TVN24 | Polska

Pies uwięziony na brzegu rzeki. Strażacy skruszyli lód i ruszyli na ratunek

TVN24 | Polska

Autor:
ib/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Strażacy uratowali psa uwięzionego w lodowatej rzece
Strażacy uratowali psa uwięzionego w lodowatej rzeceMariusz Przybycień, Arkadiusz Hibner - OSP Piechowice
wideo 2/7
Mariusz Przybycień, Arkadiusz Hibner - OSP PiechowiceStrażacy uratowali psa uwięzionego na lodowatej rzece

W Piechowicach na Dolnym Śląsku pies w typie golden retrievera marzł uwięziony na brzegu rzeki Kamienna. Zwierzę stało i się nie ruszało. Na pomoc ruszyli mu strażacy. Po rozkruszeniu lodu jeden z ratowników wszedł do wody i uratował zwierzę.

Psa w potrzasku zauważył jeden z mieszkańców Piechowic. Czworonóg w niewyjaśnionych okolicznościach znalazł się w wodzie, po czym przystanął na brzegu, pod murkiem oporowym, skąd nie miał jak się wydostać. Na miejsce skierowano strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piechowicach oraz specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego z jednostki Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Akcja na rzece

- Po przyjeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym potwierdził, że w wodzie, po drugiej stronie brzegu, znajduje się uwięziony pies. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, jeden z nich - po wcześniejszym rozkruszeniu lodu - udał się na drugi brzeg w celu uratowania zwierzęcia - przekazuje Krzysztof Zakrzewski, oficer prasowy jeleniogórskiej straży pożarnej.

Strażacy uratowali psa z rzekiMariusz Przybycień, Arkadiusz Hibner - OSP Piechowice

Taflę skruszono przy pomocy bosaka i siekiery. Następnie zabezpieczony liną strażak, chwycił psa w ramiona i wrócił z nim na właściwy brzeg.

Szybka, kilkudziesięciominutowa akcja, zakończyła się sukcesem. Czworonóg, choć wyziębiony, to cały i zdrowy został przekazany przedstawicielom schroniska w Jeleniej Górze.

Autor:ib/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mariusz Przybycień, Arkadiusz Hibner - OSP Piechowice

Pozostałe wiadomości