TVN24 | Poznań

Twarde lądowanie szybowca. "Prawdopodobnie zahaczył o kukurydzę"

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/ks
Źródło:
TVN24
Incydent z udziałem szybowca w Michałkowie
Incydent z udziałem szybowca w MichałkowieTVN24
wideo 2/3
TVN24Twarde lądowanie szybowca

Niewiele zabrakło, ale do pasa nie doleciał. Na lotnisku w Michałkowie (woj. wielkopolskie) nastoletni adept szybownictwa zaliczył twarde lądowanie. Lecącego z nim instruktora przetransportowano do szpitala.

Do incydentu doszło w środę na lotnisku w Michałkowie (woj. wielkopolskie). Około godz. 11.25 szybowiec szykujący się do lądowania nie doleciał do pasa. Dlaczego zaliczył twarde lądowanie?

- Podczas lądowania lotu szkoleniowego doszło najprawdopodobniej do zahaczenia o kukurydzę. Szybowiec delikatnie się uszkodził. Uczeń-pilot wyszedł o własnych siłach, instruktor uskarżał się na ból kręgosłupa. O zdarzeniu poinformowano służby - mówi Karol Skarżyński z zarządu Aeroklubu Ostrowskiego.

Na miejscu pojawił się zespół pogotowia. 70-letni instruktor został przetransportowany do szpitala.

- Nie mamy jeszcze informacji o tym, jakie obrażenia odniósł instruktor. Zarówno on, jak i 16-letni kursant byli trzeźwi. Wspólnie z Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych będziemy wyjaśniać okoliczności zdarzenia - mówi młodszy aspirant Małgorzata Michaś, rzecznik ostrowskiej policji.

Incydent z udziałem szybowcaTVN24

- Zdarzenie nie jest w żaden sposób związane z trwającymi w Michałkowie zawodami. - Zawodnicy szykują się do kolejnych konkurencji. We wtorek udało się rozegrać konkurencję w klasie A. Pogoda zapowiada się dobrze. Trzymamy kciuki za zawodników - dodaje Skarżyński.

Autor:aa/ks

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości