Poznań

Strefa małego kibica

Poznań

Strefa kibica dla najmłodszych
tvn 24Atrakcja dla najmłodszych w poznańskiej strefie kibica

W poznańskiej strefie kibica bawić się będą nie tylko dorośli ale także najmłodsi. Specjalnie dla nich przygotowana będzie Strefa Junior.

- Zależało nam, by zagwarantować dobrą zabawę również tym małym fanom piłki nożnej. Więzi, które kształtują się między dziećmi i ich rodzinami podczas wspólnego przeżywania wielkich emocji niezależnie, czy w kibicujemy reprezentacji, czy Lechowi Poznań, pozostają na długo – tłumaczy Michał Prymas, Pełnomocnik Prezydenta ds. EURO 2012.

Atrakcje zaplanowane z myślą o młodych kibicach odbywać się będą przede wszystkim w części Fan Zone na Al. Marcinkowskiego. Seanse filmowe, widowiska muzyczne i koncerty familijne, odbywać się będą na scenie głównej strefy na pl. Wolności.

Joanna Janowicz-Strzyżewska, rzeczniczka Euro w Poznaniu
Joanna Janowicz-Strzyżewska, rzeczniczka Euro w Poznaniutvn 24

Sztuka przez piłkę

9 czerwca rozpocznie się dwudniowy "Happening Wielkich Rzeźb Piłkarzy" oraz "Bramka Marzeń", czyli instalacja z ilustracjami wykonanymi przez dzieci.

- Kultura futbolu, z którą dzieci bardzo chętnie się identyfikują, jest również kopalnią pomysłów dla różnorodnych działań twórczych na polu wszystkich dziedzin sztuki: muzyki, literatury, filmu, sztuk plastycznych czy designu. Chętnie wykorzystujemy tę inspirację, ponieważ wnosi ona do prowadzonych przez nas działań wartości, które powinny być wpisane w sport: pasję, wytrwałość, przyjaźń, tolerancję czy zasady uczciwej rywalizacji - mówi Anna Przygocka, rzecznik prasowy Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. - Jesteśmy przekonani, że poprzez kreatywne obcowanie ze sztuką od najmłodszych lat, możemy skutecznie promować postawy nacechowane tolerancją i otwartością - dodaje.

Pod okiem profesjonalistów dzieci własnoręcznie wykonają różnego rodzaju zabawki kojarzące się z turniejem. Stworzone podczas zajęć przedmioty, trafią na ekspozycję w Fan Zone lub też dzieci zabiorą je ze sobą.

puszkojad i Skowronki

W strefie dla najmłodszych znajdzie się boisko do gry w piłkę nożną "Gigantyczne piłkarzyki", profesjonalną "Bramkę Radar" do pomiaru prędkości i siły strzału, czy też piłkę guzikową. Fundacja "Recal" , w ramach budowania postaw proekologicznych postawi na terenie Strefy urządzenie zwane "Puszkojadem".

W weekendy zaplanowane są występy taneczne, wokalne i teatralne grup działających przy Domach Kultury, a na głównej scenie na Pl. Wolności usłyszymy piosenki w wykonaniu Chóru Dziewczęcego Skowronki i Osiedlowych Domów Kultury. Na 15 czerwca zaplanowany został Dzień Irlandzki, a na 24 czerwca zaplanowano występy dziecięcych zespołów tanecznych z całego świata, które biorą udział w Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Folkloru Kids Fun Folk 2012.

- Jestem wielką orędowniczką wszelkich zabaw edukacyjnych, które tak pozytywnie wpływają na rozwój młodych osobowości. Jestem pewna, że program różnorodnych atrakcji skierowanych do dzieci pozwoli na włączenie małych fanów piłki nożnej w emocje związane z Turniejem. Ja również bardzo chętnie pojawię się w Strefie Junior z moją córką Aleksandrą – mówi Katarzyna Bujakiewicz, Ambasadorka EURO 2012 w Poznaniu.

Autor: FC/par / Źródło: Strefa Kibica Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Grzegorz Nelec, mat. prasowy.JPG | materiały organizaora

Pozostałe wiadomości