowym Vorarlberg a pozostałym terytorium kraju. W Alpach leży nawet kilka metrów śniegu.

Dwa dni musiało czekać pół setki turystów uwięzionych w schronisku na zachodzie Austrii. Z 1744 metrów zabrał ich wojskowy śmigłowiec. Po ataku śnieżyc wiele miejscowości w zachodniej Austrii zostało odciętych od świata. Lokalnie spadło ponad metr śniegu. Ciężko jeździło się też po drugiej stronie Alp - w Bawarii.

Ekipa TVN Meteo została zaproszona na 5. szczyt europejskich meteorologów. Na konferencji odbywają się m.in. zawody na najlepszą pogodynkę krajów niemieckojęzycznych. Po raz pierwszy jako goście zaproszeni zostali prezenterzy z Polski i Czech.

Opady śniegu, które w nocy z niedzieli na poniedziałek nawiedziły część austriackich Alp, spowodowały w kilku miejscach zakłócenia ruchu samochodowego - poinformował austriacki automobilklub OeAMTC.

Trzęsienie ziemi o sile 3,2 stopnia w skali Richtera nawiedziło w nocy z wtorku na środę okolice austriackiego miasta Innsbruck - poinformowały lokalne służby geologiczne.