Boris Johnson

Boris Johnson

Brytyjski premier Boris Johnson został przeniesiony na szpitalny oddział intensywnej terapii po tym, jak z powodu zakażenia koronawirusem pogorszył się stan jego zdrowia. Na prośbę Johnsona obowiązki szefa rządu przejął tymczasowo minister spraw zagranicznych Dominic Raab.

Premier Wielkiej Brytanii poddał się w niedzielę badaniom w szpitalu. Jak przekazało Downing Street, był to "krok zapobiegawczy", ponieważ szef rządu nieprzerwanie wykazuje symptomy zakażenia koronawirusem po dziesięciu dniach od jego zdiagnozowania. W poniedziałek Robert Jenrick, minister budownictwa, społeczności i samorządów lokalnych poinformował, że premier pozostanie w szpitalu tak długo, jak będzie to konieczne.

Brytyjski premier Boris Johnson ma koronawirusa i poddaje się izolacji, ale nadal będzie kierował rządem - poinformował w piątek w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych. Podziękował też lekarzom i innym pracownikom służby zdrowia za walkę o zdrowie obywateli Zjednoczonego Królestwa.

Strategia brytyjskiego rządu wobec pandemii koronawirusa uległa drastycznym zmianom - zauważa dziennik "Financial Time". Od doradzania ludziom, by myli ręce, przez kwarantannę osób z niepokojącymi objawami, po zamknięcie szkół. Premier Boris Johnson zapowiada, że nie wyklucza kolejnych kroków. Tymczasem Izba Gmin pracuje nad specjalnymi ustawami, które mają pomóc w walce z epidemią.