Prezydent Duda w "Kawie na Ławę"

4 grudnia 2016

Bardzo lubię koty. Córka ma kota i ten kot akurat w tym momencie jest u nas. Bardzo lubię te zwierzęta, zresztą moi rodzice też mają i moja siostra też ma w swoim domu, więc koty są u nas w rodzinie - powiedział w programie "Kawa na ławę" w TVN24 prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda ma pewne narzędzia i powinien z nich korzystać, jeśli jest to dla dobra Polski - komentowała Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej, odnosząc się do decyzji prezydenta dotyczącej awansów generalskich. Jej zdaniem brak nominacji to "bardzo dobra decyzja". - Mamy do czynienia z próbą sił między prezydentem a szefem MON - ocenił Krzysztof Brejza z PO.

Frankowicze zostali oszukani, a prezydent przyznał się do porażki - mówiła w "Faktach po Faktach" dr Barbara Labuda, nawiązując do przedwyborczej obietnicy prezydenta, że pomoże frankowiczom. - Teraz nie wiem, czy się cieszyć, czy martwić, że prezydent przejrzał na oczy - dorzucił prof. Ryszard Bugaj.

- Bardzo dobry był - powiedział Andrzej Duda, zapytany o tort, którego kawałek otrzymał od piosenkarki Dody. Prezydent RP był gościem Bogdana Rymanowskiego w programie "Kawa na ławę" TVN24.

- Poczekajmy, aż pan odpowie za swoje czyny - mówił Lech Wałęsa o Andrzeju Dudzie. Aktualny prezydent w rozmowie z TVN24 ocenił, że prezes Trybunału Konstytucyjnego łamie konstytucję. Wałęsa skomentował też relacje Dudy i Kaczyńskiego jako "niszczące Polskę". Podkreślił, że liczy, iż obaj poniosą za to konsekwencje.

- Prezydent jest naturalnym partnerem Trybunału Konstytucyjnego, ale nie widzę woli tego partnerstwa - powiedział w niedzielę Andrzej Rzepliński. Prezes TK odniósł się do słów Andrzeja Dudy, który zarzucił mu w programie "Kawa na ławę" w TVN24, że swoimi działaniami łamie konstytucję.

Jestem zwolennikiem wolności zgromadzeń - zapewnił w niedzielę prezydent Andrzej Duda w programie "Kawa na ławę" w TVN24, komentując nowelizację ustawy Prawo o zgromadzeniach. - Jeżeli ktoś chce manifestować, ma do tego prawo - podkreślił prezydent. Andrzej Duda odniósł się też m.in. do sprawy Józefa Piniora, reformy edukacji i relacji z członkami PiS.

- Byłem zdegustowany - powiedział o terminie otrzymania do podpisu ustawy ws. kwoty wolnej w programie "Kawa na ławę" w TVN24 prezydent Andrzej Duda. Jak tłumaczył, w związku ze zbliżającym się 1 grudnia musiał podjąć szybką decyzję w tej sprawie. Jednocześnie prezydent zapewnił, że będzie czynił wszystko, co w jego mocy, aby kwota wolna została podniesiona dla wszystkich do 2020 roku.

- Nie uważam, żebym gdziekolwiek popełnił błąd. Zawsze działałem tak, żeby zmieścić się w granicach prawa - podkreślił w specjalnym wydaniu "Kawy na ławę" prezydent Andrzej Duda.