Rusza wielkie rozkopywanie Warszawy

Aktualizacja:
 
TVN24Drążenie II linii metra wystartuje z Woli w kierunku Powiśla

Władze warszawskiej dzielnicy Wola wydały pozwolenie na budowę obok ronda Daszyńskiego szybu startowego dla dwóch tarcz do drążenia II linii metra. To inwestycyjny przełom. Przed końcem sierpnia ma zostać zamknięta ul. Prosta - informuje "Życie Warszawy".

Po miesiącach przygotowań i pokonywania biurokratycznych przeszkód władze Warszawy mają pierwszy z wyczekiwanych dokumentów. Obok ronda Daszyńskiego może ruszać drążenie dwóch tuneli. To pierwszy etap budowy tunelu i siedmiu stacji II linii warszawskiego metra.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ BUDOWA METRA czytaj też w TVNWarszawa.pl

Kierunek: Powiśle

Drążenie II linii metra wystartuje z Woli w kierunku Powiśla. Wkrótce konieczne będzie zamknięcie ul. Prostej, biegnącej wśród wolskich biurowców między rondem Daszyńskiego a Karolkową.

Ruch zostanie skierowany ul. Karolkową i Kolejową do Towarowej i pl. Zawiszy. W ciągu najbliższych dni Metro Warszawskie wystąpi do Zarządu Dróg Miejskich o zgodę na zajęcie ul. Prostej. Jednocześnie zawiadomi nadzór budowlany o ruszającej inwestycji.

Będą korki

Jak podaje gazeta, ratusz dopiero teraz zastanawia się nad szybkim remontem ul. Kolejowej, którą przez co najmniej trzy lata będzie odbywał się ogromny ruch objazdowy.

Drogowcy planują na Kolejowej budowę odwodnienia i ułożenie nowej nawierzchni. Według nieoficjalnych informacji "Życia Warszawy", te prace mogą spowodować przesunięcie zamknięcia Prostej na wrzesień, kiedy warszawiacy wrócą z wakacji i zaczną się korki.

Do tego czasu w rejonie przyszłej stacji Rondo Daszyńskiego wykonawca będzie musiał przełożyć plątaninę kabli i urządzeń podziemnych. Łącznie to 85 km kabli światłowodowych, 40 km kabli teletechnicznych średniego i niskiego napięcia, a także sieć cieplna, wodociągowa i kanalizacyjna.

ZOBACZ Warszawę z lotu ptaka w zumi.pl

Źródło: "Życie Warszawy"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości