TVN24 | Poznań

Kurier z sąsiadem znaleźli martwego 66-latka. Zarzut zabójstwa usłyszał 17-latek

TVN24 | Poznań

Autor:
FC//rzw
Źródło:
TVN24.pl
Do zdarzenia doszło we wsi Wrzesiny
Do zdarzenia doszło we wsi WrzesinyGoogle Earth Pro
wideo 2/6
Google Earth ProDo zdarzenia doszło we wsi Wrzesiny

Do morderstwa we Wrzesinach, małej wsi w powiecie żagańskim (woj. lubuskie), doszło prawdopodobnie w niedzielę. 66-latek miał kilkanaście ran kłutych brzucha i klatki piersiowej. - Kara do 25 lat pozbawienia wolności grozi 17-latkowi, który usłyszał zarzut zabójstwa – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Ewa Antonowicz.

Martwego, samotnie mieszkającego, 66-latka znalazł sąsiad wraz z kurierem w poniedziałkowe popołudnie. Mężczyzna miał kilkanaście ran kłutych brzucha i klatki piersiowej. Sekcja zwłok wykazała, że to one były przyczyna zgonu.

Z ustaleń śledczych wynika, że prawdopodobnie do zabójstwa doszło w niedzielę, niewykluczone, że podczas imprezy w domu ofiary.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Po zabójstwie zatrzymali trzy osoby

Krótko po znalezieniu ciała policjanci zatrzymali do sprawy trzy osoby, w tym 17-latka. Nastolatek został wytypowany jako sprawca zabójstwa. W środę prokurator przedstawił mu zarzut. - Usłyszał zarzut zabójstwa – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Ewa Antonowicz.

Może on odpowiadać jak dorosły, gdyż ukończył 17 lat. - Grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności - podała Antonowicz.

Dwie pozostałe osoby po przesłuchaniu w charakterze świadków zostały zwolnione.

Autor:FC//rzw

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości