Areszt za brutalny rozbój. "Pokrzywdzony był bity pałką i kopany po całym ciele"

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/ks
Źródło:
TVN24/PAP
Policja w Czarnkowie o pobiciu 25-latkaTVN24
wideo 2/3
KPP CzarnkówAreszt za pobicie

Nawet 12 lat więzienia grozi trzem mężczyznom, którzy usłyszeli zarzuty rozboju ze szczególnym okrucieństwem. Według ustaleń śledczych, uwięzili i brutalnie pobili 25-latka. Ofiara miała być też podduszana i podtapiana.

Trzech mieszkańców Krzyża Wielkopolskiego podejrzanych jest o rozbój ze szczególnym okrucieństwem i bezprawne pozbawienie wolności. Do zdarzenia doszło 11 stycznia. Wtedy to mieli przetrzymywać dwóch innych mężczyzn.

- Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawcy zwabili do mieszkania 25-latka, który przyszedł w towarzystwie 26-letniego kolegi. Mężczyźni zaraz po przybyciu zostali rozdzieleni i wbrew swojej woli zamknięci w osobnych pomieszczeniach. Sprawcy przez ponad godzinę wyładowywali swoją agresję na 25-latku. Pokrzywdzony był przez nich bity przy pomocy metalowej pałki i kopany po całym ciele – podała asp. Karolina Górzna-Kustra, rzecznik czarnkowskiej policji.

Trzej mężczyźni mieli zwabić 25-latka do mieszkania
KPP Czarnków

Jak dodała, mężczyźnie grożono przy użyciu noża. Miał być też podduszany, podtapiany, upokarzany i zastraszany. Jego 26-letni kolega został raz uderzony w twarz.

Rzeczniczka poinformowała, że w związku z tym zdarzeniem trzej mężczyźni w wieku 33, 37 i 38 lat usłyszeli szereg zarzutów, w tym m.in. rozboju ze szczególnym okrucieństwem, bezprawnego pozbawienia wolności i pobicia. Sąd w Trzciance aresztował ich na trzy miesiące.

Całej trójce grozi do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w Krzyżu Wielkopolskim
Google Maps

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Źródło: TVN24/PAP

aa/ks