MEiN

MEiN

Związek lekarzy: czas wdrożyć wariant awaryjny dla szkół

Lekarze i świadczeniodawcy Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia apelują w piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie niepokojącej sytuacji w polskich szkołach. "Uważamy, że nadszedł najwyższy czas, aby wdrożyć wariant awaryjny" - twierdzą i proponują, by starsze klasy przeszły na edukację zdalną.

Minister edukacji za utrzymaniem lekcji w szkołach

226 razy dyrektorka krakowskiej szkoły dzwoniła do sanepidu, nim się dodzwoniła. Sporo Polek i Polaków ma podobne doświadczenia, ale szkoły są w wyjątkowej sytuacji, bo odpowiadają za swoją kadrę i miliony polskich uczniów. Placówki czują się pozostawione same sobie. Coraz bardziej boją się skutków lekcji w salach. Minister edukacji odpowiada, że nie da się zastąpić bezpośredniego kontaktu nauczyciela z uczniem i dopóki to możliwe należy unikać zamykania szkół. Monika Celej.

Były offline. Zgubione przez system, nie mogą odnaleźć się w szkole 

Wiecie, ile to jest pół roku w życiu dziecka? - pyta nauczyciel. Po wakacjach poprzedzonych miesiącami zdalnej edukacji do szkół wrócili uczniowie. Inni, niektórzy nie do poznania - zagubieni, zdekoncentrowani, pozbawieni motywacji. Z badań wynika, że czytają gorzej niż powinni, liczą jakby wolniej, najmłodsi zapomnieli jak trzymać ołówek. Wszyscy coś stracili, najwięcej ci, którzy "wypadli z systemu", ci bez obecnych rodziców i porzuceni przez państwo.