Nowy minister u prezydenta

 
WikipediaFormuje się kancelaria nowego prezydenta

Marszałek Sejmu wykonujący obowiązki Prezydenta RP Grzegorz Schetyna z dniem 1 sierpnia 2010 r. powołał Dariusza Młotkiewicza na stanowisko Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP - poinformowała kancelaria na stronach internetowych. Młotkiewicz jest trzecim, nowym ministrem w kancelarii.

O tym, że Młotkiewicz trafi do kancelarii mówił trzy dni wcześniej jej szef. - Jest duża szansa, powiedziałbym 99,9 proc., że od 2 sierpnia pan minister Dariusz Młotkiewicz, dotychczasowy (wice)szef Kancelarii Sejmu, obejmie tutaj funkcję sekretarza stanu. Będzie osobą odpowiedzialną za wszystko to, czym powinien się zajmować w normalnych warunkach dyrektor generalny urzędu - powiedział wówczas Jacek Michałowski.

Nowa kancelaria coraz większa

Młotkiewcz jest trzecim po Michałowskim i Jaromirze Sokołowskim nowym ministrem w Kancelarii Prezydenta. Większość z powołanych przez zmarłego tragicznie Lecha Kaczyńskiego urzędników, zrezygnowała ze stanowiska na początku lipca.

Młotkiewicz jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej.

Nowy minister prezydenckiej kancelarii w administracji publicznej pracuje od 19 lat, a rozpoczynał w rządzie Jana Olszewskiego jako asystent szefa Centralnego Urzędu Planowania Jerzego Eysymontta. Współpracował także m.in. z Jerzy Kropiwnickim, który w rządzie Jerzego Buzka był kierownikiem Rządowego Centrum Studiów Strategicznych i później ministrem rozwoju regionalnego i budownictwa.

Od lipca 2007 roku Młotkiewicz był dyrektorem generalnym w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od dwóch lat był wiceszefem Kancelarii Sejmu.

Pytany o zakres swoich kompetencji w Kancelarii Prezydenta, Młotkiewicz powiedział, że ostateczny podział obowiązków nastąpi później. Jednak - jak zaznaczył - ma spełniać rolę dyrektora generalnego prezydenckiej kancelarii, odpowiedzialnego m.in. za logistykę i finanse.

mkg/fac

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia

Pozostałe wiadomości