Pawłowicz o ślubowaniu: były media i błysk fleszy

[object Object]
Komentarze po ślubownaiu nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego tvn24
wideo 2/26

"Było ważne przemówienie Prezydenta na temat wymiaru sprawiedliwości. Były media i błysk fleszy. A teraz służba Polsce" - w taki sposób Krystyna Pawłowicz opisywała okoliczności przyjęcia przez prezydenta Andrzeja Dudę ślubowania od trojga nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Oprócz byłej posłanki PiS zostali nimi także Stanisław Piotrowicz i Jakub Stelina. - Cichcem, ukradkiem, prawie bez wiedzy mediów - takie rzeczy robi się, kiedy człowiek się wstydzi, kiedy chce to ukryć - oceniła charakter uroczystości Kamila Gasiuk-Pihowicz z Koalicji Obywatelskiej.

W czwartek w Belwederze prezydent Andrzej Duda przyjął ślubowanie od nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego: Krystyny Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Steliny. Jednak jeszcze przed ślubowaniem pojawiały się różne informacje co do tego, gdzie i o której godzinie ma ono nastąpić. Uroczystość odbyła się bez obecności dziennikarzy i kamer oraz bez oficjalnej zapowiedzi.

"Były media i błysk fleszy"

O okolicznościach przyjęcia ślubowania Pawłowicz poinformowała w czwartek wieczorem w mediach społecznościowych. Napisała, że podczas uroczystości "były media i błysk fleszy". Nie podała jednak żadnych szczegółów.

"Dziś,5 XII po płd.,w rocznicę urodzin Marsz. J.Piłsudskiego - więc w Belwederze Prezydent A. Duda przyjął ślubowanie od wskazanych przez Sejm trzech nowych sędziów TK. Było ważne przemówienie Prezydenta nt wymiaru sprawiedliwości. Były media i błysk fleszy A teraz służba Polsce" - napisała na Twitterze (pisownia oryginalna).

Na oficjalnej stronie prezydenta pojawił się krótki komunikat, w którym potwierdzono przyjęcie ślubowania. "Nowo wybrani przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałami z dnia 21 listopada 2019 r. sędziowie Trybunału Konstytucyjnego Pani Krystyna Pawłowicz, Pan Stanisław Piotrowicz i Pan Jakub Stelina, złożyli wobec Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ślubowanie" - napisano. Nie podano jednak żadnych informacji dotyczących przemówienia prezydenta, o którym wspomniała na Twitterze Pawłowicz. Nie zamieszczono też żadnych zdjęć i materiałów wideo z tej uroczystości.

"Takie rzeczy robi się, kiedy człowiek się wstydzi"

Sposób odebrania ślubowania od nowych sędziów TK komentowali politycy.

Wicemarszałek Sejmu, Małgorzata Kidawa-Błońska (Koalicja Obywatelska), mówiła, że "prezydent Duda wstydzi się, boi się obywateli". - Nie chciał wytłumaczyć im, dlaczego przyjmuje to ślubowanie, boi się Polaków, natomiast jeszcze bardziej boi się prezesa Kaczyńskiego - stwierdziła.

Kamila Gasiuk-Pihowicz, również z KO, zwracała uwagę, że "jeżeli jesteśmy z czegoś dumni, to się tym chwalimy". - Cichcem, ukradkiem, prawie bez wiedzy mediów - takie rzeczy robi się, kiedy człowiek się wstydzi, kiedy chce to ukryć - oceniła.

Władysław Kosiniak-Kamysz, odniósł się do faktu, iż w Trybunale zasiądą Pawłowicz i Piotrowicz, czyli byli posłowie PiS. - Widać, że prezydentowi to ciąży, ale nie na tyle, żeby wypowiedzieć jakieś słowo przeciwko temu - mówił prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Komentarze po ślubownaiu nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego
Komentarze po ślubownaiu nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego tvn24

Autor: mjz//now / Źródło: tvn24, Twitter

Źródło zdjęcia głównego: tvn24, Twitter/@KrystPawlowicz

Pozostałe wiadomości