Poznań

Wigilia dla potrzebujących na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Poznań

Wikipedia (CC BY-SA 3.0) | Piotr BrichacekWigilia dla potrzebujących na MTP z Wartą Poznań

24 grudnia na Międzynarodowych Tragach Poznańskich odbędzie się Wigilia dla samotnych i potrzebujących osób. Spotkanie po raz kolejny organizuje Caritas, w tym roku wspólnie z Wartą Poznań. W wieczerzy udział weźmie około 1500 osób.

Wigilia organizowana jest przede wszystkim po to, żeby potrzebujące osoby mogły przyjść i wspólnie w świątecznej atmosferze spędzić ten wieczór. Caritas przygotowuje ogromne ilości tradycyjnych wigilijnych potraw, m.in. barszcz i karpia.

- Chcielibyśmy, by wszyscy spotkali się w jednym miejscu, o tej samej porze, przy jednym dużym stole - informuje na stronie Warty Poznań, ks. Waldemar Hanas, Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Wigilia z Wartą

W tym roku w organizację Wigilii włączyła się Warta Poznań z Prezes Izabella Łukomską-Pyżalską.

- Już od dawna planowaliśmy przygotowanie Wigilii dla ubogich Poznaniaków. Uznaliśmy jednak, że skuteczniejszym działaniem będzie wsparcie istniejącego już dzieła niż tworzenie konkurencyjnego spotkania. Szczególnie w tym dniu powinniśmy być wszyscy razem, również na polu pomocy charytatywnej – informuje na stronie klubu Prezes Izabella Łukomska-Pyżalska.

Gdzie i o której?

Wigilia rozpocznie się w poniedziałek 24 grudnia, o godzinie 10.00 w pawilonie nr 1 MTP. W trakcie wieczerzy zgromadzeni będą mogli podzielić się opłatkiem nie tylko między sobą ale również z organizatorami spotkania oraz piłkarzami Warty.

Autor: mw//ec / Źródło: Warta Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia (CC BY-SA 3.0) | Piotr Brichacek