Poznań

2780 złotych za bilet w Poznaniu

Poznań

TVN24Przystanek tramwajowy

To ostatni dzień na zakup biletów Zarządu Transportu Miejskiego w starych, niższych cenach. Od piątku będzie drożej. Na osłodę ZTM przygotował kilka nowości i promocji.

Za bilet jednorazowy, który do tej pory kosztował 2 zł, od 1 czerwca trzeba będzie zapłacić 2,6 zł. Bilety ulgowe będą kosztowały odpowiednio 1,3 zł zamiast złotówki, a bilet 30-dniowy na strefę A, który do tej pory płaciliśmy 112 zł, od piątku będzie droższy o 33 zł.

Można kupić tańszą sieciówkę

Wszyscy, którzy chcą zaoszczędzić kilka złotych, mogą kupić bilety w starej cenie jeszcze tylko w czwartek. Im dłuższy okres, w jakim obowiązuje bilet, tym większa oszczędność.

Przykładowo: do końca maja za bilet 12-miesięczny na okaziciela, na strefy A+B+C trzeba zapłacić 1740 zł. Od 1 czerwca będzie kosztować już 2780 zł.

To najdroższy bilet, jaki można będzie kupić w mieście. Szczegółowy wykaz nowych cen znajdziesz tu.

Bilety gratis...

Podwyżkę ZTM okrasza promocjami. Nowością będą bilety 24-godzinne, na podstawie których będzie można jeździć do końca weekendu, jeśli zostaną skasowane w piątek po godz. 20.00.

ZTM planuje wynagradzać też wytrwałych pasażerów, którzy przez 12 miesięcy będą regularnie kupować bilety 30-dniowe. W nagrodę będą mogli otrzymać jeden taki bilet gratis.

... i oferta dla rodzin

Dla rodzin wprowadzone zostaną bilety "3+1". Rodzice, którzy kupią bilety sieciowe dla siebie i dziecka, mogą otrzymać za darmo bilet sieciowy dla drugiego dziecka.

Na tym nie koniec nowości. Oferta "weekendowa" pozwala osobie dorosłej, posiadającej imienny bilet sieciowy, przewozić za darmo dzieci do 15 roku życia w weekendy i święta.

Autor: kd/par//mz/k / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości