Pożar w szkole podstawowej. Lekcje odwołane do końca tygodnia

Pomorze

W wyniku pożaru zniszczona została znaczna część dachu szkołytvn24
wideo 2/3

Nadzór budowlany zdecyduje, czy po pożarze w budynku szkoły podstawowej w Świerznie (Zachodniopomorskie) mogą odbywać się lekcje. Na razie zajęcia odwołano do końca tygodnia.

We wtorek, po godzinie 13 służby dostały zgłoszenie o pożarze dachu szkoły podstawowej w miejscowości Świerzno w powiecie kamieńskim. Na miejsce skierowano 13 zastępów straży pożarnej.

- Gdy pierwszy zastęp strażaków przyjechał, już ogień był rozwinięty, był na dachu. Na szczęście wszystkie osoby zostały już ewakuowane przez dyrekcję szkoły i tym osobom nic się nie stało – powiedział kapitan Michał Wiaderski ze Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim.

Szkoła zamknięta do odwołania

W momencie pożaru w budynku było 65 uczniów oraz 10 pracowników szkoły. - Mamy tutaj zniszczenia na części dachu. Uległy też zalaniu pewne pomieszczenia – dodał Wiaderski.

W związku z tym zdarzeniem w Świerznie zebrał się sztab kryzysowy. Wójt gminy Radosław Drozdowicz po zakończeniu zebrania przekazał, że dach szkoły został zabezpieczony przed dalszym uszkodzeniem.

W środę rzeczoznawca z zakresu pożarnictwa będzie próbował ustalić przyczyny pożaru. Zajęcia w szkole odwołano do końca tygodnia, ale dopiero po opinii inspektora budowlanego zostanie podjęta decyzja, jak długo ostatecznie nie będzie lekcji.

- Obecnie w szkole trwa sprzątanie po akcji gaśniczej. Czekamy na opinię nadzoru budowlanego, czy można wrócić do szkoły. Liczymy, że chociaż części budynku będzie można używać - powiedział nam Drozdowicz. - Będziemy występować o środki z rezerwy celowej do ministerstwa, ale też obiekt był ubezpieczony - dodał.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: asty/eŁKa//ec / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24