Kropka nad i

Kropka nad i

Józef Oleksy stanął przed bankową komisją śledczą i zeznał, że "nic nie pamięta". Były premier został wezwany przed komisję w związku z taśmami, na których zarejestrowane zostały jego rozmowy z biznesmenem Aleksandrem Gudzowatym. Z nagrań miało wynikać, że w Polsce dochodziło do "przekrętów" podczas prywatyzacji banków. W "Kropce nad i" Oleksy powtórzył, że nie autoryzuje nagranej rozmowy.

Zdaniem pełnomocnika rodziny Barbary Blidy mecenasa Leszka Piotrowskiego, samobójstwo Barbary Blidy jest na razie tylko hipotezą. Nie można w tej sprawie mówić o twardych dowodach. - Tego nie wyjaśni władza zwierzchnia nad ABW ani prokuratura jedna czy druga - oświadczył mecenas Piotrowski - Przeciwnikami wyjaśnienia tej sprawy są ludzie inteligentni, ludzie szkoleni - dodał. Jego zdaniem, tylko sejmowa komisja śledcza, której obrady byłyby transmitowane na żywo, byłaby w stanie wyjaśnić okoliczności śmierci byłej posłanki.

8 majaZdaniem szefa Platformy Obywatelskiej nowa inicjatywa byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego - Ruch na Rzecz Demokracji - jest tylko polityczną próbą "wzmocnienia pozycji SLD na rynku".

26 kwietniaMarek Jurek nie wraca do Prawa i Sprawiedliwości. Premier Jarosław Kaczyński nie przekonał marszałka. - Nasze drogi się rozeszły - powiedział w "Kropce nad i" Marek Jurek. Mówił też o tym, jakie argumenty ze strony premiera przekonałyby go do zmiany decyzji.

25 kwietniaOd tego, aby złe prawo nie było stosowane są środki prawne i rzecznik praw obywatelskich - powiedział w "Kropce nad i....." rzecznik praw obywatelskich. Janusz Kochanowski skomentował w ten sposób decyzję profesora Bronisława Geremka, który odmówił podpisania oświadczenia lustracyjnego. Profesor chciał w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec obowiązującej ustawy lustracyjnej. Zdaniem Geremka odzew rzecznika praw obywatelskich w tej kwestii był niewystarczający.

24 kwietniaZbigniew Wassermann to kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko marszałka Sejmu - wynika z nieoficjalnych informacji tvn24. Zdaniem posła PiS Jacka Kurskiego Wassermann ma wszystkie cechy potrzebne by piastować to stanowisko

23 kwietniaI wicepremier Roman Giertych i wicepremier Andrzej Lepper nie zgadzają się na zmiany dotyczące emerytur pomostowych. Sprawę zmniejszenia grupy zawodów, których przedstawiciele mogą wcześniej prześć na emeryturę, komentowała wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska.

19 kwietniaMarek Jurek w programie TVN 24 "Kropka nad I" nie wykluczył współpracy z rządem. Jurek, który niedawno opuścił szeregi Prawa i Sprawiedliwości w związku z brakiem poparcia partii dla jego pomysłów zmiany konstytucji, uważa nowe prawicowe ugrupowanie, które powstaje pod jego przywództwem, za część rządzącej koalicji.

18 kwietniaRoman Giertych straszy wyborami. Jeżeli rząd utraci większość parlamentarną, to Liga Polskich Rodzin złoży wniosek o rozwiązanie Sejmu. Stanie się tak, gdy powstanie klub poselski, który nie wejdzie do koalicji PiS, LPR, Samoobrona. Klub miałby się składać z Marka Jurka, który opuścił Prawo i Sprawiedliwość i posłów, którzy ewentualnie poszliby w jego ślady.

17 kwietniaAndrzej Lepper o swoich kontaktach z wymiarem sprawiedliwości - wicepremier i lider Samoobrony uważa, że nie powinien być ścigany z oskarżenia publicznego za oskarżenia wypowiedziane pod adresem polityków PO. Sprawiedliwiej byłoby, jego zdaniem, gdyby był sądzony w procesie cywilnym. Minister Rolnictwa argumentował też w "Kropce nad I", że skoro on jest sądzony z oskarżenia publicznego, to tak samo powinno być w przypadku Jana Rokity.

12 kwietniaSpór o prezydenckie poprawki w konstytucji dotyczące ochrony życia od momentu poczęcia. Prezydent chce, by życie od chwili poczęcia podlegało ochronie prawnej. Dziś w tej sprawie ma głosować Sejm. Władze PiS mówią o poparciu propozycji Lecha Kaczyńskiego, ale jak przekonuje Jan Rokita, gość "Kropki nad i", spora część polityków Prawa i Sprawiedliwości tych pomysłów nie akceptuje.

11 kwietniaPremier Jarosław Kaczyński zaprosił byłego premiera Leszka Millera i byłego prezydenta, Aleksandra Kwaśniewskiego na rozmowę w sprawie domniemanego podsłuchiwania polskiej klasy politycznej. Premier zaprzecza, jakoby politycy byli podsłuchiwani. Gość "Kropki nad i" Leszek Miller, w rozmowie z Moniką Olejnik zapowiedział, że spotka się z Jarosławem Kaczyńskim, podkreślił jednak, że sygnały o podsłuchach pochodzą nie tylko od polityków lewicy.

10 kwietniaPlatforma Obywatelska opublikuje raport o raporcie z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. PO a także media zarzucają m.in. ujawnienie obcym państwom naszej agentury. Szef MON Aleksander Szczygło broni raportu i w prasowych doniesieniach o ujawnieniu agentury doszukuje się analogii do publikacji rosyjskich.

4 kwietniaMinisterstwo finansów zapowiada przełomową reformę finansów publicznych. Dzięki niej państwo ma oszczędzić 10 mld złotych

3 kwietniaGłosowanie nad uchyleniem immunitetu posłance SLD Małgorzacie Ostrowskiej pozostaje punktem spornym między koalicją i opozycją. Jolanta Szymanek Deresz w "Kropce nad i" określiła postępowanie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry jako niedopuszczalne. W odpowiedzi minister w kancelarii premiera Przemysław Gosiewski wynik głosowania określił, jako handel głosami i zmowę układu.

2 kwietniaDecyzja o tym, kiedy Jan Paweł II zostanie nazwany świętym nie jest istotna stwierdził w "Kropce nad i" ks. Kazimierz Sowa. Zdaniem wielu Polaków, choć na pewno nie tylko Polaków, polski papież jest świętym, bez względu na to kiedy kościół zakończy proces beatyfikacyjny. Co myślałby Jan Paweł II o dyskusji na temat przyspieszenia procesu beatyfikacyjnego? Ks. Sowa odpowiada: - Myślę, że: "Ech, do końca nie zrozumieli..."

29 marcaMinister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział, że prokuratura wytoczy proces szefowi PO Donaldowi Tuskowi za jego wypowiedzi dotyczące "wycieków" nagrań rozmów Józefa Oleksego z Aleksandrem Gudzowatym. - Akcja rodzi reakcję - tłumaczył kolegę z partii Tadeusz Cymański, który był gościem Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i".

Spór o aborcję nie ustaje. Joanna Senyszyn z SLD uważa, że to jej ugrupowanie chce tak naprawdę zmniejszyć liczbę dokonywanych w Polsce aborcji. Jednak poseł LPR Robert Strąk upiera się, że to właśnie rozwiązania proponowane przez Ligę świadczą o szacunku dla życia. Parlamentarzyści spierali się w programie Moniki Olejnik - "Kropka nad i".

Radosław Sikorski jest przeciwny referendum w sprawie tarczy antyrakietowej w Polsce. Były minister obrony powiedział w "Kropce nad i", że Polska musi też brać pod uwagę stanowisko Rosji podczas negocjacji ze stanami zjednoczonymi.

Donald Tusk próbował się dowiedzieć od premiera czego chcemy w zamian za umieszczenie w naszym kraju elementu tarczy antyrakietowej. - Premier powiedział coś, co mnie zaskoczyło - mówił szef PO w „Kropce nad i” - usłyszałem, że chcemy uzyskać bezpieczeństwo przed potencjalnym atakiem Korei Północnej. Gość Moniki Olejnik mówił także o sprawie prawnych rozwiązań dotyczących ochrony życia oraz o konflikcie wewnątrz swojej partii.