"This is our potato". Grobelny zaprasza po angielsku

Prezydent Poznania zaprasza Irlandczyków na Euro
Prezydent Poznania zaprasza Irlandczyków na Euro
RTE 2fm | Youtube
RTE 2fm | YoutubePrezydent Poznania zaprasza kibiców z Irlandii

Stadion, koziołki, słodkie przysmaki a nawet ziemniaki. Do tego Ryszard Grobelny, który po angielsku zaprasza kibiców z Irlandii na Euro 2012. Krótki spot zrealizowany przez irlandzkie radio można zobaczyć już w sieci i irlandzkiej telewizji publicznej.

"Hello Ireland" - krzyczy Ryszard Grobelny na jeszcze pustym stadionie w Poznaniu. Tak zaczyna się spot, który powstał na zlecenie irlandziego radia RTE 2fm.

Koziołki i pyry

W spocie prezydent przedstawia kibicom z Irlandii miasto. Są więc słynne koziołki (famous goats), najlepsze ciasto (best cake) i, jakże by inaczej, nasz pyra (our potato), która prezydentowi przypomina pyrę irlandzką (your potato).

- Nie można było nie wspomnieć w tym miejscu o kulinarnych podobieństwach, stąd pomysł na pokazanie ziemniaka tym bardziej, że na poznaniaków zwykło się mówić Pyry – wyjaśnia Borys Fromberg z Biura Promocji Miasta Poznania.

Prezydent zaprasza Irlandczyków

Z pomysłem nagrania spotu zwrócili się do prezydenta Poznania przedstawiciele irlandzkiej rozgłośni RTÉ 2fm jest oficjalnym nadawcą Euro 2012. Grobelny zgodził się bez wahania i chętnie wziął udział w projekcie.

Autor: kd/par

Źródło zdjęcia głównego: Youtube | RTE 2fm

Pozostałe wiadomości