Tusk: tym, którzy robią źle Polsce, nie odpuszczę

[object Object]
Donald Tusk był gościem "Kropki nad i" tvn24
wideo 2/5

- Ciągle, mimo że lata mijają, czuję się czasami takim chłopakiem z Gdańska, który jak trzeba walczyć, to jest zawsze pierwszy - powiedział w "Kropce nad i" Donald Tusk pytany o ewentualny powrót do polskiej polityki. - Ja i tak tym wszystkim, którzy robią źle Polsce, nie odpuszczę. Czy w Brukseli, czy po powrocie do Polski - zapowiedział.

ZOBACZ RELACJĘ Z ROZMOWY

W maju kończy się kadencja Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. O tym, kto kieruje Radą, decydują w głosowaniu większością głosów przedstawiciele wszystkich krajów UE (żaden kraj nie ma prawa weta). Nie wiadomo na razie, czy polski rząd poprze go jego kandydaturę na kolejną kadencję.

W "Kropce nad i" podkreślał, że nie będzie zabiegać o poparcie żadnego z europejskich rządów. - To nie jest kampania wyborcza, ani wyścig o miejsce pracy - powiedział.

- Wolałbym, aby polski rząd wspierał mnie w Brukseli, ale mam mało nadziei, że to się może zdarzyć - przyznał. - Powiem szczerze, nie wiem dlaczego - dodał. - Nie przepadają za mną, to nie jest niespodzianka, ale wydawało mi się, że w tej bardzo prostej kalkulacji, dla Polski lepiej jest, jeśli mamy wpływ - mówił.

"Nie odpuszczę"

Były polski premier był pytany, czy zamierza wystartować w kolejnych wyborach prezydenckich.

- Ciągle, mimo że lata mijają, czuję się trochę takim chłopakiem z Gdańska, który jak trzeba walczyć, to jest zawsze pierwszy - odpowiedział. Jak jednak dodał, nie planuje obecnie cztery lata do przodu, bo - w jego ocenie - byłoby to naiwnością.

Tusk zapewnił też, że nie kalkuluje, na jakie miejsce w polskiej polityce chciałby ewentualnie wrócić. - Nie czekam na jakąś szczególną okazję, żeby wrócić i się odegrać na kimś. W ogóle tego typu uczucia są raczej mi obce, chociaż czasami zaciskam ręce ze zwykłej, ludzkiej złości - powiedział.

- Ja i tak tym wszystkim, którzy robią źle Polsce, nie odpuszczę. Czy w Brukseli, czy po powrocie do Polski, ale to nie musi się absolutnie wiązać z jakimś kandydowaniem czy stanowiskami - wyjaśnił. - Ja już tego głodu nie mam. Natomiast głód walki o sensowne sprawy pewnie będzie mi towarzyszył do końca życia - dodał.

Tusk: skutki działań PiS doprowadzają do erozji zaufania między Polską i UE
Tusk: skutki działań PiS doprowadzają do erozji zaufania między Polską i UEtvn24

Tusk: działania PiS doprowadzają do erozji zaufania między Polską i UE

Poproszony o skomentowanie kryzysu w polskim Sejmie, Tusk podkreślił, że najbardziej niepokoi go to, iż pozycja Polski może stracić na znaczeniu. - I tutaj, jak zawsze - nie chodzi tylko o ten szczególny przypadek - większą odpowiedzialność dźwiga na sobie władza, a nie opozycja. To władza jest odpowiedzialna za pozycję państwa, w którym rządzi - wskazał.

Szef Rady Europejskiej zwrócił uwagę na niepokojącą sytuację zewnętrzną. - Nie pierwszy raz w historii mamy do czynienia z polityczną niepewnością i politycznym bałaganem w naszej ojczyźnie wtedy, kiedy powinno się szczególnie dbać o całość i relatywną jedność - podkreślił.

Tusk powiedział, że od czasu rozpoczęcia kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego "Polska stała się w jakimś sensie problemem europejskim". - Mnie nie niepokoi najbardziej to, że ten konflikt stał się tak widoczny, bo to też nie jest pierwszy raz, kiedy mamy do czynienia z ostrym konfliktem politycznym w Polsce, ale że przekroczono pewne miary, pewne proporcje zostały naruszone, a w dodatku w ostatnich miesiącach pojawia się zbyt wiele wątków antyeuropejskich i antyzachodnich, co ma w mojej ocenie strategiczne znaczenie. Niestety, w sensie negatywnym - powiedział.

Tusk: pozycja Polski w świecie może stracić na znaczeniu
Tusk: pozycja Polski w świecie może stracić na znaczeniu tvn24

Były polski premier mówił, że Europa jest zagrożona dezintegracją, a dla poszczególnych państw coraz ważniejsze stają się interesy narodowe. - Następuje coś na kształt zmęczenia naszą częścią Europy - wyjaśnił.

- Dzisiaj Europa jest ewidentnie zagrożona dezintegracją. A ja jestem przekonany, że to oznacza przede wszystkim kłopoty dla naszego regionu i dla Polski - stwierdził.

- Nasze bezpieczeństwo i zdolność przeżycia będą zależały od tego, na ile jesteśmy zakorzenieni w Europie jako wspólnocie politycznej - tłumaczył.

Zapytany o to, czy uważa, że intencją obecnego polskiego rządu jest wyprowadzenie Polski z UE, Tusk powiedział, że nie wie, czy tego chce ekipa PiS. - Nie ma na to dowodów, oświadczeń czy wypowiedzi polityków rządzących. Skutki ich działań doprowadzają jednak każdego dnia, każdego miesiąca do erozji zaufania pomiędzy Polską i Unią Europejską - ocenił.

"Pierwszy krok należy do władzy"

Odnosząc się do kryzysu w polskim Sejmie, były premier powiedział, że niepokoi go, iż "ludzie odpowiedzialni za to, co dziś dzieje się w Polsce nie czuli specyfiki tego historycznego momentu". - To znaczy, że napięcie i emocje w Polsce są większe niż kiedykolwiek w ostatnich kilkunastu latach i że w związku z tym warto zadbać o każdy detal. Warto unikać jakiejkolwiek formy prowokacji. I to jest w pierwszej kolejności obowiązek władzy - tłumaczył.

- To napięcie wokół Polski też każe nam wszystkim myśleć o tym, żeby polscy politycy dzisiaj przede wszystkim myśleli o tym, żeby stabilizować sytuację w Polsce i wokół Polski, a nie jak ją zaogniać - zauważył.

Tusk powiedział, że w obecnym konflikcie nie widzi symetrii i dodał, iż zawsze to władza w większym stopniu odpowiada za bieg wydarzeń. - Ale w tej szczególnej, patowej sytuacji chyba wszyscy powinni starać się zrobić coś pozytywnego. Pierwszy krok należy tak czy siak do władzy - ocenił.

Tusk: pierwszy krok należy do władzy
Tusk: pierwszy krok należy do władzy tvn24

Komentując postawę prezydenta Andrzeja Dudy, Tusk powiedział, że "dobrze byłoby w tym sporze unikać zarówno epitetów, jak i naiwnych iluzji". - Wydaje się, że prezydent RP jest dzisiaj po pierwsze oczywiście instytucją, do której warto się zwracać, ale chyba nie ma się co łudzić, że prezydentura obiektywna, niepartyjna jest nadal tym, co jest w mocy w Polsce - stwierdził.

- Ja bym bez szczególnych iluzji, ale starał się nakłaniać prezydenta i władze konstytucyjne RP do tego, żeby pokonały emocje i potrafiły przełknąć coś, co mogą uznawać za upokorzenie. I żeby wycofały się z tego bardzo twardego stanowiska, szczególnie jeśli chodzi o przebieg zdarzeń w czasie głosowania nad budżetem - podkreślił. - Trochę ważniejsze niż spór, kto ma rację, wydaje mi się fakt, że przegłosowano w sposób bardzo wątpliwy najważniejszą ustawę w państwie - zauważył.

- Taki upór trudno jest usprawiedliwić. Dobrze byłoby, żeby to właśnie władza pokazała, że jest gotowa się cofnąć. To jest zawsze najlepsze lekarstwo na ten typ napięcia politycznego, jaki mamy dzisiaj w Polsce - ocenił.

Kaczyński z największą władzą? "Nie przyjmuję do wiadomości"

Tusk powiedział, że "nie przyjmuje do wiadomości", iż największą władzę w Polsce ma Jarosław Kaczyński.

- Kiedy mówię, że nie przyjmuję tego do wiadomości, to nie dlatego, że chcę odegrać rolę naiwnego. Wszyscy wiemy, jak wygląda dzisiaj ta struktura realnej władzy, ale to byłoby jakieś znaczące i niebezpieczne ustępstwo, gdybyśmy wszyscy uznali, że Polską rządzą ośrodki pozakonstytucyjne czy pozaustrojowe - ocenił.

Zapytany o to, czy Polska wciąż jest państwem demokratycznym czy też mamy do czynienia z początkiem dyktatury były premier stwierdził: - Byłbym daleki od używania tego typu sformułowań, choćby dlatego, że warto mieć jakiś intelektualny i semantyczny zapas na przyszłość, bo to jest początek kadencji PiS, a nie koniec.

- Czuję się wystarczająco doświadczony, by przestrzec wszystkich tych, którzy myślą, że to jest koniec przygód z partią dzisiaj rządzącą - powiedział. - Nie powiedziałbym jednak dzisiaj, że demokracja w Polsce jest unieważniona. To byłaby przesada. Naruszane i łamane są natomiast pewne standardy, do których część Polaków jest bardzo przywiązana - dodał.

Kaczyński z największą władzą w Polsce? "Nie przyjmuję do wiadomości"
Kaczyński z największą władzą w Polsce? "Nie przyjmuję do wiadomości" tvn24

"Jeszcze jest czas, aby naprawić sytuację"

Od stycznia Komisja Europejska prowadzi wobec polskiego rządu procedurę w sprawie praworządności w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. O sytuacji w Polsce kilka razy debatował już Parlament Europejski.

- Odrzuciłbym retorykę o tym, że Bruksela to jest miejsce, w którym ktoś knuje przeciwko Polsce, bo jest dokładnie odwrotnie. Ludzie, z którymi tutaj rozmawiam, czy to premierzy czy prezydenci, a szczególnie instytucje takie jak Komisja Europejska, to są ludzie, którzy w przeważającej większości, troszcząc się o to, co dzieje się w Polsce, chcą pomóc, a nie w czymś Polsce zaszkodzić - powiedział Tusk.

Zdaniem szefa Rady Europejskiej narasta też jednocześnie rozczarowanie, bo "mało kto jest w stanie zrozumieć, dlaczego Polska, która była dumą Europy, nagle odwraca się może nie plecami, ale bokiem".

- Co do standardów demokratycznych, jeszcze ciągle jest czas, aby sytuację naprawić - stwierdził. - Przekroczono pewne granice, ale na pewno jeszcze nie jest się tak daleko, żeby nie móc się cofnąć. I trzeba się cofnąć, żeby świat przestał zajmować się Polską na pierwszych stronach gazet wyłącznie dzisiaj w negatywnym kontekście - podkreślił.

Tusk: tym, którzy robią źle Polsce, nie odpuszczę
Tusk: tym, którzy robią źle Polsce, nie odpuszczętvn24

Autor: kg/tr / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości

Wrocław przygotowuje się na nadejście kulminacyjnej fali, która spodziewana jest około godziny 2 w nocy. Kulminacja ma wynieść 610 centymetrów - poinformowała o północy Izabela Adrian z IMGW. Wcześniej, około godziny 21 Wody Polskie informowały, że czoło fali wezbraniowej minęło Opole, nie wyrządzając szkód w mieście.

Umacniają wały, przerzucają worki. "Pełne zaangażowanie" przed nadejściem fali

Umacniają wały, przerzucają worki. "Pełne zaangażowanie" przed nadejściem fali

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, TVN24., PAP

Na nagraniach ze śmiertelnego wypadku na Trasie Łazienkowskiej widać, jak volkswagen z impetem wjeżdża w forda, widać ludzi stojących przy rozbitych autach, porozrzucane przedmioty. Aresztowanych zostało trzech mężczyzn. Ostatni z podejrzanych, który miał spowodować wypadek - Łukasz Żak - jest poszukiwany, wystawiono za nim list gończy. Jak informowała prokuratura, w sprawie wypadku śledczy spotkali się z bezwzględnym mataczeniem i poplecznictwem.

Nagrania z wypadku na Trasie Łazienkowskiej. Sprawca się ukrywa, prokuratura zszokowana skalą mataczenia

Nagrania z wypadku na Trasie Łazienkowskiej. Sprawca się ukrywa, prokuratura zszokowana skalą mataczenia

Źródło:
tvnwarszawa.pl, "Fakty" TVN

- Dochodzą do mnie sygnały, że w niektórych urzędach te procedury znowu stają się barierą dla ludzi. Niektórzy urzędnicy wymagają danych, które nie są potrzebne - powiedział Donald Tusk na zakończenie posiedzenia sztabu kryzysowego. Premier zwrócił się do urzędników z "uwagą, która może niektórym zepsuć humor". Podkreślił, że na szczegółową weryfikację przyjdzie jeszcze czas.

Tusk do urzędników z "uwagą, która może niektórym zepsuć humor"

Tusk do urzędników z "uwagą, która może niektórym zepsuć humor"

Źródło:
tvn24.pl

- Zapowiada się pracowita noc dla naszego lotnictwa - mówił w środę w "Kropce nad i" szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Wiesław Kukuła. Dodał, że od poniedziałku rusza akcja "Feniks" - "największa operacja w historii Polski", w ramach której wojsko zaangażuje się w odbudowę terenów dotkniętych powodzią.

Wielka akcja polskiego wojska. "Pięć linii wysiłku"

Wielka akcja polskiego wojska. "Pięć linii wysiłku"

Źródło:
TVN24

- W ciągu 48 godzin w większości miejsc powinno być po kulminacji - ocenił podczas środowych obrad powodziowego sztabu kryzysowego we Wrocławiu premier Donald Tusk. - Pytanie jednak, czy wały wytrzymają. Najważniejsze jest, by dbać o wały - stwierdził szef rządu.

Tusk: to jest teraz najważniejsze

Tusk: to jest teraz najważniejsze

Źródło:
PAP

Zmarł Felicjan Andrzejczak, były wokalista Budki Suflera - potwierdził w rozmowie z tvn24.pl Tomasz Zeliszewski, perkusista zespołu. Andrzejczak śpiewał przeboje takie jak "Jolka, Jolka pamiętasz", "Czas ołowiu" czy "Noc komety". Miał 76 lat.

Nie żyje Felicjan Andrzejczak

Nie żyje Felicjan Andrzejczak

Źródło:
tvn24.pl, PAP

- Przetrwaliśmy. Były chwile trudne, były chwile grozy, ale na szczęście niewiele złego się stało - mówiła w "Tak jest" prezydentka Świdnicy (województwo dolnośląskie) Beata Moskal-Słaniewska. Jak opowiadała, podczas przygotowań zabrakło regularnej dostawy worków. - Wszystkie procedury trzeba zweryfikować, bo taka sytuacja może się powtórzyć - oceniła gościni TVN24.

"Czekanie trwało kilka godzin. Mieszkańcy się niecierpliwili, my także"

"Czekanie trwało kilka godzin. Mieszkańcy się niecierpliwili, my także"

Źródło:
TVN24

Zapora zbudowana na drodze z Nowogrodu Bobrzańskiego do Krzystkowic w woj. lubuskim zdała egzamin - przekazał wieczorem mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik lubuskiej straży pożarnej. Jak mówił strażak, sytuacja w Nowogrodzie Bobrzańskim się ustabilizowała. Sytuacja poprawiła się także na Odrze w Cigacicach koło Zielonej Góry i w regionie lubuskim. - Na obecną chwilę nie ma zagrożenia ze strony rzeki Odra - ocenił strażak.

"Zapora zdała egzamin"

"Zapora zdała egzamin"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, TVN24

Fala wezbraniowa na Odrze zmierza w kierunku Wrocławia. Jak obecnie wygląda stan rzeki w stolicy Dolnego Śląska - można to śledzić na żywo, dzięki kamerze internetowej z widokiem na rzekę oraz panoramę centrum miasta. Obraz live można oglądać w TVN24 GO.

Wrocław. Fala powodziowa na Odrze - kamera na żywo

Wrocław. Fala powodziowa na Odrze - kamera na żywo

Źródło:
tvn24.pl

- To miasto nie jest gotowe na zarządzanie kryzysowe. Służbami nikt nie zarządza - mówiła na antenie TVN24 mieszkanka Stronia Śląskiego. Zareagował premier Donald Tusk i poinformował o przejęciu zarządzania kryzysowego od burmistrzów Lądka-Zdroju i Stronia Śląskiego. - Robiliśmy, co mogliśmy, żeby dramat małych miejscowości był słyszalny. Jeśli poskutkowało, to znaczy, że te apele były skuteczne - powiedział w rozmowie w "Faktach po Faktach" Tomasz Nowicki, burmistrz Lądka-Zdroju.

Burmistrzowie odsunięci od zarządzania kryzysowego: ułatwi nam to podniesienie się z kolan

Burmistrzowie odsunięci od zarządzania kryzysowego: ułatwi nam to podniesienie się z kolan

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24
"Jaka ewakuacja? Ja nic nie wiem. Przydałaby się szczekaczka, żeby ktoś mówił, co robić"

"Jaka ewakuacja? Ja nic nie wiem. Przydałaby się szczekaczka, żeby ktoś mówił, co robić"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Prawo i Sprawiedliwość kolejny dzień krytykuje rząd za sytuację powodzian. We wtorek poseł Mariusz Błaszczak przekonywał, że brak zbiorników w Kotlinie Kłodzkiej to wina Niemców i "uleganie religii klimatycznej". Z kolei Anna Zalewska w 2019 roku, jako przedstawicielka koalicji rządzącej, zapewniała, że nie powstanie więcej zbiorników retencyjnych. Teraz oskarża o ich brak Komisję Europejską.

Anna Zalewska w 2019 roku zgadzała się z tym, żeby nie budować więcej zbiorników, dziś oskarża Brukselę

Anna Zalewska w 2019 roku zgadzała się z tym, żeby nie budować więcej zbiorników, dziś oskarża Brukselę

Źródło:
Fakty TVN

W niedzielę Andrzej Duda ma spotkać się w miejscowości zwanej Amerykańską Częstochową z Donaldem Trumpem. Spotkanie polskiego prezydenta z kandydatem na prezydenta USA w szczycie kampanii może być odczytane jako wsparcie.

Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem. Wizyta odbędzie się w ważnym miejscu dla Polonii

Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem. Wizyta odbędzie się w ważnym miejscu dla Polonii

Źródło:
Fakty TVN

Kiedyś dała tysiącom kobiet szanse na usamodzielnienie się, teraz składa wniosek o bankructwo. Tupperware, działająca od 78 lat amerykańska marka plastikowych pojemników na żywność, która przynosi straty, złożyła wniosek o upadłość i poszukuje nowych właścicieli, próbując przyciągnąć młodszych klientów.

Legendarna marka w tarapatach. Kiedyś pomogła usamodzielnić się kobietom, teraz bankrutuje

Legendarna marka w tarapatach. Kiedyś pomogła usamodzielnić się kobietom, teraz bankrutuje

Źródło:
BBC

Czeska policja poinformowała w środę, że odnaleziono ciało zaginionej 70-letniej kobiety z miejscowości Kobyla nad Vidnavkou w regionie Jesionika. To już czwarta śmiertelna ofiara powodzi. Po raz pierwszy od czterech dni liczba zagrożonych powodzią terenów jest niższa niż sto. W 23 miejscach obowiązuje najwyższy poziom alarmu powodziowego.

Wróciła do domu z centrum ewakuacyjnego. Jej ciało znaleziono zaplątane w ogrodzenie

Wróciła do domu z centrum ewakuacyjnego. Jej ciało znaleziono zaplątane w ogrodzenie

Źródło:
PAP, Reuters

Hubert Różyk złożył w środę rano rezygnację z funkcji rzecznika prasowego Ministerstwa Klimatu i Środowiska. W ostatnim czasie pojawiły się kontrowersje związane z zapowiedziami programów pomocowych resortu klimatu, w którym zatrudniony był Różyk.

Dymisja w ministerstwie po kontrowersyjnej wypowiedzi

Dymisja w ministerstwie po kontrowersyjnej wypowiedzi

Źródło:
tvn24.pl

Beata Kempa, była europosłanka PiS, ma nowe stanowisko. Będzie doradzać prezydentowi. "Czas trudny, w moim regionie kataklizm powodzi i ogrom cierpienia. Pierwsze sprawy związane z kierunkami działań zostały omówione" - napisała.

Beata Kempa ma nowe stanowisko

Beata Kempa ma nowe stanowisko

Źródło:
tvn24.pl

Tempo przyrostu jest bardzo duże, widać je wręcz gołym. Spodziewamy się, że w weekend będzie około dwóch metrów - mówi Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta Warszawy do spraw Wisły, pytany o sytuację na stołecznym odcinku rzeki.

Rośnie poziom Wisły w Warszawie. "Tempo przyrostu jest bardzo duże"

Rośnie poziom Wisły w Warszawie. "Tempo przyrostu jest bardzo duże"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pacjentów można ewakuować, ale komory hiperbarycznej, tomografu czy rezonansu nie da się przenieść na wyższe piętro. Szpital w Nysie został zniszczony przez wielką wodę, ale Fundacja TVN pomoże go odbudować. Można pomóc, robiąc przelew bankowy, wysyłając SMS lub blika, albo oglądając specjalny blok reklamowy już w piątek po "Faktach". 

Fundacja TVN pomoże odbudować szpital w Nysie. Wesprzeć tę akcję mogą też widzowie

Fundacja TVN pomoże odbudować szpital w Nysie. Wesprzeć tę akcję mogą też widzowie

Źródło:
Fakty TVN

Podczas gdy południowo-zachodnia Polska zmaga się z katastrofalnymi powodziami, wschodnio-centralna część kraju odnotowuje susze. Jednak wątpiących w ocieplenie klimatu nawet to nie przekonuje, że właśnie doświadczamy jego skutków. Eksperci tłumaczą, dlaczego przeciwne zjawiska występują jednocześnie. I przestrzegają, że tak już będzie.

Powódź i susza jednocześnie? "Nienormalność staje się nową normalnością"

Powódź i susza jednocześnie? "Nienormalność staje się nową normalnością"

Źródło:
Konkret24

Południowo-zachodnia Polska mierzy się z powodzią. Na wielu terenach trwa walka z żywiołem, w innych miejscach mieszkańcy przygotowują się do nadejścia wielkiej wody lub usuwają skutki kataklizmu. Są miejscowości niemal doszczętnie zniszczone. Jak o tej dramatycznej sytuacji rozmawiać z dziećmi? O czym pamiętać, by nie wzmagać w nich lęku? Na te pytania odpowiada w rozmowie z tvn24.pl Marta Wojtas, psycholożka z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Jak rozmawiać z dziećmi o powodzi? Psycholog wskazuje "kluczowy element"

Jak rozmawiać z dziećmi o powodzi? Psycholog wskazuje "kluczowy element"

Źródło:
tvn24.pl

Nowy podwariant wirusa SARS-CoV-2 o nazwie XEC rozprzestrzenia się na świecie i za kilka tygodni może być dominujący - ostrzega BBC News. Stwierdzono go już między innymi w Norwegii, Ukrainie i Niemczech, w Polsce eksperci na razie nie potwierdzają wykrycia podwariantu. - Pojawienie się XEC być może da się odczuć jeszcze tej zimy - przewiduje w rozmowie z tvn24.pl wirusolog prof. dr hab. Agnieszka Szuster-Ciesielska.

Rozprzestrzenia się nowy podwariant koronawirusa. "Być może da się to odczuć jeszcze tej zimy"

Rozprzestrzenia się nowy podwariant koronawirusa. "Być może da się to odczuć jeszcze tej zimy"

Źródło:
PAP, The Independent, tvn24.pl

W ostatnią sobotę policja zatrzymała dowód rejestracyjny pojazdu, którym podróżował Jarosław Kaczyński. Kierowca samochodu został dodatkowo ukarany mandatem. Powodem interwencji były zbyt ciemne szyby auta. Co przepisy mówią o takich modyfikacjach?  

Modyfikacja, która unieruchomiła samochód wożący Jarosława Kaczyńskiego. Kiedy jest niedozwolona?

Modyfikacja, która unieruchomiła samochód wożący Jarosława Kaczyńskiego. Kiedy jest niedozwolona?

Źródło:
tvn24.pl

Co najmniej 14 osób zginęło, a ponad 450 jest rannych w wyniku kolejnych eksplozji w Libanie - podał w środę Reuters. Podobnie jak dzień wcześniej, doszło do wybuchów urządzeń elektronicznych.

Krótkofalówki, smartfony i panele. Seria eksplozji

Krótkofalówki, smartfony i panele. Seria eksplozji

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, PAP

W oscarowym wyścigu w najbliższych miesiącach Polskę reprezentować będzie "Pod wulkanem" Damiana Kocura. - Ta bardzo autorska wypowiedź jest niezwykle inkluzywna i uniwersalna - powiedział w rozmowie z tvn24.pl Mikołaj Lizut, producent filmu. Dodał, że jest "przeszczęśliwy" w związku z werdyktem komisji oscarowej. Dyrektorka PISF-u Karolina Rozwód zapewniła, że w budżecie instytutu "są zabezpieczone pieniądze" na kampanię oscarową filmu. Kwoty jednak nie zdradziła.

Film "szalenie delikatny", dotyka "najtrudniejszych tematów"

Film "szalenie delikatny", dotyka "najtrudniejszych tematów"

Źródło:
tvn24.pl

Salon sukien ślubnych z Kłodzka został kompletnie zniszczony. Anna Gdowik prowadziła go w tym miejscu od ośmiu lat. Udało się uratować tylko kilka sukien i maszyny do szycia. - Nie mogę patrzeć na to, co tam się stało - mówi właścicielka. Ale nie przestaje pracować.

"Była kryzysowa narzeczona, są powodziowe panny młode"

"Była kryzysowa narzeczona, są powodziowe panny młode"

Źródło:
tvn24.pl