Polska

Tymochowicz z SLD. Pyta o terapię antyalkoholową Kwaśniewskiego

Polska

Kiedyś z Palikotem, dziś z SLD
tvn24Rzecznik SLD zapowiedział współpracę z Piotrem Tymochowiczem

Doradca medialny i specjalista od politycznego PR Piotr Tymochowicz rozpoczyna współpracę z SLD. I od razu atakuje Aleksandra Kwaśniewskiego. - Januszu Palikocie, jeśli pokazywałeś małpki prezydenta Lecha Kaczyńskiego, to pokaż teraz zaświadczenia na temat odbytej terapii antyalkoholowej prezydenta Kwaśniewskiego - powiedział Tymochowicz w Sejmie. Wezwał też do ujawnienia rozliczeń finansowych byłego prezydenta.

Tymochowicz w latach 90. doradzał Marianowi Krzaklewskiemu, Stanisławowi Tymińskiemu oraz Michałowi Kamińskiemu. To on odpowiedzialny jest za zmianę wizerunku Andrzeja Leppera.

W 2011 roku Tymochowicz okazał się "sensacyjnym transferem" Janusza Palikota. Tymochowicz stwierdził wówczas, że wstąpienie do Ruchu Poparcia Palikota jest dla niego "rodzajem katharsis".

Pokazać wszystko

Tymochowicz, pytany dlaczego zostawił Janusza Palikota, stwierdził: - Do końca nie wiem, czy to ja zostawiłem Janusza Palikota, czy Janusz Palikot mnie. Współprojektowałem wiele rzeczy z Januszem Palikotem, mieliśmy kiedyś takie hasło "Stop hipokryzji", więc pójdźmy dalej - drogi Januszu, mam do ciebie apel - bądź konsekwentny. Jeśli pokazywałeś małpki prezydenta Lecha Kaczyńskiego, to pokaż teraz zaświadczenia na temat odbytej terapii antyalkoholowej prezydenta Kwaśniewskiego. Nikt Aleksandra Kwaśniewskiego nie zmuszał, żeby był nowym liderem rzekomej nowej lewicy. Ludzie mają prawo wiedzieć kim jest Aleksander Kwaśniewski - powiedział Tymochowicz.

- Drogi Januszu Palikocie, skoro potrafiliśmy mówić o przypadłościach prezydenta Kaczyńskiego, to teraz powinniśmy mówić o przypadłościach swoich własnych ludzi. Wszyscy są równi. (...) Lider musi być jak

żona cezara, poza wszelkim podejrzeniem. Ktoś chce być liderem politycznym, to niech będzie, ale niech pokaże, że jest zdrowy, że się leczył, niech pokaże transparencję finansową. Ludzie lewicy powinni znać rozliczenia finansowe Aleksandra Kwaśniewskiego - dodał Tymochowicz.

Nowe otwarcie

Rzecznik SLD Dariusz Joński na wspólnej konferencji prasowej podkreślił z kolei, że współpraca z Tymochowiczem ma się rozpocząć "kilkoma projektami". - Pierwszym będzie Kuźnia Liderów, która jeszcze w maju wystartuje. Piotr Tymochowicz będzie za ten projekt odpowiedzialny. Kolejne projekty będziemy prezentować w ciągu kolejnych dni - powiedział rzecznik SLD.

Joński zapewnił, że Sojusz będzie z Tymochowiczem "współpracować bardzo blisko". - Rozpoczynamy ścisłą współpracę z Piotrem Tymochowiczem. Zaczynamy nowe otwarcie - stwierdził poseł SLD.

Sam Tymochowicz powiedział, że Kuźnia Liderów "to nowe otwarcie na szereg ludzi, którzy już czują i wiedzą, ale też dla tych, którzy nie wiedzą, że mają serce po lewej stronie". - Prawdziwa lewica jest po stronie SLD. Tutaj nie ma żadnych gier pozorów, walki personalnej. Tak pozapartyjnie powiem, bo do żadnej partii nie należę, że mam wrażenie iż politycy skupiają się na samych sobie i zapomnieli o tym, że są sługami tych, którzy ich wybrali - podkreślił Tymochowicz.

I dodał: - Na lewicy chcemy pokazać, że można coś zrobić dla młodych ambitnych ludzi. Nie tylko młodych, ale tych, którzy lokalnie chcą coś osiągnąć, chcą mieć realny wpływ na rzeczywistość. Poza tym SLD potrzebny jest nowy powiew inicjatyw, nowych nadziei. Taka będzie Kuźnia Liderów - zapewnił Tymochowicz.

Tymochowicz rozpoczyna współpracę z SLD
Tymochowicz rozpoczyna współpracę z SLDtvn24

Miller wraca do Samoobrony

Współpracę Tymochowicza z SLD ostro skomentował wyrzucony niedawno z Sojuszu Ryszard Kalisz. Czy ja muszę odpowiadać na pytanie o słowa Piotra Tymochowicza? Równie dobrze mogłaby pani zapytać się mnie o słowa innych ludzi, którzy nie odgrywają żadnej roli. Mnie tylko jest przykro, że partia, do której kiedyś należałem, sięga po takich doradców. Być może Leszek Miller wraca do źródeł, czyli do Samoobrony - skonstatował poseł.

Ryszard Kalisz o współpracy Tymochowicza z SLD
Ryszard Kalisz o współpracy Tymochowicza z SLDtvn24

Autor: mn/tr/k / Źródło: tvn24.pl, TVN24

Pozostałe wiadomości