Polska

"Decyzja wyborcza niech będzie poprzedzona czasem poważnego namysłu nad dzisiejszą Polską"

Polska

[object Object]
Prezydent Andrzej Duda zachęcił do udziału w wyborachprezydent.pl
wideo 2/21

Ufam, że decyzja, którą razem podejmiemy, będzie dobra dla Polski - powiedział prezydent Andrzej Duda w piątkowym orędziu przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi. Prezydent zachęcił Polaków do udziału w "święcie demokracji", jakim są wybory.

- Decyzja wyborcza niech będzie poprzedzona czasem poważnego namysłu nad dzisiejszą Polską i naszymi aspiracjami. Nad tym, jaki jest nasz kraj dzisiaj, a jaki chcielibyśmy, by był w przyszłości - mówił prezydent w piątkowym orędziu.

Państwo "dbające o słabych"

Andrzej Duda ocenił, że w wyborach "najpełniej realizuje się idea władzy narodu".

- Wybory są świętem demokracji. Dlatego gorąco proszę, abyśmy w najbliższą niedzielę wzięli w nich udział, dając tym samym wyraz naszej obywatelskiej postawy. Nie bez powodu na forum ONZ podkreślałem, że Polacy są dumnym narodem i ponad wszystko cenią sobie wolność. Manifestacją tej wolności jest także udział w wyborach - przekonywał.

Jak powiedział prezydent, Polska jest "naszym wspólnym domem". - Jest w nim miejsce dla wszystkich; bez względu na różnice światopoglądowe czy wyznanie - mówił.

- Musimy dbać o ten dom, by nasza przyszłość była bezpieczna, by każdy mógł żyć w Polsce takiej, o jakiej codziennie marzy - w państwie sprawiedliwym, bliskim obywatelom, dbającym o słabych i nie bojącym się silnych - kontynuował.

Dodał, że "działając zgodnie, jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdym wyzwaniem".

"Silny mandat społeczny"

- Każdy rząd, także ten przyszły, by realizować dobre dla kraju zmiany, potrzebuje silnego mandatu społecznego - przypomniał Andrzej Duda.

- Ufam, że decyzja, którą razem podejmiemy, będzie dobra dla Polski. Głęboko wierzę w mądrość i doświadczenie Polaków. A po wyborach, mam nadzieję, zapomnimy o tym, co dzieli, a będziemy pamiętać o tym, co nas łączy; o trosce o dobrą przyszłość dla naszej Ojczyzny - zakończył.

Autor: fil / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: prezydent.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości