Czternastomiesięczne dziecko wypadło przez okno

Poznań

Do wypadku doszło w jednej z kamienic przy ulicy 1 Maja w KoninieGoogle Earth
wideo 2/5

Czternastomiesięczna dziewczynka wypadła przez okno z jednej z konińskich kamienic. Wiadomo, że w chwili wypadku znajdowała się pod opieką rodziców. Dziecko trafiło do szpitala, a policja sprawdza, co dokładnie wydarzyło się w mieszkaniu.

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku, do którego w sobotę doszło w Koninie. Około godz. 12 z okna kamienicy przy al. 1 Maja wypadło małe dziecko.

- Ze wstępnych informacji wynika, że dziecko ma rok i dwa miesiące. W chwili zdarzenia było pod opieką rodziców. Mimo to wypadło z okna na trzeciej kondygnacji budynku. Opiekunowie byli trzeźwi. Prowadzimy czynności w związku z artykułem 160 paragraf drugi kodeksu karnego - mówi tvn24.pl st. sierż. Sylwia Król z konińskiej policji.

Artykuł ten dotyczy narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

"Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5" - czytamy w Kodeksie Karnym.

Dziecko zostało przetransportowane do jednego z poznańskich szpitali. Policja nie informuje, w jakim jest stanie.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View