TVN24 | Poznań

Jasień. Uszkodzone figury w bożonarodzeniowej szopce. Dwie osoby z zarzutami

TVN24 | Poznań

Autor:
aa//rzw
Źródło:
TVN24
Jasień. Uszkodzono figury w szopce bożonarodzeniowej
Jasień. Uszkodzono figury w szopce bożonarodzeniowejFB - UG Jasień
wideo 2/6
FB - UG JasieńJasień. Uszkodzono figury w szopce bożonarodzeniowej

Figury w bożonarodzeniowej szopce w Jasieniu (województwo lubuskie) zostały uszkodzone w nocy z 7 na 8 stycznia. Policjanci z Żar zatrzymali dwie osoby podejrzane o popełnienie tego czynu. 22-letnia kobieta i 24-letni mężczyzna usłyszeli już zarzuty. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Dwie osoby są podejrzane o to, że uszkodziły figury w bożonarodzeniowej szopce w centrum Jasienia (woj. lubuskie). Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 stycznia. O zajściu informowały w mediach społecznościowych władze gminy. "Doszło do zniszczenia dwóch figur znajdujących się w szopce bożonarodzeniowej w pobliżu kościoła. Matce Bożej urwano dłonie oraz skradziono pastorał z figury Józefa" – napisano w komunikacie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ZYWO W TVN24 GO>>>

W szopce centrum Jasienia uszkodzono figuryKPP Żary

Podejrzani ujęci, usłyszeli zarzuty

Sprawą zajęła się policja. - Na miejsce udali się policjanci, którzy potwierdzili, że figury znajdujące się w szopce zostały uszkodzone oraz skradziony został pastorał. Figura przedstawiająca postać Matki Boskiej miała odłamane dłonie, figurze przedstawiającej świętego Józefa w dłonie wetknięto butelkę po piwie. Uszkodzona została również figura przedstawiająca wielbłąda - poinformowała we wtorek komisarz Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Podejrzani usłyszeli zarzutyKPP Żary

Straty oszacowano na nie mniej niż pięć tysięcy złotych. 8 stycznia funkcjonariusze zatrzymali w związku ze sprawą kobietę i mężczyznę. Oboje są mieszkańcami powiatu żarskiego. - 22-latka i 24-latek usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, kradzieży pastorału oraz obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej. Grozi im do pięciu lat więzienia – poinformowała we wtorek Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu żarskiegoKPP Żary

Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec podejrzanych dozór.

Autor:aa//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KPP Żary

Pozostałe wiadomości