Polska

Wypadek ciężarówki amerykańskiej armii. Na drodze pociski do czołgów

Polska

Aktualizacja:
Wypadek amerykańskiej ciężarówki
tvn24Informację o wypadku otrzymaliśmy na Kontakt 24

Ciężarówka amerykańskiej armii w sobotę wieczorem przewróciła się na drodze krajowej nr 27 w rejonie miejscowości Piaski (woj. lubuskie). Z pojazdu wysypały się pociski do czołgów. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKT 24

Do wypadku ciężarówki z amunicją doszło w rejonie miejscowości Piaski w powiecie zielonogórskim ok. godz. 19. Z pojazdu wysypał się ładunek.

Droga nr 27 prowadzi z Zielonej Góry w kierunku Żar i Żagania. W Żaganiu stacjonuje kilkuset żołnierzy i sprzęt amerykańskiej brygady pancernej, która została skierowana do Polski.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Z ciężarówki amerykańskiej armii wysypały się pociski do czołgów - powiedziała w rozmowie z Kontakt 24 st. sierż. Kamila Wydrych z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Jak wskazało w swoim komunikacie Ministerstwo Obrony Narodowej, kierowca ciężarówki przewożącej amunicję treningową do czołgów M-1 Abrams nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych.

200-metrowa strefa bezpieczeństwa

- Wyznaczono 200-metrową strefę bezpieczeństwa. Na miejscu są żołnierze armii amerykańskiej i polskiej, którzy prowadzą działania. Nie ma zagrożenia. Teren jest otwarty. Nie ma w pobliżu budynków - relacjonował ok. 20:30 w sobotę w TVN24 kpt. Dariusz Szymura, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Jak dodał, poszkodowani żołnierze zostali opatrzeni na miejscu. Jeden z nich trafił do szpitala.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową, Policję i Państwową Straż Pożarną. Droga do godz. 23.30 była zamknięta, samochody kierowano objazdami. Na miejscu zdarzenia pracował 5 batalion saperów z Krosna Odrzańskiego oraz żołnierze amerykańscy z zadaniem zabezpieczenia i usunięcia amunicji. Teren, w którym doszło do zdarzenia jest niezamieszkany - czytamy w komunikacie MON.

Droga krajowa nr 27 prowadzi z Zielonej Góry w kierunku Żar i Żagania. W tym ostatnim mieście stacjonuje kilkuset żołnierzy i sprzęt amerykańskiej brygady pancernej, która została skierowana do Polski.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 27 w rejonie miejscowości Piaski (woj. lubuskie) | Google Maps
Wypadek ciężarówki amerykańskiej armii. Na drodze pociski do czołgów
Wypadek ciężarówki amerykańskiej armii. Na drodze pociski do czołgówtvn24

Autor: mw,pk//rzw / Źródło: Kontakt 24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości