Polska

Prezes TK: to prezydent narusza konstytucję

Polska

Prezes TK: to prezydent narusza konstytucję
tvn24Andrzej Rzepliński skomentował wypowiedzi Andrzeja Dudy

- Prezydent jest naturalnym partnerem Trybunału Konstytucyjnego, ale nie widzę woli tego partnerstwa - powiedział w niedzielę Andrzej Rzepliński. Prezes TK odniósł się do słów Andrzeja Dudy, który zarzucił mu w programie "Kawa na ławę" w TVN24, że swoimi działaniami łamie konstytucję.

ZOBACZ CAŁY ODCINEK PROGRAMU „KAWA NA ŁAWĘ” Z UDZIAŁEM PREZYDENTA

W niedzielę gościem "Kawy na ławę" w TVN24 był Andrzej Duda. Prezydent mówił m.in. o sporze wokół Trybunału Konstytucyjnego. Zarzucił prezesowi Andrzejowi Rzeplińskiemu, że swoimi działaniami łamie konstytucję.

- To nieprawda. To on narusza konstytucję - skomentował te słowa prezes TK. Jak dodał, prezydent jest naturalnym partnerem Trybunału Konstytucyjnego, jednak w tym przypadku nie widzi woli tego partnerstwa.

- Wszystkich nas to będzie sporo kosztowało. Niekonstytucyjne ustawy już uchwalone - powiedział Rzepliński, wymieniając m.in. przepisy dotyczące zgromadzeń publicznych czy służby cywilnej.

- Oczywiście, każdy rząd ma prawo realizować swoją politykę społeczną i gospodarczą, ale jej realizacja poprzez prawo wymaga poszanowania procedur demokratycznych w stanowieniu prawa, a nie pokrzykiwania na posłów, że nie będą w żadnej mierze respektowane ich pytania do projektodawców czy wnioski; że nie będzie wysłuchań publicznych - wyliczał. - Tak się nie tworzy prawa w Europie - zaznaczył.

CZYTAJ TEŻ: Prezydent: prezes TK łamie konstytucję, czekam na uchwałę podjętą zgodnie z przepisami

Autor: kg/ja / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości