Polska

Kosiniak-Kamysz: ręce precz od polskich przedsiębiorców

Polska

[object Object]
Kosiniak-Kamysz: ci, którzy twierdzą, że karty już rozdane, są w głębokim błędzietvn24
wideo 2/35

Ci, którzy twierdzą, że wszystko już wiadomo, są w głębokim błędzie. Wszystko zależy nie od sondaży, ale od mądrości i od decyzji Polaków - podkreślił na konwencji wyborczej w Radomiu lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Szef ludowców zauważył, że przed wyborami parlamentarnymi Polskie Stronnictwo Ludowe podjęło się trudnego wyzwania, tworząc Koalicję Polską między innymi z Kukiz'15.

- Można powiedzieć, że poszliśmy w tych wyborach pod prąd, pod prąd do gór, bo z prądem płyną śmiecie, a my nie z prądem popłyniemy, tylko pójdziemy i będziemy zdobywać szczyty i zwyciężymy. To jest nasze zobowiązanie - oświadczył Kosiniak-Kamysz. Odnosząc się do wieloletniej tradycji ludowców, zaznaczył, że PSL zbudowało Koalicję Polską na fundamencie 125 lat historii i tradycji.

- Bo kochamy Polskę, łączymy Polaków. Porozumienie służy ludziom, nie wojna i nienawiść, nie zawiść i obłuda tylko porozumienie – podkreślił. Jak dodał, PSL od pokoleń wspiera polską wieś i jest z niej dumne.

- Ale zdajemy sobie sprawę, że aby obronić tradycyjną polską żywność, gospodarność, przedsiębiorczość, żeby docenić ludzi ciężkiej pracy, musimy zdobywać głosy wszędzie: w małej nawet miejscowości, w miasteczku powiatowym, w ośrodkach subregionalnych, w dawnych miastach wojewódzkich, takich jak Radom, ale również musimy zdobywać głosy w metropoliach - powiedział Kosiniak-Kamysz.

"Ręce precz od polskich przedsiębiorców"

Kosiniak-Kamysz w Radomiu zwrócił się także do tematu przedsiębiorców. - Dzięki waszej aktywności są programy społeczne - zaznaczył. Przypomniał, że jednym z ważniejszych punktów programowych partii jest dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców.

- Nie stać cię, nie jesteś w stanie (zapłacić), jesteś samozatrudniony, nie udźwigniesz 1500 złotych w przyszłym roku. Tak mówi wielu kupców, wiele osób które spotykam, prowadzących małą działalność gospodarczą. Proponujemy dobrowolny ZUS, tak jak w Niemczech - mówił.

Prezes PSL wskazał, że przedsiębiorcy "nie chcą złotych gór, a spokoju i normalności".

- Ręce precz od polskich przedsiębiorców. Nie wolno ich zadusić, nie wolno ich obedrzeć ze skóry, podnosić podatków, ciemiężyć. A jak chcemy podnosić pensje: bardzo dobrze, my jesteśmy jak najbardziej za, ale nie za czyjeś pieniądze, tylko za pieniądze budżetowe. Dlatego wzrost kwoty wolnej od podatku jest dużo lepszym rozwiązaniem niż bardzo wysoki, szybki wzrost płacy minimalnej - przyznał.

W okręgu radomskim liderem listy PSL do Sejmu jest wieloletni prezes Związku Sadowników RP, poseł Mirosław Maliszewski.

PSL wystawił też swojego kandydata na senatora w okręgu nr 49, obejmującym powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki i przysuski. Jest nim sadownik i radny sejmiku mazowieckiego Leszek Przybytniak.

Autor: akw//kg / Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości