Jeden na jeden

Jeden na jeden

Rzecznik rządu: powrót szefa NIK to decyzja średnio szczęśliwa

- Dobrze by było, gdyby prezes Najwyższej Izby Kontroli najpierw oczyścił swoje dobre imię, a dopiero później myślał o powrocie (do pracy - red.) - stwierdził w "Jeden na jeden" rzecznik rządu Cezary Tomczyk. Decyzję Krzysztofa Kwiatkowskiego o powrocie do pracy określił mianem "średnio szczęśliwej".

"Jestem dumny, że prezydent Polski mówi mądre rzeczy światu"

Świat potrzebuje tego stanowiska. Dyplomacja, a nie stosowanie siły. To jest w polskim interesie i dziękuję za to panu prezydentowi - mówił w "Jeden na jeden" sekretarz stanu w KPRM Michał Kamiński. W ten sposób skomentował wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy podczas 70. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

"Chciałabym, żeby pan Ziobro stanął przed Trybunałem"

Wniosek o postawienie b. ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry przed Trybunał Stanu to sygnał dla polityków, że zawsze mogą zostać rozliczeni - stwierdziła w "Jeden na jeden" marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Sejm będzie dzisiaj głosował nad tym wnioskiem, potrzeba większości kwalifikowanej, czyli 3/5 głosów.

"Mam poważne wątpliwości, czy rząd wie, na co się zgodził"

- Obawiam się, że są to decyzje spóźnione - skomentował ustalenia środowego szczytu przywódców UE Mariusz Kamiński. Wiceprezes PiS stwierdził w programie "Jeden na jeden", że nie ma przekonania, czy polski rząd jest przygotowany na przyjęcie uchodźców, a wiele pytań pozostaje wciąż bez odpowiedzi.

Biernacki: Polska nie zdradziła żadnych sojuszników

- Jak już mówimy o zdradzie (w Grupie Wyszehradzkiej ) to jest też inna sprawa, sprawa Rosji i Ukrainy. Możemy tak się licytować - powiedział Marek Biernacki. Koordynator ds. służb specjalnych w programie "Jeden na jeden" ustosunkował się do zarzutów, że Polska w kwestii uchodźców zdradziła swych sojuszników z Grupy.

Bielan: nie mam żadnego urazu do Kaczyńskiego

Gdybym miał złe relacje z prezesem Kaczyńskim, to nie startowałbym w tych wyborach. Startuję z okręgu, który sobie wymarzyłem - powiedział w "Jeden na jeden" Adam Bielan z Polski Razem, który będzie kandydował do Senatu z okręgu radomskiego.

"Viktor Orban jest jedynym prawdziwym Europejczykiem"

W sprawie imigrantów to Węgry mają rację, a nie niemieccy politycy - ocenił w "Jeden na jeden" Ludwik Dorn, poseł niezrzeszony, startujący w wyborach parlamentarnych z list PO. - Viktor Orban (...) jest jedynym prawdziwym Europejczykiem - ocenił. Dodał, że polski rząd postępuje słusznie, nie ujawniając, ilu uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki miałby przyjąć nasz kraj.

Szczyt bez polskiej minister. "To było twarde polecenie pani premier"

- Pani minister (Teresa) Piotrowska dostała jasne zadanie od pani premier - wyjaśniał przyczyny nieobecności szefowej MSW na poniedziałkowym szczycie unijnych ministrów Cezary Tomczyk. Jak tłumaczył w "Jeden na jeden" rzecznik rządu, Piotrowska miała udać się do Brukseli, jednak Ewa Kopacz poprosiła ją o inspekcję polskich granic. Poleciał wiceminister.

Duda: Po tych kilku dniach czuję się mocniejszy. Cały związek jest ze mną

- Ludzie, którzy mnie znają, doskonale o tym wiedzą, że jestem normalnym, skromnym człowiekiem - mówił szef "Solidarności" Piotr Duda w "Jeden na jeden" w TVN24. Przyznał, że zabolał go tekst "Newsweeka", w którym dziennikarze opisali jego luksusowe wczasy nad morzem. Stwierdził, że to "nagonka”, przed którą będzie się bronił w sądzie.

Szefowa kancelarii Dudy: mam wrażenie, że premier Kopacz raz mówi tak, raz tak

- Jedność, solidarność unijna? Tak, ale musimy patrzeć, w jakiej sytuacji my się znajdujemy jako kraj - tak o przyjęciu przez Polskę imigrantów mówiła w "Jeden na jeden" w TVN24 szefowa prezydenckiej kancelarii Małgorzata Sadurska. Oceniła, że Ewa Kopacz, zapraszając liderów partii na rozmowy ws. uchodźców, chce się podzielić odpowiedzialnością z parlamentem.

Siemoniak: Niemcy nie powinni nas uczyć solidarności

- Polskie stanowisko ws. uchodźców jest przepełnione solidarnością i dużą wyobraźnią co do tego, że doraźnymi, szybkimi decyzjami nie rozwiążemy problemu - mówił w "Jeden na jeden” w TVN24 minister obrony Tomasz Siemoniak. Dodał, że w tej sprawie Niemcy nie powinni nas uczyć solidarności.

Miller: wynik referendum to ostatnia klęska Bronisława Komorowskiego

- To referendum zostało zarządzone w panice po pierwszej turze wyborów prezydenckich, Komorowski wyobraził sobie, że jak sięgnie po wyborców Kukiza, to rozstrzygnie te wybory na swoją korzyść. Teraz przełyka gorzką świadomość, jak bardzo się pomylił - powiedział w "Jeden na jeden" były premier Leszek Miller.