Pomorze

Pomorze

Wrak niemieckiego bombowca junkers z czasów drugiej wojny światowej odkryła na dnie Morza Bałtyckiego załoga okrętu hydrograficznego ORP Arctowski. W najbliższych dniach nurkowie Marynarki Wojennej sprawdzają, w jakim jest stanie.

Santana wystąpi jako gwiazda Festiwalu Legend Rocka w Strzelinku koło Słupska. Koncert wirtuoza gitary 3 sierpnia zakończy festiwal. - Takiej petardy jeszcze u nas nie było - cieszą się organizatorzy.

Pomorska Inspekcja Weterynaryjna zabezpieczyła 100 ton i 240 kilogramów przeterminowanych wietnamskich ryb cobia. Znajdowała się ona w trzech chłodniach zakładów przetwórstwa rybnego w Pucku, Lęborku i Duninowie.

Przed godziną 11.00 doszło do dwóch kolizji na obwodnicy Trójmiasta. W jednej zderzyły się 3 auta, w drugiej 6 aut. Wszystkie samochody jechały z Gdyni w kierunku Gdańska. Ruch w tym miejscu jest utrudniony.

Ogródki działkowe, wiaty czy pustostany - to miejsca, które odwiedzają pracownicy gdańskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i strażnicy miejscy w poszukiwaniu osób bezdomych. Potrzebującym proponują pomoc, choć nie jest przyjmowana zbyt chętnie.

Malborska policja szuka złodziei, którzy w ostatnich dniach okradli 50 grobów na cmentarzu w miejscowości Lichnowy (woj. pomorskie). Zginęły metalowe krzyże, które były przymocowane do nagrobków.

Pijany mężczyzna wyrzucił przez okno na 4 piętrze klatkę, w której był królik. Policjantom powiedział, że królik śmierdział i go ugryzł. Sprawcy grożą dwa lata więzienia.

35 mln złotych - to łączna wartość 20 działek na półwyspie helskim wystawionych na sprzedaż przez Agencję Mienia Wojskowego. Inwestorzy, którzy skuszą się na zakup będą mogli wybudować na nich osiedle mieszkaniowe, hotel albo spa. Działkami nie jest zainteresowane miasto, które nie będzie startować w przetargu – informuje polska-zbrojna.pl.

Budowa dwupasmowej drogi szybkiego ruchu między Gdańskiem a Elblągiem ma rozpocząć się pod koniec 2014 roku. Dzięki niej podróż między miastami ma być krótsza o połowę. Drogowcy pochwalili się właśnie wizualizacją projektowanej trasy.

Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło do ministerstwa sprawiedliwości - dowiedział się dziennikarz śledczy tvn24.pl Maciej Duda. Funkcjonariusze przyszli po dokumenty dotyczące nowych budynków gdańskiego Sądu Okręgowego. Informacje potwierdza resort sprawiedliwości. Agenci zabrali także dokumentację z Urzędu Zamówień Publicznych.