Polska

Ciała trzech mężczyzn wyłowione z Wisły

Polska

Policja wyłowiła zwłoki trzech mężczyzntvn24
wideo 2/4

Z Wisły niedaleko Nieszawy (województwo kujawsko-pomorskie) wyłowiono ciała trzech mężczyzn w wieku 25, 29 oraz 43 lat, którzy poszukiwani byli od niedzieli przez policję, straż pożarną i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Ciała dwóch mężczyzn odnaleziono w rzece w miejscowości Przypust, a trzeciego w Siarzewie.

"Decyzją prokuratora ciała mężczyzn zostały zabezpieczone i przewiezione do prosektorium. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych tragicznych zdarzeń" - poinformowała we wtorkowym komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

Trzy ciała

Poszukiwania mężczyzn rozpoczęły się od zgłoszenia przypadkowego przechodnia, który zauważył w minioną niedzielę w miejscowości Przypust na brzegu Wisły dwie pary ubrań oraz rowery. W pobliżu nie było żadnych osób. Wkrótce z rzeki wyłowiono tam ciało 29-letniego mężczyzny, który wybrał się nad Wisłę w towarzystwie 25-letniego kolegi. Jego ciało zostało z kolei odnalezione w poniedziałek.

Jak podkreśla policja z Aleksandrowa Kujawskiego, działania poszukiwawcze prowadzone były dwutorowo, gdyż jeszcze w niedzielę odebrano inne zgłoszenie. Blisko brzegu Wisły, tym razem w miejscowości Siarzewo, 43-letni mężczyzna pozostawił motocykl i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. Ciało zaginionego wyłowiono tam z rzeki w poniedziałek, na wysokości ujścia portu zimowego.

Siarzewo i Przypust (województwo kujawsko-pomorskie)Mapy Google, tvn24.pl

Mężczyźni, których ciała odnaleziono w miejscowości Przypust, 25- i 29-latek, pochodzili z terenu powiatu aleksandrowskiego, a 43-latek, którego zwłoki znaleziono w miejscowości Siarzewo, z okolic Ostrowa Wielkopolskiego - poinformowała młodsza aspirant Marta Białkowska-Błachowicz, rzecznik policji z Aleksandrowie Kujawskim.

Jak dodała, w związku z odnalezieniem ciał trzech mężczyzn dwa odrębne postępowania w tej sprawie prowadzą prokuratury w Aleksandrowie Kujawskim i Toruniu.

Według policyjnych statystyk, od początku sierpnia utonęły w Polsce 43 osoby.

Autor: pk//now / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KWP w Aleksandrowie Kujawskim

Raporty:
Pozostałe wiadomości