Pomorze

Mocno wieje. Część sopockiego mola zamknięta z powodu sztormu

Pomorze

Część mola w Sopocie zamknięta
tvn24Molo w Sopocie częściowo zamknięte z powodu sztormu

Ze względu na sztormową pogodę do odwołania zamknięto dolne pokłady i pokład żeglugowy sopockiego mola. Uszkodzenia dolnych pomostów nie są poważne, ale w obecnym stanie nie mogą być udostępnione spacerowiczom.

W piątek i sobotę silne porywy wiatru uszkodziły dolne pomosty mola w Sopocie. Choć uszkodzenia nie są poważne, pomost został częściowo zamknięty. Niedostępny jest pomost żeglugowy, dolne pokłady oraz wejście na boczny pomost, tzw. ostrogę.

Prace remontowe zostaną rozpoczęte natychmiast po ustaniu silnych porywów wiatru, prawdopodobnie we wtorek. Cały obiekt powinien być dostępny na kolejny weekend.

Pogoda

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w nocy z soboty na niedziele będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami, głównie we wschodniej połowie kraju wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, na ogół słabe, jedynie na południowym wschodzie oraz na Pomorzu Wschodnim wysokość opadów miejscami do 10 mm.

Pierwsze dni lipca będą jeszcze chłodne, jednak w przyszłym tygodniu prognozowany jest wzrost temperatury. Więcej na ten temat TUTAJ.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK / Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości